• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

07 грудня 2018 року відбудеться пленарне засідання чергової сесії обласної ради
Засідання відбудеться у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2). Початок об 11.00 год. 

15 листопада 2018 року відбудуться засідання конкурсних комісій з проведення конкурсного відбору та визначення переможця конкурсу

- на посаду директора комунального закладу "Тучинський навчально-реабілітаційний центр" Рівненської обласної ради. Початок засідання о 09-30 год. в каб.301 облради;
- на посаду директора комунального закладу "Дубенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів" Рівненської обласної ради. Початок засідання о 14-00 год. в каб.301 облради.

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради


Рівненська обласна рада здійснює відбір юридичної особи – організатора аукціону

з продажу об’єктів приватизації, що належать до обласної комунальної власності

30 листопада відбудеться засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад01.11.2018 завершився прийом документів на посади керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області19-21 листопада 2018 року у НСК "Олімпійський" (вул.Велика Васильківська, 55,м.Київ, Україна)
відбудеться міжнародна конференція "Український енергетичний тиждень '18".


Розпочався прийом документів на заміщення посади директора комунального закладу «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» Рівненської обласної радиУкраїнська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень в рамках Проекту ПУЛЬС

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Рішення обласної ради 5-го скликання

Опубліковано: 05.11.2010 12:02:32

У  К  Р  А  Ї  Н  А


РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА


П’яте   скликання


(Тридцять сьома сесія)


Р І Ш Е Н Н Я


від «22» жовтня 2010 року                                              № 1749


 


Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Віктора Януковича, Верховної Ради України, обласних рад України щодо зняття з розгляду законопроекту № 1501-3 «Про мови в Україні»


 


 


У зв’язку із внесенням на розгляд Верховної Ради України законопроекту № 1501-3 «Про мови в Україні», враховуючи відповідні звернення депутатів Львівської, Івано-Франківської обласних рад, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за рекомендаціями постійних комісій і погодженням президії обласної ради, обласна рада


 


в и р і ш и л а :


1.    Схвалити текст звернення Рівненської обласної ради до Президента України Віктора Януковича, Верховної Ради та обласних рад України щодо зняття з розгляду законопроекту № 1501-3 «Про мови в Україні» (текст звернення додається).


2.    Рішення Рівненської обласної ради надіслати за належністю.


3.    Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А.


 


Голова обласної ради                                        О.Ю.Данильчук


 


ЗВЕРНЕННЯ


Рівненської обласної ради


до Президента України Віктора Януковича,


Верховної Ради України, обласних рад України


щодо розгляду законопроекту № 1015-3 «Про мови в Україні»


 


Від імені територіальної громади депутати Рівненської обласної ради висловлюють крайню стурбованість розвитком тенденційного спрямування мовної політики держави.


Дії правлячої більшості, що ведуть до нівелювання української мови та її витіснення з усіх сфер життя, викликають тривогу за долю України як повноцінного представника світової спільноти.


Законопроект № 1015-3 «Про мови в Україні», зареєстрований народними депутатами України від Партії регіонів Олександром Єфремовим, Комуністичної партії Петром Симоненком та «Блоку Литвина» Сергієм Гриневецьким ставить під загрозу ідентифікацію української держави і створює плацдарм для експансивного впливу на її суверенітет.


Ми не можемо пасивно споглядати, як парламентська більшість готується до ухвалення нової редакції закону про мову, що фактично знищує рідне українське слово.


Рівненська обласна рада закликає керівництво Верховної Ради України та народних депутатів негайно зняти з розгляду парламенту законопроект
№ 1015-3 «Про мови в Україні», який вважаємо антиконституційним. Адже, всупереч чинній Конституції України, він передбачає надання російській мові під виглядом регіональної номінального статусу другої державної мови. Формально визнаючи статус української як єдиної державної мови, законопроект офіційно запроваджує двомовність – вільне використання російської мови в усіх сферах діяльності, зокрема, у діловодстві, судочинстві, проведенні досудового слідства, освіті, в державних та регіональних установах влади.


Депутати Рівненської обласної ради розцінюють цей законопроект як замах на Конституцію, спробу посіяти розбрат та розколоти Україну за мовною ознакою. Автори законопроекту прикривають свої дії Європейською хартією регіональних мов. Однак, в ній передбачено, що держава сприяє розвиткові мов національних меншин за умови, що не завдається шкода розвитку мови корінної нації. Натомість, гарантуючи захист 15 мовам національних меншин в Україні, законопроект чомусь виокремлює російську. Його автори стверджують, що для більшості громадян України російська мова є або рідною, або мовою повсякденного спілкування.


Але беззаперечна істина – це унітарність України і те, що переконливу більшість громадян складають етнічні українці.


Сам факт появи ганебного «мовного» законопроекту свідчить, що за такої ментальності влади реалізація українських національних інтересів є неможливою. Ми вбачаємо причину українських негараздів, – у тому числі, економічних, – у відсутності національної свідомості українських можновладців.


Закликаємо Президента України як гаранта Конституції вжити всіх необхідних заходів, щоб припинити підступний антиукраїнський замах.


У протилежному випадку залишаємо за собою право звернутися до студентства, інтелігенції, всіх українців, яким небайдужа доля держави, взяти участь у мирних акціях щодо захисту свого права розмовляти українською мовою.


Звертаємося до Світового Конгресу Українців та всього українства із закликом стати піч-о-пліч із нами на захист українського слова.


  


Схвалено


на тридцять сьомій сесії Рівненської обласної ради


п’ятого скликання


22 жовтня 2010 року,


рішення № 1749


 

Назад до розділу