• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

30 серпня 2019 року відбудеться пленарне засідання 27-ї сесії обласної ради
Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Графік проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у серпні 2019 року

27 серпня 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:

з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (голова Валявка В.Я.). Початок об 11-00 год. 
- з питань бюджету, фінансів та податків (голова Благодир Ю.А.) Початок о 14-00 год. 
Місце проведення - каб.301 облради.

Оголошується прийом документів від кандидатів до складу постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Рівненській областіМінрегіон оголошує конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році
для органів місцевого самоврядування всіх рівнів

Оголошення про проведення Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт "Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади"

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1


У  К  Р  А  Ї  Н  А


РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА


П’яте  скликання


 (Двадцять дев’ята сесія)


Р І Ш Е Н Н Я


від «25» вересня 2009 року                                                                            № 1346


 


Про комунальний заклад


„Станція юних натуралістів“


Рівненської обласної ради


 


Керуючись пунктом 20 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, Законами України „Про загальну середню освіту“, „Про позашкільну освіту“, Положенням про центр, будинок, клуб еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, станцію юних натуралістів, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 10.05.2002               №292 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.05.2002 за №463/6751, за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада


 


в и р і ш и л а :


 


1.        Перейменувати Рівненську обласну станцію юних натуралістів у комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради.


2.        Затвердити Статут комунального закладу „Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради у новій редакції (додається).


3.        Директору комунального закладу „Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради подати на державну реєстрацію Статут у встановленому законодавством порядку.


4.      Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А., постійні комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту (Кривко М.П.), з економічних питань та комунальної власності (Мініч Г.І.), з правових питань, гласності, депутатської діяльності, етики та Регламенту (Вдовиченко В.В.).


 


            Голова ради                                                                       О.Ю. Данильчук


 


 


 


С  Т  А  Т  У  Т


 


комунального закладу „Станція юних натуралістів“


Рівненської обласної ради


(нова редакція)


 


м.Рівне – 2009


 


1.      Загальні положення


 


1.1.           Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності комунального закладу „Станція юних натуралістів“ Рівненської обласної ради (надалі – Станція юних натуралістів).


Повна назва: комунальний заклад „Станція юних натуралістів“ Рівненської обласної ради.


Скорочена назва: Станція юних натуралістів.


1.2.           Юридична адреса: Станції юних натуралістів: 33028, вул. В.Чорновола, 79Б, м.Рівне.


1.3.           Станція юних натуралістів є правонаступником усіх прав та обов’язків Рівненської обласної станції юних натуралістів, створеної 01.08.1952 року Постановою виконкому Ровенської обласної ради депутатів трудящих і обкому КП(б)У від 21.06.1952 № 1070, зареєстрованої 17.01.1996 за № 5141, остання реєстрація проведена Виконавчим комітетом Рівненської міської ради 01.12.2006 року  за № 1 608 120 0000 004326, ідентифікаційний код - 13970020.


1.4.           Станція юних натуралістів заснована на спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міст Рівненської області. Власником Станції юних натуралістів є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради.


1.5.           Станція юних натуралістів створена в установленому порядку Рівненською обласною радою, утримується за рахунок обласного бюджету і є неприбутковою.


1.6.           Станція юних натуралістів є комплексним еколого-натуралістичним закладом і підпорядкована Рівненській обласній раді.


1.7.           Галузеве управління Станцією юних натуралістів здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації.


1.8.           Станція юних натуралістів має самостійний баланс, власний рахунок (рахунки),  печатку, кутовий штамп, бланки зі своїм найменуванням та  ідентифікаційний код. Станція юних натуралістів може мати вивіску встановленого зразка зі своїм найменуванням, власну символіку, прапор, герб, інші атрибути. Положення з описом та порядком використання власної символіки, прапора, герба та інших атрибутів затверджується відповідно до чинного законодавства.


1.9.           Станція юних натуралістів набуває права юридичної особи з дня державної     реєстрації Статуту в установленому законом порядку.


1.10.      Станція юних натуралістів здійснює навчання і виховання учнів, вихованців, слухачів у позаурочний та позанавчальний час.

1.9. Головною метою діяльності Станції юних натуралістів є: еколого-натуралістичний напрям, що передбачає оволодіння вихованцями (учнями, слухачами) знаннями про навколишнє середовище, формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв'язання екологічних проблем.

1.11.      Головними завданнями Станції юних натуралістів є:


-         реалізація державної політики у галузі позашкільної освіти;


-         створення умов для надання поглиблених знань з основ природничих, аграрних та лісогосподарських наук, професійного самовизначення та самореалізації учнівської молоді;


-         залучення вихованців (учнів, слухачів) до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів, формування знань, навичок у галузях сільського господарства: квітництво, лісівництво, садівництво, грибівництво, бджільництво тощо;


-         створення умов для оволодіння вихованцями (учнями, слухачами) знаннями про навколишнє середовище та формування екологічної культури особистості, набуття навичок і досвіду розв'язання екологічних проблем;


-         залучення вихованців (учнів, слухачів) до науково-дослідної, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи в галузі сільськогосподарських наук;


-         створення умов для самореалізації і розвитку природних нахилів та інтересів, індивідуальних здібностей вихованців (учнів, слухачів);


-         задоволення потреб вихованців (учнів, слухачів) у професійному самовизначенні;


-         пошук, розвиток і підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців (учнів, слухачів);


-         формування у вихованців (учнів, слухачів) свідомого і відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, навичок безпечної поведінки;


-         здійснення інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи;


-         просвітницька діяльність.


