• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Рівненська область

Опитування

Відеоматеріали

Фотогалерея

Альбом не знайдено.

Положення обласної радиЗатверджено

Рішення

Рівненської обласної ради

__від 20 червня 2013 року № 970

(зі змінами внесеними згідно з рішенням обласної ради

від 20.06.2014 №1243)_

 

Порядок

погодження Рівненською обласною радою

надання надр у користування

 

{У назві та тексті Порядку слова «клопотань про» (у різних відмінках) виключити згідно з рішенням обласної ради від 20.06.2014 №1243}

 

1. Порядок погодження Рівненською обласною радою надання надр у користування (далі – Порядок) встановлює порядок отримання суб’єктами господарювання погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, або відмови у їх погодженні, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання та перелік необхідних документів для його отримання.

2. Для одержання погодження надання надр у користування суб’єктом господарювання подаються до обласної ради наступні документи:

1) заява-клопотання за формою відповідно до додатку 1 Порядку;

2) документи, визначені у додатку 2 до Порядку.

Обласна рада надає суб’єкту господарювання вичерпну інформацію щодо вимог та порядку одержання погодження надання надр у користування, а також забезпечує можливість отримання інформації щодо переліку документів, що додаються суб’єктами господарювання до заяви-клопотання.

З метою надання додаткової інформації в процесі розгляду надання погоджень на користування надрами, заявник, або його представник приймає участь у засіданнях відповідних постійних комісій обласної ради та на сесії обласної ради.

3. З метою перевірки відповідності поданих документів вимогам чинного законодавства та цього Порядку матеріали, зазначені у п. 2 Порядку, після їх реєстрації у загальному відділі виконавчого апарату обласної ради та розгляду головою обласної ради, направляються до Рівненської обласної державної адміністрації для опрацювання департаментом економічного розвитку і торгівлі Рівненської обласної державної адміністрації ( далі - Департамент).

З метою розгляду наданих заявниками матеріалів щодо результатів геологічного вивчення надр та інших геологічних матеріалів, а також моніторингу наукового супроводження надрокористування, Департамент може залучати до своєї роботи експертні підприємства, установи, організації.

4. За результатами розгляду поданих заявником матеріалів Департамент готує відповідний проект рішення обласної ради про погодження надання надр у користування або відмову у наданні погодження.

5. Підставами для відмови у винесенні на розгляд сесії обласної ради питання про погодження надання надр у користування є:

а) подання суб’єктом господарювання неповного пакету документів, необхідних для одержання погодження надання надр у користування, передбаченого цим Порядком;

б) виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання, недостовірних відомостей;

в) інші підстави, встановлені законодавством України.

6. Підготовлене Департаментом письмове повідомлення про відмову у винесенні на розгляд сесії обласної ради питання про погодження надання надр у користування разом із документами, наданими суб’єктом господарювання до заяви-клопотання, підписується головою обласної ради та видається або надсилається суб’єкту господарювання не пізніше п'ятнадцяти робочих днів із дня прийняття заяви-клопотання.

7. У разі усунення заявником причин, що стали підставою для відмови у погодженні надання надр у користування, документи розглядаються повторно після отримання документів, передбачених п. 2 Порядку, та документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у погодженні надання надр у користування, за процедурою, встановленою цим Порядком.

8. У разі відсутності підстав для відмови у погодженні надання надр у користування Департаментом готується відповідний проект рішення, який за поданням голови обласної державної адміністрації подається до обласної ради для винесення на розгляд сесії.

9. Скасування погодження надання надр у користування здійснюється обласною радою на підставі:

а) заяви суб’єкта господарювання про скасування рішення щодо погодження надання надр у користування;

б) встановлення факту надання в заяві-клопотанні та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації;

в) інших підстав, передбачених законодавством України.

10. За попереднім поданням обласної ради, у разі наявності підстав для скасування погодження надання надр у користування, Департаментом:

а) готується проект рішення про скасування рішення щодо погодження надання надр у користування, який за поданням голови обласної державної адміністрації подається до обласної ради для винесення на розгляд сесії.

б) надсилається суб’єкту господарювання письмове повідомлення про скасування рішення щодо погодження надання надр у користування;

в) на адресу Державної служби геології та надр України надсилається письмове повідомлення про скасування погодження надання надр у користування та про наявність підстав для анулювання відповідного спеціального дозволу на користування надрами .

Скасування погодження надання надр у користування може бути оскаржено в суді.

11. Рішення обласної ради про скасування рішення щодо погодження надання надр у користування видається або надсилається суб’єкту господарювання, Державній службі геології та надр України не пізніше семи робочих днів із дня його прийняття.

12. Підставами для переоформлення погодження надання надр у користування є:

а) зміна найменування суб’єкта господарювання – юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця;

б) інші підстави, встановлені законодавством України.

Для переоформлення погодження надання надр в користування суб’єкту господарювання необхідно подати до обласної ради заяву і документи, що підтверджують необхідність такого переоформлення.

