• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

07 вересня 2018 року об 11.00 у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2)
відбудеться пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради

Рівненська обласна рада здійснює відбір юридичних осіб – організаторів аукціонів
з продажу об’єктів приватизації, що належать до обласної комунальної власності

Оголошується конкурс на зайняття посади головного лікаря комунального закладу «Обласний центр громадського здоров’я» Рівненської обласної ради.Програма всеукраїнської наради-семінару для представників місцевого самоврядування 11-14 вересня у ЗатоціРозпочався прийом документів на заміщення посади начальника комунального закладу «Група з централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти» Рівненської обласної радиОГОЛОШЕННЯ про проведення конкурсного добору керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської областіОголошено конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2018 році

Конкурс проводить Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

З 12 по 17 жовтня 2018 року в м.Хевіз (Угорщина) за підтримки Посольства Угорщини в Україні

заплановано міжнародний міжвідомчий семінар "Сучасні стратегії у профілактиці дитячого та сімейного неблагополуччя".

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Рівненська область

Опитування

Відеоматеріали

Фотогалерея

Альбом не знайдено.

Положення обласної радиЗатверджено

Рішення обласної ради

від 04.03.2014 № 1144

зі змінами внесеними згідно рішення від 02.04.2014 № 1162


ПОЛОЖЕННЯ

про виконавчий апарат Рівненської обласної ради

1. Загальні положення

1.1. Виконавчий апарат обласної ради утворюється обласною радою за поданням голови обласної ради і діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1.2. Виконавчий апарат обласної ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законами.

1.3. У своїй діяльності виконавчий апарат керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями обласної ради та розпорядженнями голови обласної ради, Регламентом роботи обласної ради та цим Положенням.

1.4. Виконавчий апарат у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє зі структурними підрозділами облдержадміністрації, апаратом Верховної Ради України, виконавчими органами (апаратами) місцевих рад.

1.5. Працівникам виконавчого апарату видаються службові посвідчення встановленого зразка.

1.6. Після закінчення терміну або дострокового припинення повноважень обласної ради виконавчий апарат продовжує виконувати свої обов'язки. У разі зміни радою структури і чисельності виконавчого апарату відповідні працівники звільняються з роботи згідно з чинним законодавством.

Обрання нового складу обласної ради, її керівників не є підставою для припинення служби посадовими особами виконавчого апарату ради, крім помічників та радників, що можуть бути звільнені в порядку, встановленому чинним законодавством України.

2. Основні функції виконавчого апарату

Виконавчий апарат відповідно до покладених на нього завдань:

2.1. Розробляє і здійснює заходи з підготовки і проведення сесій обласної ради, засідань її постійних комісій, президії обласної ради, Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, семінарів, нарад тощо.

2.2. Організовує і бере участь у забезпеченні реалізації державної правової політики у діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв'язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

2.3. Опрацьовує документи, що надходять до обласної ради, готує до них аналітичні, довідкові та інші матеріали, а також проекти доручень голови та заступників голови обласної ради.

2.4. Забезпечує взаємозв'язок голови обласної ради, його заступників, голів постійних комісій з районними, міськими радами, обласною та районними державними адміністраціями, територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністраціями підприємств, установ, організацій і громадянами.

2.5. Опрацьовує проекти рішень обласної ради та розпоряджень голови обласної ради, інші документи нормативно-правового характеру, що подаються на підпис керівництву на відповідність законодавству.

2.6. Здійснює опрацювання проектів розпоряджень, розробляє за дорученням голови обласної ради проекти розпоряджень із організаційних та кадрових питань.

2.7.Розробляє методичні рекомендації з основних питань місцевого самоврядування, забезпечує ними відповідні ради.

2.8. Бере участь у розробці планів та організації навчання депутатів обласної ради, голів, заступників голів районних і міських рад, спеціалістів апарату районних і міських рад.

2.9. Вивчає та узагальнює досвід роботи органів місцевого самоврядування і надає їм практичну та методичну допомогу в розв'язанні складних проблем, розробляє пропозиції щодо удосконалення їх діяльності; готує пропозиції щодо поглиблення взаємодії з органами місцевого самоврядування для спільного вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій.

2.10. За дорученням голови обласної ради проводить аналіз роботи органів місцевого самоврядування у межах повноважень і в порядку, що визначені законодавством, надає методичну та іншу практичну допомогу з удосконалення організації їх роботи.

2.11. Здійснює правове забезпечення діяльності обласної ради, надає методичну та іншу практичну допомогу, спрямовану на правильне застосування, неухильне додержання актів законодавства структурними підрозділами виконавчого апарату та посадовими особами; готує аналітичні, інформаційні та інші матеріали з організаційних і кадрових питань, що розглядаються головою обласної ради.