1.12.      У своїй діяльності Станція юних натуралістів керується Конституцією України,   Конвенцією ООН "Про права дитини", Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про дошкільну освіту", "Про охорону дитинства", Основами законодавства України про охорону здоров’я, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими законодавчими актами в галузі освіти і охорони дитинства, Положенням "Про центр, будинок, клуб еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, станцію юних натуралістів" затвердженого  наказом  Міністерства  освіти  і  науки України від 10 травня 2002    № 292 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 травня 2002 року за      № 463/6751, актами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та власним Статутом.


1.13.      Координацію науково-методичної, організаційно-масової та навчально-виховної діяльності Станції юних натуралістів здійснює Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН.


1.14.      Мова виховання, навчання та спілкування з дітьми в Станції юних натуралістів є   державна.


1.15.      Станція юних натуралістів самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства.


1.16.      Станція юних натуралістів не відповідає за зобов’язаннями власника (засновника), а  власник (засновник) не відповідає за зобов’язаннями Станції юних натуралістів.


1.17.      Держава та власник не несуть відповідальності за зобов’язаннями Станції юних натуралістів. Станція юних натуралістів не відповідає за зобов’язанннями держави та власника, а також інших підприємств, установ, організацій.


1.18.      У межах своєї Статутної діяльності Станція юних натуралістів має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем, відповідачем в судах всіх інстанцій.


 


2.      Організація позашкільної освіти


2.1.                  Станція юних натуралістів проводить навчально-виховну, інформаційно-методичну та організаційно-масову роботу.


2.2.                  Структура та штати станції юних натуралістів розробляються його керівником у межах затверджених видатків на оплату праці відповідно до встановлених нормативів і затверджуються управлінням освіти і науки облдержадміністрації.


2.3.                  Структурними підрозділами Станції юних натуралістів можуть бути відділи, лабораторії, оздоровчий табір, бібліотека, навчально-виробничі та
творчі майстерні, навчально-дослідні земельні ділянки, теплично-парниковий комплекс, зимовий сад, тваринницькі ферми та інші підрозділи. Заклад може також створювати відповідні підрозділи для підвищення кваліфікації педагогічних працівників за напрямом еколого-натуралістичної роботи.


2.4.                  Структурні підрозділи закладу діють на основі відповідних положень, що розробляються закладом і затверджуються його керівником.


2.5.           Станція юних натуралістів створює належні умови для вибору вихованцями (учнями, слухачами) видів діяльності відповідно до їх інтересів та вимог батьків та осіб, що їх замінюють; вживають заходів для залучення вихованців (учнів, слухачів), які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації; забезпечують їх соціальний захист.


2.6.           Станція юних натуралістів працює за річним планом роботи, погодженим управлінням освіти і науки облдержадміністрації, розроблених на основі типових планів і програм, затверджених Міністерством освіти і науки України, реалізує основні напрями своєї діяльності з урахуванням особливостей соціально-економічного розвитку регіону, інтересів вихованців (учнів, слухачів), потреб сім'ї, запитів інших навчальних закладів, молодіжних і дитячих громадських організацій.


2.7.           У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи Станції юних натуралістів, визначаються перспективи її розвитку. План роботи затверджується педагогічною радою Станції юних натуралістів.


2.8.           Навчально-виховний   процес у Станції юних натуралістів здійснюється за типовими навчальними планами і програмами,  що затверджуються Міністерством освіти і науки України, а також за  навчальними  планами і програмами,  затвердженими управлінням освіти і науки облдержадміністрації.


2.9.           Навчальні програми можуть бути профільними, комплекс­ними і такими, що передбачають індивідуальне навчання учнів та навчання у групах, об'єднаннях. Залежно від специфіки діяльності Станції юних натуралістів, відповідного рівня творчого об'єднання учнів навчання може вестися за програмами від одного місяця до кількох років.


2.10.      Експериментальні  навчальні  плани  складаються   станцією   юних   натуралістів   з  урахуванням  типових навчальних планів.


2.11.      Індивідуальне навчання на станції юних натуралістів організовується відповідно до порядку, затвердженого Міністерством освіти і науки України.


2.12.      Станція юних натуралістів  працює безперервно в режимі п’ятиденного робочого тижня.


2.13.      Середня наповнюваність груп та інших організаційних форм на Станції юних натуралістів становить, як правило, 10 - 15 вихованців (учнів, слухачів).


2.14.      Наповнюваність груп установлюється директором Станції юних натуралістів залежно від профілю та можливостей організації навчально-виховного процесу, але не більше 25 вихованців (учнів, слухачів).


2.15.      Приймання до Станції юних натуралістів здійснюється протягом року (у міру закінчення комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань) за бажанням  вихованців (учнів, слухачів) і за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, як на безконкурсній основі, так і за конкурсом, умови якого розробляються позашкільним навчальним закладом.


2.16.      Приймання вихованців (учнів, слухачів) до позашкільного навчального закладу для одержання позашкільної освіти здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють.


2.17.       До Станції юних натуралістів зараховуються вихованці (учні, слухачі) віком від 5 до 25 років.


2.18.      Станція юних натуралістів проводить навчально-виховну, організаційно-методичну та організаційно-масову роботу диференційовано (відповідно до віку, індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей, стану здоров'я) з використанням різноманітних організаційних форм роботи: заняття,
гурткова робота, клубна робота, урок, лекція, індивідуальні заняття, конференція, семінар, збір, зліт, читання, вікторина, екскурсія, експедиція, похід, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на навчально-дослідних земельних ділянках, сільськогосподарських підприємствах, а також з використанням інших форм, передбачених статутом.


