• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Рівненська область

Опитування

Відеоматеріали

Фотогалерея

Альбом не знайдено.

Положення обласної радиЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Рівненської обласної ради

від 04 березня 2014 року № 1142

(зі змінами від 17 червня 2016 року №212

та від 16.03.2018 №882)

 

  

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області

 1. Це Положення визначає основні засади управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області та розроблено з врахуванням норм Господарського та Цивільного кодексів України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Передача в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області здійснюється відповідно до Положення про оренду майна, яке належить до спільної власності територіальних громад області.

3. Передача з балансу на баланс майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області здійснюється відповідно до Порядку передачі з балансу на баланс майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

4. Списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, здійснюється відповідно до Порядку списання майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

5. Інвентаризація об’єктів, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області здійснюється відповідно до Методики проведення інвентаризації об’єктів спільної власності територіальних громад області.

6. Оцінка ефективності управління підприємствами, закладами, установами, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області здійснюється відповідно до Порядку оцінки ефективності управління підприємствами, закладами, установами, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

7. Призначення, погодження призначення та звільнення керівників комунальних підприємств, установ, закладів здійснюється за рішенням обласної ради.

У випадках, передбачених чинним законодавством України, проводиться конкурс на зайняття посади керівника комунального підприємства, закладу, установи.

Для проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, на підставі рішення обласної ради утворюється постійно діюча конкурсна комісія.

Постійні комісії обласної ради розглядають і пропонують кандидатури осіб, які вносяться Рівненською обласною радою, для обрання, затвердження, погодження на пленарному засіданні ради і готують відповідні висновки з цих питань.

Голова обласної ради на підставі рішення обласної ради укладає з керівниками комунальних підприємств, установ, закладів контракти з урахуванням типової форми контракту, що є додатком 1 до цього Положення.

В період між пленарними засіданнями голова обласної ради шляхом видання відповідного розпорядження:

–   на період не більше трьох місяців призначає керівника комунального підприємства, установи, закладу або покладає виконання обов’язків керівника на відповідну особу згідно з чинним законодавством;

–   звільняє керівників комунальних підприємств, установ, закладів в поряду, встановленому чинним законодавством;

–  приймає рішення про проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я, забезпечує розгляд на сесії обласної ради подання конкурсної комісії щодо призначення керівника, вживає інші необхідні заходи для забезпечення належної організації  та проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я;

–   вирішує інші питання управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, що не передбачені цим Положенням. {пункт 7 викладено в новій редакції відповідно до рішення від 16.03.2018 №882}

8. Галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області здійснює Рівненська обласна державна адміністрація, яка має наступні повноваження:

8.1. Готує та подає на розгляд сесії обласної ради пропозиції та проекти рішень обласної ради з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, у тому числі про:

–  створення, реорганізацію, ліквідацію комунальних підприємств, установ, закладів;

– затвердження статутів комунальних підприємств, установ, закладів та змін до них;

–  затвердження та внесення змін до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області;

–  відчуження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, надання в заставу та інших видів забезпечення, передачу в концесію, здійснення операції уступки вимоги, переведення боргу, прийняття переведення боргу;

– передачу об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області до іншої власності та прийняття об’єктів інших форм власності до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області;

–  інші питання визначенні чинним законодавством України, що підлягають обов’язковому розгляду на сесії обласної ради.

8.2. У випадку порушення керівником підприємства, установи, закладу законодавства України, умов контракту та статуту відповідного комунального підприємства, установи, закладу, надає пропозиції голові обласної ради про відсторонення керівника з займаної посади відповідно до чинного законодавства до вирішення питання про звільнення керівника.

8.3.  Має право вносити пропозиції для призначення та звільнення керівників обласних комунальних підприємств, закладів та установ.

Забезпечує в порядку, визначеному чинним законодавством України, організацію та проведення конкурсного добору керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, та за результатами проведеного конкурсу подає в обласну раду відповідні документи щодо призначення керівника закладу культури. {пункт 8.3. доповнено новим абзацом відповідно до рішення від 17.06.2016 №212}

8.4. Розробляє статути (положення) комунальних підприємств, установ та закладів на основі типового статуту комунального підприємства або типового статуту установи, закладу, що є додатками 2 та 3 до цього Положення. У випадку, якщо чинним законодавством України затверджено типовий статут (положення) для підприємств, установ, закладів відповідних галузей, його положення повинні враховуватися при розробці статутів (положення) таких підприємств, установ та закладів.

8.5. Організовує діяльність комунальних підприємств, установ, закладів відповідно до їх галузевої належності, спрямовану на забезпечення суспільних потреб територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

8.6. Забезпечує організацію роботи щодо реєстрації права власності та виготовлення технічних паспортів на об’єкти нерухомості, що належать до спільної власності територіальних області та перебувають на балансах підприємств, установ, закладів, а також щодо реєстрації права власності на земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської  області.

8.7. Здійснює контроль за ефективністю використання і збереження майна, що перебуває на балансах комунальних підприємств, установ, закладів, та за своєчасним надходженням плати за оренду комунального майна та перерахуванням частини орендної плати до обласного бюджету.

8.8.  Затверджує кошториси, фінансові плани, штатні розписи та структуру обласних комунальних підприємств, установ, закладів після їх попереднього обов’язкового погодження з профільними постійними комісіями обласної ради, здійснює контроль їх виконання.

8.9. Щорічно звітує обласній раді про здійснення повноважень щодо галузевого управління об’єктами спільної власності територіальних громад області.

 


Див.Типовий контракт

Див.Статут підприємства

Див.Статут установиНазад до розділу