• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Електронне декларування
До уваги посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів рад всіх рівнів та посадових осіб комунальних закладів, підприємств, установ


У понеділок, 27 березня о 14:00 год. в каб.301 обласної ради відбудеться засідання постійної комісії обласної ради

з економічних питань та комунальної власності

ОГОЛОШЕННЯ
про проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку на 2018 рік, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в Рівненській області

Оголошення відбору об’єднаних територіальних громад для участі у річному циклі навчання з розробки стратегій розвитку об’єднаних територіальних громад

Асоціація міст України (далі - АМУ) в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) оголошує відбір об’єднаних територіальних громад для участі у річному циклі навчання з розробки стратегій розвитку об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Рівненська область

Опитування

Фотогалерея

Альбом не знайдено.

Проекти рішень обласної ради    ПРОЕКТ 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(Десята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від _________________ 2017 року                                                                    №____

 

Про затвердження Обласної програми

забезпечення загальноосвітніх навчальних

закладів шкільними автобусами у 2017 році

 

 

 

Враховуючи подання Рівненської облдержадміністрації, на виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1340-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році»,  від 16 листопада 2016 року № 827-р «Деякі питання використання у 2016 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

 

в и р і ш и л а:

1.                 Звіт про виконання Обласної програми забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів шкільними автобусами у 2016 році, затвердженої рішенням обласної ради від 11 березня 2016 року № 115, зі змінами від 17 червня 2016 року № 208 та від 8 вересня 2016 року № 232 взяти до відома (додається).

 

2. Затвердити Обласну програму забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів шкільними автобусами у 2017 році (далі – Програма), схвалену розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від __ лютого 2017 року № ____, що додається.

 

3. Управлінню освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації:

1) вносити в установленому порядку пропозиції щодо розподілу та перерозподілу видатків, виділених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1340-р на придбання шкільних автобусів, між районними бюджетами, бюджетами об’єднаних територіальних громад;

2) здійснити придбання шкільних автобусів за рахунок коштів, виділених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827-р, та коштів, виділених на співфінансування з місцевих бюджетів, і постачання придбаних шкільних автобусів до загальноосвітніх навчальних закладів (крім навчальних закладів об’єднаних територіальних громад), до яких

довозяться учні загальноосвітніх навчальних закладів, що оптимізовані / об’єднані / реорганізовані.

 

3. Районним державним адміністраціям, об’єднаних територіальних громад забезпечити:

- вжиття в установленому порядку заходів щодо оптимізації / об’єднання / реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів;

- співфінансування заходів щодо реалізації Програми в установленому порядку;

- придбання та цільове використання шкільних автобусів.

 

4. Зняти з контролю рішення обласної ради від 11 березня 2016 року № 115, зі змінами від 17 червня 2016 року № 208 та від 8 вересня 2016 року
№ 232.

 

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Благодир Ю.А.) та з питань гуманітарної політики (Черній А.Л.).

 

 

                                        

Голова ради                                                                      М. М. Драганчук      

 

 

 

Проект підготовлений управлінням освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації

 

 

              Начальник управління

             освіти і науки облдержадміністрації                                                      Г.М. Таргонський


ДОДАТОК

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення обласної ради  «Про затвердження Обласної програми забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів  шкільними автобусами у 2017 році»

 

1.                     Обґрунтування необхідності прийняття розпорядження

 

 Організація регулярного безоплатного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

Статтею 14 Закону України «Про освіту», статтею 21 Закону України «Про загальну середню освіту» та статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначена можливість забезпечення пільгового проїзду учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів.

Загальна кількість учнів у Рівненській області, які проживають на відстані більше трьох кілометрів від навчально-виховних закладів, і потребують підвезення, становить 14,3 тис. осіб. Підвозиться 13,6 тис. учнів, що становить 95,5 відсотка. Шкільними автобусами підвозиться 10,3 тис. учнів, що становить 72 відсотки.

На цей час для організації підвезення учнів і педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності, до навчальних закладів в області нараховується 167 шкільних автобусів.

До навчальних закладів із зони антитерористичної операції не повернулось 12 шкільних автобусів.

Для організації стовідсоткового забезпечення підвезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості з урахуванням можливої оптимізації мережі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів області необхідно 103 шкільні автобуси.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1340-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році» (далі – Розпорядження № 1340) виділено освітню субвенцію з державного бюджету обласному  бюджету,  в тому  числі  цільові  видатки на придбання  шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживають у сільській місцевості, в сумі 27, 6 млн. гривень.