2.19.      Навчальний рік на станції юних натуралістів незалежно від форм власності починається з 1 вересня. Комплектування гуртків, груп та інших творчих об'єднань здійснюється у період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання закладу.


2.20.      Тривалість навчального року на станції юних натуралістів встановлюється Міністерством освіти і науки України або управлінням освіти і науки облдержадміністрації за погодженням з Міністерством освіти і науки України.


2.21.      Режим щоденної роботи встановлює станція юних натуралістів, враховуючи  рекомендації центральних та місцевих органів виконавчої влади, у сфері  управління яких вона перебуває.


2.22.      У канікулярні, святкові та неробочі дні Станція юних натуралістів працює за окремим планом.


2.23.      Станція юних натуралістів забезпечує безпечні умови навчання, виховання та праці.


2.24.      Тривалість занять на станції юних натуралістів визначається навчальним планом і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців (учнів, слухачів):

     віком від 5 до 6 років - 30 хвилин;
     віком від 6 до 7 років - 35 хвилин;
     інших - 45 хвилин.
     Короткі перерви між заняттями (уроками) є робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об'єднання і визначаються робочим режимом щоденної роботи закладу. 
2.25.             Гуртки, секції та інші творчі об'єднання Станції юних натуралістів класифікуються за трьома рівнями:
-         початковий рівень - творчі об'єднання, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців (учнів, слухачів), виявлення їх здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до еколого-натуралістичної діяльності;
-         основний рівень - творчі об'єднання, які розвивають інтереси вихованців (учнів, слухачів), дають їм знання, практичні уміння і навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації;
-         вищий рівень - творчі об'єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців (учнів, слухачів).
2.26.             Відповідно до рівня класифікації визначається мета і перспективи діяльності гуртків, груп та інших творчих об'єднань, їх чисельний склад, обирається програма.
2.27.             Станція юних натуралістів може організовувати проведення на своїй навчально-виховній базі виробничої та педагогічної практики учнів, студентів загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів.
2.28.             Для подальшого розвитку інтересів і нахилів учнів, підтримки їх професійних навичок станція юних натуралістів за умови дотримання правил охорони праці й техніки безпеки організовують виконання замовлень підприємств, установ, організацій на виготовлення сільськогосподарської, лісогосподарської, квітково-декоративної продукції, виробів декоративно-прикладного мистецтва. При цьому характер і зміст робіт повинні сприяти формуванню й удосконаленню знань і умінь, передбачених навчальними програмами.
2.29.             У випадках, передбачених законодавством України, Станція юних натуралістів має право надання платних послуг з певних видів діяльності після отримання у встановленому порядку відповідних ліцензій. Платні послуги не можуть надаватись станцією юних натуралістів замість або в межах освітньої діяльності, визначеної навчальними планами і програмами.
2.30.             Станція юних натуралістів може надавати платні послуги за еколого-натуралістичним напрямом діяльності. 
2.31.             Станція юних натуралістів може організовувати роботу своїх гуртків, груп та інших творчих об'єднань у приміщеннях загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, навчально-виробничих комбінатів, підприємств, організацій, наукових установ відповідно до укладених угод із зазначеними закладами та установами. 
2.32.             Станція юних натуралістів може проводити роботу спільно з науково-дослідними, творчими організаціями, вищими навчальними закладами, створювати лабораторії для творчої, експериментальної, науково-дослідної роботи з метою розвитку і підтримки стійких інтересів учнів, їх обдаровань і самовизначення щодо майбутньої професії. 
2.33.             Станція юних натуралістів проводить в області організаційно-масову роботу (позашкільні заходи) серед вихованців, школярів, учнів загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів, студентів, членів громадських організацій з використанням різноманітних організаційних форм: змагання, конкурс, збір, зліт, олімпіада, виставка, вискавка-конкурс, читання, ексурсія, експедиція, похід, лекція, конференція, семінар, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на навчально-дослідних земельних ділянках, сільськогосподарських підприємствах, а також з використанням інших форм.
2.34.             Станція юних натуралістів проводить в межах області координаційну та інформаційно-методичну роботу, спрямовану на удосконалення програм, змісту, форм і методів діяльності гуртків, секцій, студій, клубів та інших творчих об'єднань, підвищення майстерності педагогічних працівників за напрямами роботи.
2.35.             На Станції юних натуралістів можуть функціонувати методичні об'єднання за напрямами діяльності гуртків, секцій, студій, клубів та інших творчих об'єднань, що охоплюють педагогічних працівників певного професійного спрямування.
2.36.             З метою удосконалення системи навчання і виховання на станції юних натуралістів можуть створюватись методичні ради, комісії, до складу яких входять педагогічні працівники цього закладу та інші учасники навчально-виховного процесу. Діяльність методичних рад, комісій здійснюється відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України. 
2.37.             Згідно з рішенням Рівненської обласної ради, на підставі відповідних угод, Станція юних натуралістів надає інформаційно-методичну допомогу педагогічним колективам, навчальним закладам регіону, молодіжним, дитячим, громадським організаціям. 
2.38.             Станція юних натуралістів може створювати відповідні підрозділи для підвищення кваліфікації педагогічних працівників за напрямами позашкільної роботи. 
2.39.             Підвищення кваліфікації може проводитись у формі курсів, семінарів і за іншими організаційними формами.
2.40.             За результатами навчання Станція юних натуралістів видає своїм випускникам відповідні документи згідно з Порядком видачі випускникам позашкільних навчальних закладів свідоцтв про позашкільну  освіту, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 12.07.2001 N 510 і зареєстрованим у Міністерством юстиції 06.09.2001 за N 788/5979.