13. У разі наявності підстав для переоформлення погодження надання надр у користування та підтверджуючих документів Департаментом, за попереднім поданням обласної ради, готується проект рішення про внесення змін до рішення обласної ради щодо погодження надання надр у користування.

14. Підставами для видачі дубліката погодження надання надр у користування (видачі копії рішення обласної ради про погодження надання надр у користування) є втрата або пошкодження раніше наданого екземпляру рішення та інші підстави, встановлені законодавством України.

15. Для повторного отримання копії рішення обласної ради про погодження надання надр у користування суб’єкт господарювання подає заяву із зазначенням підстав його видачі.

Копія рішення обласної ради про погодження надання надр у користування видається або надсилається поштовим відправленням протягом семи робочих днів з дня одержання заяви про її видачу.

16. Заява - клопотання про погодження надання надр у користування та документи, що додаються до неї, заява про анулювання погодження надання надр у користування, заява про видачу дубліката надання надр у користування подаються до обласної ради особисто суб’єктом господарювання (керівником юридичної особи, фізичною особою – підприємцем) чи уповноваженими ним особами. Повноваження особи повинні бути підтверджені відповідно до вимог Цивільного кодексу України.

Підпис на заяві - клопотанні засвідчується печаткою.

Зазначені документи можуть бути надіслані рекомендованим листом з описом вкладення. При цьому підпис фізичної особи – підприємця (у разі відсутності печатки) або підпис уповноваженої суб’єктом господарювання особи – засвідчується нотаріально.

Копії документів, що додаються до заяви - клопотання, повинні бути засвідчені суб’єктом господарювання з дотриманням вимог, передбачених ДСТУ 4163-2003 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації», або у порядку, передбаченому Законом України «Про нотаріат».

17. Проекти рішень обласної ради про погодження надання надр у користування, про скасування рішення щодо погодження надання надр у користування, про внесення змін до рішення щодо погодження надання надр у користування розглядаються на сесії обласної ради та приймаються на її пленарному засіданні у порядку, передбаченому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламентом обласної ради.

18. Письмові повідомлення та рішення обласної ради, зазначені у цьому Порядку, видаються особисто суб’єкту господарювання (керівнику юридичної особи, фізичній особі – підприємцю) чи уповноваженим ним особам або надсилаються поштовим відправленням з описом вкладення.

Повноваження особи повинні бути підтверджені відповідно до вимог Цивільного кодексу України.

19. У разі внесення змін чи введення в дію нових законодавчих актів з питань надрокористування при розгляді питання про погодження надання надр у користування обласна рада керується цими актами, якщо Порядок суперечить їм.


Додаток 1

 

 ЗАЯВА - КЛОПОТАННЯ

 

Заявник – суб’єкт господарювання

(повна назва юридичної особи або П.І.Б. фізичної особи – підприємця)

 

Керівник суб’єкта господарювання  (повністю П.І.Б.)

 

Юридична адреса місцезнаходження суб’єкта господарювання

 

Фактична адреса місцезнаходження суб’єкта господарювання

 

Вид користування надрами[1]

 

Назва ділянки надр

 

Вид корисних копалин[2]

 

Місцезнаходження ділянки надр

 

Характеристика ділянки надр

 

Площа ділянки надр (для підземних вод координати свердловин)

 

 

                            

Додаток 2

 

Перелік документів, що додаються суб’єктами господарювання
до заяви-клопотання

 1. Для погодження надання надр загальнодержавного значення у користування з метою геологічного вивчення родовищ корисних копалин; геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин надається:

копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

копія установчих документів (для юридичних осіб);

копія довідки про включення до ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб – підприємців);

довіреність, що підтверджує повноваження особи на звернення до обласної ради (у разі підписання заяви-клопотання уповноваженою особою);

лист-довідка департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації про ділянку надр;

копія згоди землекористувачів, землевласників про проведення робіт з геологічного вивчення корисних копалин на їх територіях (тільки для стадії проведення детальної розвідки родовищ корисних копалин); {абзац 8 пункту 1 викладений в новій редакцій згідно з рішенням обласної ради від 20.06.2014 №1243}

програма робіт з геологічного вивчення ділянки надр (види робіт, їх обсяг та вартість, джерело фінансування, календарний план виконання за роками, застосування корисних копалин);

пояснювальна записка з обґрунтуванням необхідності проведення геологорозвідувальних робіт на ділянці надр із зазначенням мети її геологічного вивчення;

інформація про ефективність можливого використання та очікувані техніко-економічні показники експлуатації ресурсів корисних копалин (обсяг капітальних вкладень, річна потужність з видобутку корисних копалин, виробництво готової продукції, собівартість сировини та готової продукції, відпускна ціна готової продукції, рентабельність, джерела фінансування);

каталог географічних координат кутових точок ділянки надр (похибка – менш як 1 секунда) із зазначенням її площі;

оглядова карта (масштаб 1:200000);

ситуаційний план з нанесеними межами площі геологічного вивчення та географічними координатами її кутових точок  (похибка – менш як 1 секунда) у масштабі, який дає змогу перевірити правильність визначення координат;