2.12. Узагальнює депутатські запити, пропозиції та зауваження, висловлені депутатами на сесіях або передані в письмовій формі головуючому на сесіях, доручення виборців, направляє їх виконавцям.

2.13. Веде протоколи і стенограми засідань обласної ради, оформляє та своєчасно доводить рішення ради та протокольні доручення до виконавців, сприяє у виконанні рішень ради.

2.14. Оприлюднює рішення ради через обласну газету «Вісті Рівненщини» та офіційний веб-сайт обласної ради.

2.15. Веде діловодство, здійснює контроль за проходженням документів у виконавчому апараті обласної ради.

2.17. Здійснює матеріально-технічне і фінансово-господарське забезпечення діяльності обласної ради.

2.18. Забезпечує висвітлення діяльності голови ради, його заступників, голів постійних комісій, депутатів обласної ради у друкованих і електронних ЗМІ.

2.19. Узагальнює і подає в обласні ЗМІ інформаційні матеріали з найактуальніших питань діяльності районних, міських рад, територіальних громад, а також із досвіду роботи органів місцевого самоврядування.

2.20. Забезпечує реалізацію повноважень обласної ради та вирішення в установленому порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад області.

2.11. Організовує роботу щодо управління об’єктами, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

2.21. Вивчає та аналізує питання управління комунальною власністю, готує пропозиції щодо їх вдосконалення.

2.22. Сприяє здійсненню обласною радою організаційного та матеріально-технічного забезпечення проведення виборів і референдумів в установленому чинним законодавством порядку.

2.23. Забезпечує виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих радою.

2.24. Забезпечує реалізацію повноважень обласної ради з питань адміністративно-територіального устрою.

2.25. Надає допомогу депутатам у здійсненні ними своїх повноважень.

2.26. Організовує особистий прийом громадян та забезпечує облік, розгляд скарг і звернень.

2.27. Виконує інші функції відповідно до цього Положення.

3. Структура виконавчого апарату

3.1. Очолює виконавчий апарат та здійснює його керівництво голова обласної ради.

3.2. Організовує і контролює роботу виконавчого апарату керуючий справами виконавчого апарату обласної ради-керівник секретаріату, який призначається на посаду розпорядженням голови обласної ради. У разі відсутності керуючого справами-керівника секретаріату, виконання його обов’язків покладається на начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради.

3.3. Структура виконавчого апарату, гранична чисельність, фонд оплати праці встановлюється обласною радою за поданням її голови і затверджується рішенням обласної ради.

3.4. Положення про структурні підрозділи виконавчого апарату затверджує голова обласної ради відповідним розпорядженням.

3.5. Керівники та працівники відділів виконавчого апарату призначаються головою обласної ради на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено Законами України. Помічники та радники призначаються розпорядженням голови ради.

3.6. Кошторис видатків і штатний розпис виконавчого апарату затверджується в установленому законодавством порядку.

3.7. Відділи та посадові особи виконавчого апарату керуються в своїй діяльності положеннями про відділи та посадовими інструкціями.

3.8. До складу виконавчого апарату входять:

- голова обласної ради;

- перший заступник голови обласної ради;

- заступник голови обласної ради;

- керуючий справами виконавчого апарату обласної ради – керівник секретаріату;

- помічник голови обласної ради;

- помічник заступників голови обласної ради;

- консультанти голови обласної ради;

- радники голови обласної ради;

- відділ документообігу та роботи зі зверненнями громадян;

- відділ юридичного забезпечення та кадрової роботи;

- фінансово-господарський відділ;

- організаційний відділ;

- відділ контролю та інформаційно-аналітичної роботи,

- сектор прес-служби.

- відділ з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку.

4. Основні права та взаємозв’язки виконавчого апарату

Виконавчий апарат обласної ради (за дорученням керівництва) має право:

4.1. Утворювати робочі групи для досконалого вивчення і розгляду питань, що вносяться на розгляд пленарних засідань, засідань президії обласної ради, Координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради тощо.

4.2. Залучати вчених, фахівців та спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, підприємств, організацій та установ, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) області для вивчення і розгляду питань, що належать до його компетенції.

4.3. Одержувати в установленому порядку від управлінь, відділів, інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій, установ інформацію, документи та інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.4. Скликати в установленому порядку наради, семінари з питань, що належать до його компетенції.

4.5. Вносити на розгляд керівництва обласної ради проекти рішень ради, розпоряджень голови ради, планів, заходів, службові (доповідні) записки та інформацію з питань, що належать до компетенції виконавчого апарату.

4.6. В процесі здійснення покладених на нього завдань взаємодіяти з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськістю, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, обласними осередками політичних партій.

4.7. Здійснювати інші функції і повноваження, передбачені законодавством, відповідно до розпоряджень голови обласної ради.

 Назад до розділу