 


3.      Організація та учасники навчально-виховного процесу.

3.1.                  Учасниками навчально-виховного процесу на Станції юних натуралістів є:
-         вихованці, учні, слухачі, студенти незалежно від місця проживання;
-         директор, заступники директора закладу;
-         педагогічні працівники, психологи, соціальні педагоги, бібліотекар, спеціалісти, які залучені до навчально-виховного процесу;
-         батьки або особи, які їх замінюють;
-         представники підприємств, установ, організацій, які беруть участь у навчально-виховному процесі.
3.2.                  Вихованці (учні, слухачі) Станції юних натуралістів мають гарантоване державою право на:
-         здобуття позашкільної освіти відповідно до їх здібностей, обдаровань, уподобань та інтересів;
-         добровільний вибір виду діяльності;
-         навчання у декількох гуртках, групах та інших творчих об'єднаннях Станції юних натуралістів;
-         безпечні та нешкідливі умови навчання та праці;
-         користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною базою Станції юних натуралістів;
-         участь у різних видах навчальної, науково-практичної роботи, у конференціях,  олімпіадах, виставках, конкурсах, зборах, зльотах, експедиціях, екскурсіях, походах та інших масових заходах;
-         представлення в органах громадського самоврядування Станції юних натуралістів;
-         вільне вираження поглядів, переконань;
-         захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь і гідність. 
3.3.                  Вихованці (учні, слухачі) Станції юних натуралістів зобов'язані:
-         оволодіти знаннями, вміннями, практичними навичками;
-         підвищувати загальний культурний рівень;
-         дотримуватись моральних і етичних норм;
-         брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;
-         бережно ставитись до державного, громадського і особистого майна;
-         дотримуватись вимог статуту, правил внутрішнього трудового 

розпорядку Станції юних натуралістів.
3.4.                  Педагогічні працівники Станції юних натуралістів мають право на:
-         внесення керівництву Станції юних натуралістів та органам управління освітою пропозицій щодо поліпшення навчально-виховного процесу, подання на розгляд керівництву закладу та педагогічної ради пропозицій про моральне та матеріальне заохочення вихованців, учнів і слухачів, застосування стягнень до тих, хто порушує правила внутрішнього трудового розпорядку, що діють у закладі;
-         вибір форм підвищення педагогічної кваліфікації;
-         участь у роботі методичних об'єднань, нарад, зборів, інших органів самоврядування Станції юних натуралістів, у заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи;
-         проведення в установленому порядку дослідно-експериментальної, пошукової роботи;
-         вияв соціально-педагогічної ініціативи, вибір педагогічно об╜рунтованих форм,  методів, засобів роботи з вихованцями, учнями і слухачами;
-         захист професійної честі, гідності відповідно до законодавства;
-         соціальне та матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні покладених на них завдань;
-         об'єднання у професійні спілки, участь в інших об'єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законодавством. 
3.5.                  Педагогічні працівники Станції юних натуралістів зобов'язані:
-         виконувати навчальні плани та програми;
-         надавати знання, формувати вміння і навички з різних напрямів позашкільної  освіти диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців (учнів, слухачів);
-         сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей дітей, фізичних  якостей  відповідно до задатків та запитів вихованців (учнів, слухачів), а також збереженню здоров'я;
-         визначати мету та конкретні завдання навчання, виховання і розвитку вихованців (учнів, слухачів), вибирати адекватні засоби їх реалізації;
-         здійснювати педагогічний контроль за дотриманням вихованцями (учнями, слухачами) моральних, етичних норм поведінки і правил внутрішнього трудового розпорядку Станції юних натуралістів, вимог інших документів, що регламентують організацію навчально-виховного процесу;
-         дотримуватись педагогічної етики, поважати гідність вихованця 

(учня, слухача), захищати його від будь-яких форм фізичного, психічного насильства;
-         своєю діяльністю стверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі;
-         берегти здоров'я вихованців (учнів, слухачів), їх інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;
-         виховувати повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України;
-         постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;
-         вести документацію, пов'язану з виконанням посадових обов'язків (журнали, плани роботи тощо);
-         виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
-         дотримуватись вимог статуту закладу, виконувати правила внутрішнього розпорядку та посадові обов'язки;
-         брати участь у роботі педагогічної ради закладу;
-         виконувати накази і розпорядження керівника закладу.
3.6.                  Викладачі, керівники гуртків, груп та інших творчих об'єднань закладу працюють відповідно до розкладу занять, затвердженого його керівником. 
3.7.                  Обсяг педагогічного навантаження Станції юних натуралістів визначається  керівником закладу згідно із законодавством і затверджується управлінням освіти і науки облдержадміністрації.
3.8.                  Перерозподіл або зміна педагогічного навантаження протягом 

навчального року здійснюється керівником закладу у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачаються робочим навчальним планом, а також за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.
3.9.                  Не допускається відвертати педагогічних працівників від виконання  професійних обов'язків, крім випадків, передбачених законодавством. 
3.10.             Педагогічні працівники закладу підлягають атестації, як правило, один раз у п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерством освіти і науки України від 20.08.93 № 310 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 02.12.93 за № 176, із змінами і доповненнями, унесеними  наказом Міністерством освіти і науки України від 01.12.98 № 419 ( z0792-98 ), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.12.98 за № 792/3232. 
3.11.             Батьки вихованців (учнів, слухачів) та особи, які їх замінюють, мають право:
-         обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування закладу;
-         звертатися до органів управління освітою, керівника Станції юних натуралістів і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;
-         приймати рішення про участь дитини в інноваційній діяльності 

Станції юних натуралістів;
-         брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Станції юних натуралістів;
-         захищати законні інтереси своїх дітей в органах громадського самоврядування закладу та у відповідних державних, судових органах.