Розпорядженням № 1340 встановлено такі умови використання коштів:

постачання придбаних автобусів до загальноосвітніх навчальних закладів, які будуть оптимізовані / об’єднані / реорганізовані і до яких будуть довозитися учні;

співфінансування не менше 30 відсотків за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 

 

2

 

На виконання Розпорядження № 1340, Обласної програми забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів шкільними автобусами у 2016 році, схваленої розпорядженням голови обласної державної адміністрації
від 04 березня 2016 року № 102 та затвердженої рішенням обласної ради
від 11 березня 2016 року № 115,  управлінням освіти і науки облдержадміністрації придбано в установленому порядку на умовах  співфінансування 70/30 дев’ять шкільних автобусів на суму 11880,0 тис. гривень та передано їх загальноосвітнім навчальним закладам районів: Гощанському – 1, Зарічненському – 1, Володимирецькому – 1, Корецькому – 1, Дубровицькому – 2, Рівненському – 3 шкільні автобуси.

Залишок коштів на придбання  шкільних автобусів для перевезення дітей, виділених Розпорядженням № 1340, становить 19284,0 тис. гривень. Зазначені кошти пропонується розподілити між районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 16 листопада 2016 року № 827-р «Деякі питання використання у 2016 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (далі – Розпорядження № 827)  виділено освітню субвенцію з державного бюджету обласному  бюджету,  в тому  числі  цільові  видатки на придбання  шкільних автобусів у сумі                13436,6 тис. гривень.

Розпорядженням № 827 обласній державній адміністрації доручено здійснити придбання шкільних автобусів на засадах співфінансування не менше 30 відсотків за рахунок коштів місцевих бюджетів, забезпечити постачання придбаних автобусів до загальноосвітніх навчальних закладів (крім навчальних закладів об’єднаних територіальних громад), до яких довозяться учні загальноосвітніх навчальних закладів, що оптимізовані / об’єднані / реорганізовані.

Програмою передбачено, що придбання  шкільних автобусів за рахунок коштів, виділених розпорядженням № 827, та їх постачання до загальноосвітніх навчальних закладів буде здійснюватися в установленому порядку управлінням освіти і науки облдержадміністрації. 

 

2.                Мета і шляхи її досягнення

 

Метою прийняття розпорядження є створення оптимальних умов для здобуття якісної середньої освіти та організація безпечного, регулярного перевезення дітей до місця навчання і додому.

Досягнення мети передбачає вирішення таких основних завдань:

 забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття загальної середньої освіти;

оптимізаця / об’єднання / реорганізація загальноосвітніх навчальних закладів;

придбання шкільних автобусів для забезпечення регулярного перевезення дітей.

 

 

 

3

 

3.                Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

 

         Відповідно до статей 6, 13, 22, 28, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», cтатті 14 Закону України «Про освіту», статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України                від 16 грудня 2015 року № 1340-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році», Розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 16 листопада 2016 року № 827-р «Деякі питання використання у 2016 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

 

4.                Фінансово-економічне обґрунтування

 

Фінансування Програми здійснюватиметься відповідно до  Розпорядження № 1340 та Розпорядження № 827 на умовах співфінансування не менше 30 відсотків за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Орієнтовний обсяг фінансування Програми у 2017 році становить  46 743,8 тис. гривень, у тому числі за рахунок залишку освітньої субвенції відповідно до Розпоряджння № 1340  – 19 284,0 тис. гривень, Розпорядження № 827 – 13 436,6 тис. гривень, співфінансування з місцевих бюджетів   14 023,2 тис. гривень.

 

5.                Позиція заінтересованих органів

 

         В реалізації Обласної програми забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів шкільними автобусами у 2017 році зацікавлені управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, відділи, управління освіти районних державних адміністрацій, виконавчі комітети об’єднаних територіальних громад області, заклади освіти та самі учасники навчально-виховного процесу.

 

6.                Регіональний аспект

 

Прийняття розпорядження сприятиме підвищенню якості і конкурентоспроможності освіти в нових економічних і соціокультурних умовах  в області.

 

 

 

 

 

 

 

4

 

7.                Громадське обговорення

 

Проект розпорядження не потребує громадського обговорення, оскільки пропозиції   щодо   реалізації   обласної   програми   забезпечення   навчальних

закладів шкільними автобусами у 2017 році були надані обласній державній адміністрації районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад області.

 

 

8.                Прогноз результатів

 

Виконання Програми дасть можливість сприяти оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечити регулярне перевезення учнів до місць навчання і додому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник управління освіти

і науки облдержадміністрації                                                          Г. Таргонський

 Назад до розділу