оглядова геологічна карта (масштаб 1:200000 – 1:50000) з лініями проектних геологічних розрізів;

гідрогеологічна карта (для родовищ підземних вод);

геологічні розрізи;

копія дозволу на спеціальне водокористування (для родовищ підземних вод);

копія виписки з пооб’єктного плану (у разі проведення геологічного вивчення за рахунок коштів державного бюджету);

копія дозволу на її геологічне вивчення (у разі розширення меж ділянки надр, наданої для геологічного вивчення);

результати проведення геологорозвідувальних робіт, які підтверджують факт, що родовище (площа) виходить за межі ділянки надр, наданої в користування для геологічного вивчення родовища (площі);

{абзац 22 пункту 1 виключений згідно з рішенням обласної ради від 20.06.2014 №1243}

інвестиційний проект з інвестиційними зобов’язаннями стосовно геологічного вивчення зазначеної ділянки надр погоджений відповідною районною державною адміністрацією, міськвиконкомом {абзац 22 пункту 1 викладений в новій редакції згідно з рішенням обласної ради від 20.06.2014 №1243}.

 

2. Для погодження надання надр у користування з метою видобування корисних копалин надається:

копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

копія установчих документів (для юридичних осіб);

копія довідки про включення до ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб);

довіреність, що підтверджує повноваження особи на звернення до обласної ради (у разі підписання заяви-клопотання уповноваженою особою);

лист-довідка департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації про ділянку надр;

програма робіт з розробки ділянки надр;

пояснювальна записка з характеристикою об'єкта, стану його геологічного вивчення, методу розробки та обґрунтування необхідності використання надр;

нотаріально завірена копія згоди землекористувачів, землевласників про надання земельної ділянки під розробку родовищ корисних копалин;

ефективність використання та очікувані техніко-економічні показники експлуатації запасів корисних копалин (обсяг капітальних вкладень, річна потужність з видобутку корисних копалин, виробництва готової продукції, собівартість сировини та готової продукції, відпускна ціна готової продукції, рентабельність, джерела фінансування);

копія протоколу Державної комісії по запасах (Української територіальної комісії по запасах корисних копалин, центральної комісії по запасах корисних копалин, науково-технічних/технічних рад) про затвердження (апробацію) запасів у повному обсязі;

результати хімічного та бактеріологічного аналізу води строком давності не більш як шість місяців (для родовищ підземних вод);

програма робіт із введення родовища в експлуатацію із зазначенням окремих етапів та строку їх проведення, джерел фінансування до досягнення підприємством проектної потужності (для підприємств, які розпочинають розробку родовища);

копія дозволу на геологічне вивчення надр (у разі проведення геологічного вивчення за власні кошти);

копії фінансових звітів підприємства (філій) за роки проведення геологорозвідувальних робіт (у разі проведення геологічного вивчення за власні кошти);

довідка за підписом керівника та головного бухгалтера про загальну вартість геологорозвідувальних робіт, проведених на родовищі за власні кошти (у разі проведення геологічного вивчення за власні кошти);

перелік структурних підрозділів (філій, представництв тощо), які надають лікувальні послуги з використанням лікувальних природних ресурсів родовища, що надається у користування (у разі використання природних ресурсів лікувально-профілактичними та санаторно-курортними закладами);

нотаріально засвідчені документи, що підтверджують право власності (оренди, концесії) на цілісний майновий комплекс для підприємств, які розпочинають розробку родовища;

копія дозволу на спеціальне водокористування (для родовищ підземних вод);

каталог географічних координат кутових точок ділянки надр (похибка – менш як 1 секунда) із зазначенням її площі;

довідка державного науково-виробничого підприємства «Геоінформ України» про залишкові запаси корисних копалин на початок поточного року за даними державного балансу запасів;

оглядова карта (масштаб не менш як 1:200000);

ситуаційний план з нанесеними межами площі видобування та географічними координатами її кутових точок (похибка – менш як 1 секунда) у масштабі, який дає змогу перевірити правильність визначення координат;

план підрахунку запасів корисних копалин на топографічній основі з нанесеними межами категорії запасів, межами земельного та гірничого відводів (за наявності), контуром ліцензійної площі з географічними координатами кутових точок ділянки надр (похибка – менш як 1 секунда), а також з лініями геологічних розрізів;

гідрогеологічна карта (для родовищ підземних вод);

характерні геологічні розрізи з межами категорій запасів та умовними позначками;

інвестиційний проект з інвестиційними зобов’язаннями стосовно розробки зазначеної ділянки надр погоджений відповідною районною державною адміністрацією, міськвиконкомом {абзац 28 пункту 2 викладений в новій редакції згідно з рішенням обласної ради від 20.06.2014 №1243}.[1] Визначається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.11
№ 615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами».

 

[2] Визначається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.94
№ 827 «Про затвердження переліків користування корисними копалинами загальнодержавного та місцевого значення».      

 Назад до розділу