 


4.      Управління Станцією юних натуралістів


4.1.           Вищим органом управління Станцією юних натуралістів є Рівненська обласна рада. Галузеве управління за  діяльністю Станції юних натуралістів здійснює управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.


4.2.           До компетенції органу управління майном належить:


-         визначення основних напрямів діяльності;


-         затвердження та внесення змін до Статуту Станції юних натуралістів;


-         погодження призначення та звільнення директора Станції юних натуралістів;


-         розпорядження основними засобами Станції юних натуралістів в межах, визначених чинним законодавством;


-         прийняття рішення про відчуження майна,  позику, заставу;


-         передача в оренду цілісних майнових комплексів, приміщень  або споруд;


-         надання дозволу на списання основних засобів відповідно до чинного законодавства;


-         прийняття рішення про припинення діяльності Станції юних натуралістів, його ліквідації, затвердження ліквідаційного балансу.


4.3.           Управління галузевою діяльністю здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації.


4.4.           До компетенції органу управління галузевою діяльністю належить:


-         визначення форм контролю за діяльністю Станції юних натуралістів;


-         застосовувати будь-які заохочення, що містяться в затверджених трудовим колективом правилах внутрішнього трудового розпорядку;


-         за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці притягувати його до дисциплінарної відповідальності.


4.5.           Безпосереднє керівництво Станцією юних натуралістів здійснює її директор. Директором Станції юних натуралістів може бути громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менш як три роки, успішно  пройшов підготовку та атестацію керівних кадрів освіти в порядку, установленому Міністерством освіти і науки України.


4.6.           Директор Станції юних натуралістів призначається на контрактній основі відповідно до чинного законодавства.


4.7.           Директор Станції юних натуралістів здійснює функції управління на умовах найму та на підставі контракту.


4.8.           В контракті визначається строк найму, права, обов’язки і відповідальність директора Станції юних натуралістів, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.


4.9.           Директор вирішує усі питання діяльності Станції юних натуралістів, з урахуванням обмежень, передбачених даним Статутом.


4.10.      Директор Станції юних натуралістів підзвітний Рівненській обласній раді і організовує виконання її рішень;


4.11.      До компетенції директора Станції юних натуралістів відноситься:


-         забезпечення статутної діяльності Станції юних натуралістів;


-         вирішення поточних питань роботи Станції юних натуралістів;


-         вирішення питань матеріально-технічного забезпечення;


-         організація ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;


-         видання у межах своєї компетенції наказів та розпоряджень і контроль за їх виконання;


-         прийняття та звільнення персоналу Станції юних натуралістів;


-         здійснення керівництва Станцією юних натуралістів, забезпечення раціонального добору і розстановка кадрів, створення необхідних умов для підвищення фахової майстерності працівників;


-         укладання від імені Станції юних натуралістів угод з юридичними та фізичними  особами,  представлення його в усіх державних органах, на підприємствах, в установах, громадських організаціях;


-         представлення Станції юних натуралістів в усіх установах, організаціях без довіреності;


-         видання довіреності, відкриття в установах банків  розрахункових та інших рахунків;


-         затвердження положень про структурні підрозділи та колективного договору;


-         розроблення і затвердження посадових інструкцій всіх працівників Станції юних натуралістів відповідно до чинного законодавства, Статуту Станції юних натуралістів, та кваліфікаційних характеристик;


-         погодження із профспілковим комітетом і затвердження правил
внутрішнього трудового розпорядку та посадових інструкцій працівників;


-         забезпечення роботи Станції юних натуралістів в екстремальних умовах;


-         надання відповідей на звернення юридичних осіб та громадян згідно з чинним законодавством;


-         розпорядження в установленому порядку майном Станції юних натуралістів і коштами;


-         контроль  за дотриманням  режиму роботи Станції юних натуралістів;


-         здійснення контролю за проходженням працівниками, у встановлені
терміни, обов'язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність;


-         щорічне звітування перед загальними зборами трудового колективу;


-         планування навчально-виховного процесу, здійснення контролю за його ходом та результатами;


-         підтримання ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;


-         створення умов для творчого зростання педагогічних працівників,
творчого пошуку та застосування ними ефективних форм і методів навчання та виховання;


-         координація співпраці з територіальними органами та іншими навчальними закладами;


-         забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;


-         установлює надбавки, доплати, премії та надає матеріальну допомогу працівникам закладу відповідно до законодавства;


-         забезпечення організованого випуску вихованців;


-         дає дозвіл на участь діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників культурно-просвітницьких закладів, підприємств, установ, організацій інших юридичних та фізичних осіб у навчально-виховному процесі;


-         забезпечення контролю за виконанням навчальних планів і програм;


-         забезпечення дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;


-         забезпечення прав вихованців на захист їх від будь-яких форм фізичного та психічного насильства;


-         ужиття заходів щодо пропаганди здорового способу життя, дотримання дітьми правил особистої гігієни;


-         застосовування заходів заохочення за сумлінну роботу та заходи дисциплінарного впливу до порушників трудової дисципліни згідно з кодексом законів про працю України та нормативних документів;


-         виконання інших функцій, передбачених чинним законодавством.


