• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

27 липня 2018 року об 11.00 у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2)
відбудеться пленарне засідання дев'ятнадцятої сесії обласної ради

Графік проведення засідань постійних комісій обласної ради у липні 2018 року


17 липня 2018 року відбудеться засідання постійної комісії

з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.).
Початок засідання о 10-00 год. в 301 каб. облради.

17 липня 2018 року відбудеться засідання постійної комісії

з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією (голова Фізик І.В.)
Початок засідання о 12-00 год. в 301. каб. облради

19 липня 2018 року відбудеться засідання постійної комісії
з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (голова Богатирчук-Кривко С.К.)
Початок засідання о 14-00 год в 301 каб. облради

27 липня 2018 року відбудеться засідання Конкурсної ради

з проведення обласного конкурсу проектів з енергоефективності.
Початок засідання о 10-00 год в 301 каб. облради.

У вересні відбудеться всеукраїнська нарада-семінар для місцевого самоврядування:
встигніть зареєструватись

Оголошено конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2018 році

Конкурс проводить Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

З 12 по 17 жовтня 2018 року в м.Хевіз (Угорщина) за підтримки Посольства Угорщини в Україні

заплановано міжнародний міжвідомчий семінар "Сучасні стратегії у профілактиці дитячого та сімейного неблагополуччя".

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Рівненська область

Опитування

Відеоматеріали

Фотогалерея

Альбом не знайдено.

Проекти рішень обласної ради

Опубліковано 27/06/2018

ПРОЕКТ

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

 Cьоме   скликання

(Девятнадцята  сесія)

 Р І Ш Е Н Н Я

 

від ___ _____________ 20__ року                                                                          № ____

 

Про реорганізацію комунального закладу   "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної ради

  

Враховуючи подання Рівненської обласної державної адміністрації, відповідно до статей 104-108 Цивільного кодексу України, статей 59, 78 Господарського кодексу України, статті 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», статей 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

          1. Реорганізувати комунальний заклад "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради (код ЄРДПОУ  05506690), місцезнаходження: вул. Деражненська, будинок 39, смт Клевань, Рівненської області, Рівненського району, 35311, шляхом його перетворення у комунальне підприємство Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради.

2. Затвердити статут комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни Рівненської обласної ради, що додається.

3. Доручити голові Рівненської обласної ради в установленому порядку:

– утворити комісію з реорганізації (перетворення) комунального закладу «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради (далі – Комісія);

– здійснити інші організаційно-правові заходи щодо виконання пункту 1 цього рішення.

4. Уповноважити голову Комісії подати відповідні документи щодо державної реєстрації юридичної особи – комунального підприємства   «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради на реєстрацію у порядку, встановленому чинним законодавством, та поінформувати обласну раду.

5. Комісії:

– подати передавальний акт на затвердження Рівненській обласній раді;

– здійснити передбачені чинним законодавством України заходи щодо реорганізації комунального закладу «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради шляхом його перетворення у комунальне підприємство «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради.

6. Доручити відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату обласної ради повідомити державного реєстратора про прийняте рішення щодо реорганізації комунального закладу «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради шляхом його перетворення у комунальне підприємство «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров`я, материнства та дитинства.

 

Голова ради                                                                              О.Ю. Данильчук

 

Проект рішення підготовлений управлінням охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації         

Заступник начальника управління                                                                                              І.Я. Добровольський

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА  ЗАПИСКА

до проекту рішення Рівненської обласної ради

«Про реорганізацію комунального закладу "Рівненський Обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської Обласної ади

 

1.Обґрунтування необхідності прийняття рішення:

Проект рішення розроблений відповідно до статей 104-108 Цивільного кодексу України, статей 59, 78 Господарського кодексу України, на підставі статей 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» № 2002-VIII від 06 квітня 2017 року, «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII від 19 жовтня 2017 року, змінами до Основ законодавства України про охорону здоров’я, Концепцією реформи фінансування системи охорони здоров’я, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 1013-р,та рядом інших урядових рішень запроваджено медичну реформу в Україні, метою якої є створення нового механізму фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів за програмою медичних гарантій.

Існування закладу охорони здоров’я у формі комунальної установи не є доцільним. Адже, одним із напрямків медичної реформи є автономізація медичних закладів охорони здоров’я для всіх видів медичної допомоги.

Законодавець надав право комунальним закладам охорони здоров’я реорганізовуватися шляхом перетворення в комунальні некомерційні підприємства.

Оскільки автономізація розширює свободу в питаннях управління та фінансування, що дозволяє медичним закладам на рівних конкурувати з приватним медичним бізнесом.

Автономні медичні заклади зможуть самостійно залучати необхідних фахівців, впроваджувати нові технології, перерозподіляти кошти для фінансування поточних і стратегічних потреб закладу охорони здоров’я, а також легально продавати ті медичні послуги, що не увійдуть до затвердженого базового безкоштовного пакета.

Крім того, для закладів охорони здоров’я, що реорганізуються до 31 грудня 2018 року, на законодавчому рівні визначено низку умов, спрямованих на спрощення деяких процедур, пов’язаних із реорганізацією, що дозволить уникнути додаткового фінансового навантаження та  мінімізує ризик блокування процедури перетворення з боку існуючих кредиторів.

 Зокрема, не застосовується обов’язкова оцінка майна, кредитори комунальних закладів охорони здоров’я, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання тощо.

Перетворення (реорганізація) комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної Ради у комунальне підприємство "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної Ради»  сприятиме розширенню можливостей щодо його доступності, збільшенню його самостійності в господарських та управлінських справах, стимулюватиме до поліпшення якості спеціалізованих медичних послуг та підвищення економічної ефективності використання активів.

А тому, з огляду на вищевикладене, доцільним є зміна організаційно-правової форми комунального закладу   "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної Ради на комунальне підприємство  "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної ради.

2. Мета прийняття рішення:

Даний проект рішення Рівненської обласної ради підготовлений з метою оптимізації діяльності закладу, який виконує функції у сфері третинної медичної допомоги, раціонального використання майна територіальних громад сіл, селищ, міст області і бюджетних коштів.

Реорганізація комунального закладу    "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної Ради шляхом перетворення його у комунальне підприємство "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної Ради дозволить забезпечити подальше виконання підприємством-правонаступником відповідних статутних функцій закладу, що реорганізовується.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту рішення:

Відповідно до проекту рішення реорганізовується "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної Ради» шляхом перетворення його у комунальне підприємство "Рівненський обласний госпіталь ветеранів  війни" Рівненської обласної Ради.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання:

Правовідносини регулюються такими нормативно-правовими актам, як Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Бюджетний кодекс України, Основи законодавства України про охорону здоров’я, закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я».

5. Фінансово – економічне обґрунтування:

Проект рішення не потребує додаткових фінансових витрат з боку бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення:     

Прийняття та реалізація даного проекту рішення дозволить оптимізувати діяльність закладу, який виконують функції у сфері  ефективної висококваліфікованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної медичної допомоги інвалідам, ветеранам війни та особам, прирівняним по пільгам, а також забезпечить подальше виконання підприємством-правонаступником відповідних статутних функцій закладу, що реорганізовується.

 

Заступник начальника управління                                 І.Я. ДобровольськийНазад до розділу