4.12.      Директор несе відповідальність за:


-         дотриманням вимог чинного законодавства в роботі Станції юних натуралістів (зокрема: в галузі охорони праці, пожежної безпеки, санітарно-епідеміологічних вимог, фінансової дисципліни, трудового законодавства тощо);


-         виконання вимог законів з охорони дитинства, стан та діяльність Станції юних натуралістів;


-         організацію бухгалтерського обліку;


-         якість і ефективність роботи колективу;


-         реалізацію Державного стандарту базового компоненту дошкільної освіти;


-         постановку навчальної, виховної, медичної, правової, адміністративно-господарської роботи в Станції юних натуралістів;


-         свою діяльність: перед вихованцями, працівниками Станції юних натуралістів, засновником, місцевими органами державної виконавчої влади тощо.


4.13.      Директор та головний бухгалтер Станції юних натуралістів несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та звітності.


4.14.      Вищим органом громадського самоврядування є загальні збори (конференція) трудового колективу. Загальні збори (конференція) правомочні, якщо в їх роботі беруть участь більше 50% її членів. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Рішення приймається простою більшістю голосів.


4.15.      Загальні збори:


-         обговорюють і пропонують зміни до Статуту;


-         розглядають, обговорюють і приймають колективний договір, зміни та доповнення до нього;


-         обирають раду Станції юних натуралістів, її членів і голову, встановлюють термін їх повноважень;


-         щорічно заслуховують звіт директора і голови ради Станції юних натуралістів, дають оцінку діяльності шляхом таємного чи відкритого голосування та порушують  об╜рунтоване клопотання про усунення директора Станції юних натуралістів від керівництва закладом в разі порушення ним вимог трудового законодавства та колективного договору;


-         щорічно заслуховують звіт голови профспілкового комітету, дають оцінку діяльності шляхом таємного чи відкритого голосування;


-         розглядають питання навчально-виховної, методичної і фінансово - господарської діяльності Станції юних натуралістів;


-         затверджують основні напрями вдосконалення навчально-виховного процесу, розглядають інші важливі напрями діяльності Станції юних натуралістів;


-         подають пропозиції щодо стимулювання праці керівників та інших
працівників.


-         вирішують інші питання згідно з чинним законодавством.


4.16.      Рішення загальних зборів оформляється протоколом за підписами головуючого та секретаря зборів.


4.17.      Позачергові загальні збори можуть скликати:


-         члени трудового колективу (якщо цього бажають не менше третини працівників Станції юних натуралістів);


-         голова профкому;


-         власник Станції юних натуралістів;


-         директор Станції юних натуралістів.

4.18.             У період між загальними зборами (конференціями) діє Педагогічна рада Станції юних натуралістів діяльність якої регулюється Статутом закладу. 

4.19.       У засіданнях Педагогічної ради можуть брати участь з правом дорадчого голосу представники органів управління освітою, охорони здоров'я, підприємств, установ, громадських організацій.


4.20.      Педагогічна рада закладу розглядає питання перспектив розвитку Станції  юних  натуралістів, надає допомогу керівництву в реалізації цих планів, здійснює громадський контроль за діяльністю керівництва.


4.21.      Педагогічна рада Станції юних натуралістів:


-        розглядає план роботи закладу, підсумки і актуальні питання навчально-виховної,       організаційно-масової та інформаційно-методичної роботи закладу, його структурних підрозділів, гуртків, груп та інших творчих об'єднань, а також питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці;


-        розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності закладу;


-        визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;


-        розробляє рекомендації з питань організації навчально-виховного процесу, налагодження міжнародних освітніх та наукових зв'язків;


-        захищає права педагогічних працівників та педагогічну ініціативу, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, аналізує форми, методи і засоби навчання та скасовує такі, що не придатні для використання в навчальному процесі;


-        призначає вихованцям (учням, слухачам)  персональні та іменні стипендії, гранти;


-        порушує клопотання про заохочення педагогічних працівників;


-        розглядає інші питання професійної діяльності педагогічних працівників та навчально-виховного процесу закладу.


4.22.      Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше ніж два рази на рік.


4.23.      Організація діяльності та повноваження Педагогічної ради визначені Законами України “Про освіту”, “Про позашкільну освіту” та іншими нормативно-правовими документами.


4.24.      Загальні збори (конференція) Станції юних натуралістів проводяться за участю директора, заступників директора, керівників підрозділів, що входять до складу закладу, наукових та інших педагогічних працівників, які залучаються до навчально-виховного процесу закладу, а також представників учнівського самоврядування, батьківського комітету.


4.25.       На Станції юних натуралістів діє піклувальна рада, робота якої здійснюється відповідно до чинного законодавства.


4.26.      У Станції юних натуралістів може діяти методична рада, робота якої здійснюється відповідно до чинного законодавства.


4.27.      Методична рада, до складу якої входять педагогічні працівники Станції юних натуралістів, учасники навчально-виховного процесу - є дорадчим органом.


4.28.      Методична рада:


   -  координує науково-методичну, організаційну та практичну діяльність з різних напрямів еколого-натуралістичної роботи в області, екологічних проблем;


   -   заслуховує повідомлення та пропозиції з питань удосконалення навчально-виховної, організаційно-методичної, науково-дослідної роботи;


   -    вивчає, узагальнює та поширює передовий педагогічний досвід;


   -  дає експертні оцінки щодо якості навчально-методичної літератури з питань еколого-натуралістичної роботи серед учнівської  молоді;


  - обговорює проекти нових навчальних програм, аналізує пропозиції щодо вдосконалення діючих;


  -    поширює інновації у системі позашкільної освіти тощо.


4.29.             На Станції юних натуралістів за рішенням загальних зборів (конференції) або ради закладу можуть створюватись і діяти піклувальна рада, учнівський та батьківський комітети.


4.30.      Обсяг педагогічного навантаження керівників гуртків визначається на підставі законодавства директором Станції юних натуралістів. Навантаження менше тарифної ставки (посадового окладу) можливе лише за письмової згоди працівника.


 


5.      Майно Станції юних натуралістів


5.1.           Майно Станції юних натуралістів включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, що  становлять необоротні активи, малоцінні та швидкозношувальні предмети, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається на самостійному балансі Станції юних натуралістів.


5.2.            Майно Станції юних натуралістів є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ та міст Рівненської області і закріплюється за Станцією юних натуралістів на правах оперативного управління. Здійснюючи оперативне управління, Станція юних натуралістів володіє, користується і розпоряджається зазначеним майном, вчиняє дії, що не суперечать чинному законодавству України з урахуванням обмежень, встановленим даним Статутом.


5.3.           Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів Станція юних натуралістів здійснює у межах чинного законодавства та відповідно до цього Статуту.


5.4.           Списання матеріальних цінностей як таких, що непридатні для подальшого використання, морально застарілі, фізично зношені, пошкоджені в наслідок стихійного лиха (за винятком виявлених в результаті інвентаризації як недостача) проводиться у порядку визначеному чинним законодавством.


5.5.           Джерелами формування майна Станції юних натуралістів є:


-         кошти обласного бюджету (загального та спеціального фонду);


-         доходи від здачі в оренду приміщень, обладнання та іншого майна;


-         добровільні грошові внески, благодійні внески підприємств, установ, організацій та окремих громадян, іноземних юридичних та фізичних осіб;


-         капітальні вкладення і фінансування з бюджету;


-         майно, придбане у суб’єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;


-         інші надходження, які не заборонені чинним законодавством.


 


6.      Фінансово-господарська діяльність


6.1.           Фінансово-господарська діяльність Станції юних натуралістів та використання матеріально-технічної бази здійснюються відповідно до законодавства та Статуту Станції юних натуралістів.


6.2.           Фінансування Станції юних натуралістів здійснюється з обласного бюджету на основі кошторису. Штатний розпис Станції юних натуралістів розробляється на підставі Типових штатів і затверджується управлінням освіти і науки облдержадміністрації, в порядку, передбаченому чинним законодавством. Виходячи із інтересів Станції юних натуралістів, навчального процесу та інших поважних причин управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації може вводити додаткові та інші штатні одиниці в індивідуальному порядку.


6.3.           Додатковими джерелами формування коштів Станції юних натуралістів є:

-                кошти, одержані за надання платних послуг відповідно до Переліку  платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 20.01.97    38,  та Порядку надання платних послуг державними навчальними закладами, затвердженого спільним наказом Міносвіти, Мінфіну і Мінекономіки від 27.10.97  383/239/131 і зареєстрованого у Мін'юсті 12.12.97 за  N  596/2400;
-                кошти гуманітарної допомоги;
-                добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, установ, організацій та окремих громадян;
-                кредити банків;
-                інші надходження.
6.4.                  Кошти, отримані Станцією юних натуралістів з додаткових джерел фінансування, використовуються для провадження діяльності, передбаченої статутом. 
6.5.                  Станція юних натуралістів у процесі провадження фінансово-господарської діяльності мають право:

-                самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської та іншої діяльності відповідно до статуту;


-                користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких вони розташовані;


-                розвивати власну матеріальну базу, житлові приміщення, мережу спортивно-оздоровчих, профільних таборів, туристичних баз;


-                володіти, користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та статуту;


-                виконувати інші дії, що не суперечать законодавству та статуту закладу.


6.6.                  Матеріально-технічна база Станції юних натуралістів включає приміщення, споруди, обладнання, засоби зв'язку, транспортні засоби, земельні ділянки, рухоме і нерухоме майно, що перебуває в їх користуванні.


6.7.                  Для проведення навчально-виховної роботи Станції юних натуралістів надаються в користування спортивні об'єкти, культурні, оздоровчі та інші заклади безоплатно або на пільгових  умовах. Порядок надання зазначених об'єктів у користування визначається місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства.


6.8.           Станція юних натуралістів користується податковими, митними та іншими пільгами згідно із чинним законодавством.


6.9.           Станція юних натуралістів має право на придбання та оренду необхідного обладнання, інших матеріальних ресурсів, користування послугами підприємств, установ, організацій або фізичних осіб.


6.10.      Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та статистичної звітності здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами.


6.11.      Звітність про діяльність Станції юних натуралістів встановлюється відповідно до чинного законодавства.


 


7.      Особливості господарської діяльності Станції юних натуралістів


7.1.           Станція юних натуралістів не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам крім випадків прямо передбачених законом.


7.2.           Станція юних натуралістів має право лише за попередньою згодою Рівненської обласної ради чи уповноваженого нею органу відчужувати, віддавати в заставу, оренду, позику, найм майнові об’єкти, що належать до основних фондів,  надавати дозвіл на здійснення невід’ємних поліпшень майнового комплексу.


7.3.           У разі зміни директора та головного бухгалтера Станції юних натуралістів може проводитися ревізія фінансово-господарської діяльності Станції юних натуралістів.


7.4.           Інші особливості господарської та соціальної діяльності Станції юних натуралістів визначаються законом.


 


8.      Діяльність Станції юних натуралістів у рамках міжнародного співробітництва


8.1.            Станція юних натуралістів, за наявності матеріально-технічної, соціально-культурної бази та власних фінансових надходжень має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, брати участь у міжнародних заходах.


8.2.           Станція юних натуралістів має право укладати угоди про співробітництво, установлювати прямі відносини з органами управління освітою, навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн у встановленому законодавством порядку.


8.3.           Держава створює умови для міжнародного співробітництва Станції юних натуралістів шляхом бюджетного фінансування, надання пільг зі сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), пов'язаних із закупівлею та ввезенням на митну територію України навчального та виробничого обладнання, приладдя та матеріалів, для здійснення освітньої діяльності. 


 


9.      Контроль за діяльністю Станції юних натуралістів


9.1.           Контроль за ефективним використанням та збереженням майна Станції юних натуралістів здійснює Рівненська обласна рада або уповноважений нею орган управління майном.


9.2.           Контроль за галузевою діяльністю Станції юних натуралістів здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації.


9.3.           Державний контроль та нагляд за діяльністю Станції юних натуралістів, згідно з чинним законодавством, здійснює: Міністерство освіти і науки України, Рівненська обласна рада, Рівненська обласна державна адміністрація, управління освіти і науки облдержадміністрації.


9.4.           Державний контроль за діяльністю Станції юних натуралістів здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері позашкільної освіти.


9.5.           Основною формою державного контролю за діяльністю Станції юних натуралістів є  державна атестація, яка проводиться не рідше ніж один раз на 10 років відповідно до Порядку державної атестації загальноосвітніх дошкільних та позашкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 24.07.2001 № 553 і затвердженим 08.08.2001 за № 678/5869.


9.6.           У період між атестаціями проводяться перевірки (інспектування) Станції юних натуралістів з питань, пов'язаних з його фінансово-господарською та навчально-виховною діяльністю.


9.7.           Контроль за окремими сторонами діяльності Станції юних натуралістів здійснюють відповідні державні органи.


9.8.           Станція юних натуралістів має право на одержання інформації про результати інспектування і перевірок його діяльності не пізніше як через тридцять днів після їх закінчення, якщо інше не передбачено законом. Дії службових осіб, що здійснювали перевірку, можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому законодавством України.


9.9.           Службові особи організацій та органів, що проводять перевірку Станції юних натуралістів, несуть відповідальність за розголошення інформації, яка відноситься до категорії «Для службового користування».


9.10.      Відносини Станції юних натуралістів з органами державного управління і місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Статуту, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», інших законодавчих актів, які визначають компетенцію цих органів.


 


10.  Припинення діяльності Станції юних натуралістів


10.1.      Діяльність Станції юних натуралістів припиняється в результаті передання всього майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу) або ліквідації.


10.2.      Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюється за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.


10.3.      Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Станції юних натуралістів (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Станції юних натуралістів відповідно до чинного законодавства України.


10.4.      У разі злиття Станції юних натуралістів з іншим суб’єктом навчально-виховного процесу усі майнові права та обов’язки кожного з них переходять до суб’єкта навчально-виховного процесу, що утворюється внаслідок злиття. У разі приєднання Станції юних натуралістів до іншого суб’єкта навчально-виховного процесу, до останнього переходять усі її майнові права та обов’язки. У разі поділу Станції юних натуралістів, усі її майнові права і обов’язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожного з нових об’єктів навчально-виховного процесу, що утворені в наслідок цього поділу. У разі виділення одного або кількох нових суб’єктів навчально-виховного процесу, до кожного з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки Станції юних натуралістів. У разі перетворення Станції юних натуралістів в інший суб’єкт навчально-виховного процесу, усі її майнові права і обов’язки переходять до новоутвореного суб’єкта навчально-виховного процесу.


10.5.      Станція юних натуралістів може бути ліквідована:


-         за рішенням Рівненської обласної ради;


-         за рішенням суду про визнання судом недійсною державну реєстрацію юридичної особи, через допущені при його створені порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.


10.6.      Ліквідація Станції юних натуралістів проводиться ліквідаційною комісією, призначеною власником, а у випадку ліквідації Станції юних натуралістів за рішенням господарського суду - ліквідаційною комісією, призначеної судом.


10.7.      З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління майном Станції юних натуралістів.


10.8.      Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Станції юних натуралістів, виявляє його дебіторів, кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику.


10.9.      При реорганізації чи ліквідації Станції юних натуралістів працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю України.


10.10.  Станція юних натуралістів вважається  ліквідованою з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення її діяльності.


 


11.  Прикінцеві положення


11.1.      Зміни та доповнення до Статуту вносяться на підставі рішення Рівненської обласної ради.


11.2.      Зміни підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством.


 


 


 Назад до розділу