• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Рішення обласної ради 6 скликання

Опубліковано: 24.06.2014У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Шосте скликання

(Двадцять п’ята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 червня 2014 року № 1194

Про Обласну програму «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2014-2019 роки

Враховуючи положення Угоди про партнерство між Рівненською обласною радою, Рівненською обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, підписаної 14 липня 2011 року, з метою створення в області сприятливого середовища для довгострокового соціально-економічного розвитку сільських територій шляхом розвитку місцевого самоврядування та підтримки ініціатив місцевих громад, відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Затвердити Обласну програму "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" на 2014-2019 роки (далі - Програма), що додається.

2. Обласній державній адміністрації:

- забезпечити організацію та виконання Програми;

- передбачити відповідні кошти на виконання Програми в межах наявних фінансових ресурсів;

- про хід виконання Програми інформувати обласну раду за підсумками року щороку до 25 січня.

3. Рекомендувати районним, міським радам спільно з районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами рад міст обласного значення розробити відповідні програми та передбачити кошти на їх реалізацію.

4. Взяти до уваги, що фінансування Програми буде здійснюватись за рахунок коштів місцевих бюджетів у межах загальних асигнувань, передбачених головним розпорядникам бюджетних коштів – виконавцям відповідних заходів Програми, благодійних внесків, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції (Крока В.І.), з питань бюджету, фінансів та податків (Дубас П.А.).

Голова ради М.Кириллов


Результати голосування

                                                                                                                        ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                                        Рішення Рівненської обласної ради

                                                                                                                        __________________№______

Обласна програма

"Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

на 2014 – 2019 роки

1. Загальні положення

У Рівненській області започатковується третій етап проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (далі – Проект), що співфінансується Європейським Союзом (далі – ЄС) та впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (далі – ПРООН).

Проект спрямований на стимулювання сталого соціального, економічного та екологічного розвитку сільських територіальних громад області.

Основні проблеми, на розв’язання яких спрямовано заходи Проекту:

низький рівень самоорганізації та суспільної єдності в громадах;

незадовільний стан базової місцевої інфраструктури у сфері енергозбереження, водопостачання, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища та розвитку економічних ініціатив;

недостатність ресурсів для здійснення заходів з відновлення базової місцевої інфраструктури та сталого розвитку територій.

Проект поширюється на сільські території і передбачає впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив (далі – мікропроекти громад) відповідно до пріоритетних напрямів Проекту.

Учасниками Проекту є сільські та селищні громади з населенням до
10 тисяч осіб (далі – громади-учасники). Райони області та громади-учасники Проекту визначаються на конкурсних засадах шляхом рейтингової оцінки показників соціального та економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць за кожним напрямом реалізації Проекту відповідно до визначених критеріїв.

2. Мета Програми

Метою Програми є створення в Рівненській області сприятливого середовища для довгострокового соціально-економічного розвитку сільських територій шляхом розвитку місцевого самоврядування та підтримки ініціатив місцевих громад.

3. Шляхи і засоби розв’язання проблеми

Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма, вирішуються шляхом:

впровадження децентралізації управління територіями через формування та розвиток мережі самоврядних організацій (далі – організації громад), здатних ініціювати та впроваджувати власні ініціативи у взаємодії з місцевими органами влади та іншими зацікавленими партнерами;

покращення професійних навичок і знань представників організацій громад та місцевих органів влади з метою запровадження та подальшого функціонування прозорої системи місцевого самоврядування за участю громадськості, що сприятиме сталому соціально-економічному розвитку територій;

реалізації мікропроектів громад у сфері енергозбереження, водопостачання, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища та розвитку економічних ініціатив;

посилення інституційної спроможності організацій громад та місцевих органів влади у сфері визначення потреб і пріоритетів розвитку громади, управління й моніторингу за участю громадськості та з використанням методології Проекту;

узагальнення та поширення практичного досвіду громад-учасниць Проекту в плануванні та прийнятті рішень за участю громадськості, підвищення соціальної активності та самоорганізації громад.

4. Завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

підтримка ініціатив організацій громад в рамках Проекту;

навчання громадських активістів основам ефективного управління територіальною громадою;

проведення процедури спільного планування;

здійснення практичної реалізації мікропроектів громад;

посилення самоорганізації громад;

поліпшення базової місцевої інфраструктури у сфері енергозбереження, охорони здоров'я, водопостачання, охорони навколишнього середовища та розвитку економічних ініціатив;

запровадження системи ефективного управління, моніторингу, експлуатації та технічного обслуговування всіх об’єктів місцевої інфраструктури, уведених в дію в рамках Проекту;

посилення спроможності громад та органів місцевої влади у сфері розроблення, управління та впровадження планів місцевого розвитку на засадах міжсекторного партнерства.

5. Очікувані результати, ефективність Програми

Виконання Програми дасть змогу:

повноцінно впровадити принципи розвитку, орієнтованого на громаду в області;

підвищити рівень життя в сільських територіальних громадах шляхом комплексного відновлення, ефективного використання та системного управління базовими об’єктами місцевої інфраструктури;

сприяти реалізації проектів громадських ініціатив, проведенню спільного моніторингу процесу реалізації ініціатив з боку самоврядних організацій громад, місцевих органів влади;

розширити економічні можливості для жителів сільських територій;

передати створені та поліпшені об’єкти інфраструктури у комунальну власність територіальних громад, а також створити сталі механізми управління, експлуатації та технічного обслуговування цих об’єктів;

поширити досвід самоорганізації сільського населення в області.

6. Обсяги та джерела фінансування Програми

Програма передбачає використання механізму співфінансування за рахунок грантової підтримки з коштів Проекту, коштів обласного, місцевих бюджетів та за обов'язкової участі членів громади.

Згідно з вимогами Проекту організація громади може претендувати на отримання гранту від ПРООН за таких обставин:

органи місцевого самоврядування, а саме обласна, районні, селищні та сільські ради – учасники Проекту, зобов’язуються співфінансувати мікропроекти громадських організацій за рахунок бюджетних коштів в межах наявних фінансових ресурсів;

тематика мікропроектів відповідає таким пріоритетним сферам: енергозбереження, водопостачання, охорона здоров'я, охорона навколишнього середовища, розвиток економічних ініціатив.

Кошти обласного бюджету на реалізацію Програми передаються у вигляді субвенції районним бюджетам 
за рекомендаціями обласної координаційної ради з питань реалізації проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".


Виділення коштів з обласного бюджету здійснюється за умови співфінансування з районного та сільських (селищних) бюджетів на підставі витягу з рішень відповідних місцевих рад про виділення коштів на реалізацію конкретних мікропроектів громад.

7. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію виконання Програми здійснює обласна координаційна рада з питань реалізації проекту ЄС/ПРООН 
"Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Контроль за реалізацією Програми здійснюють постійні комісії Рівненської обласної ради з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції та з питань бюджету, фінансів та податків.

 


8. Завдання та заходи з реалізації

Обласної програми "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"на 2014 – 2019 роки


Найменування завдань

Перелік заходів

Строки виконання

Виконавці

Джерела фінансування

Очікувані

результати

1. Започаткування третього етапу Проекту в Рівненській області

Представлення цілей та методології, критеріїв відбору учасників

2014 рік,

червень

Рівненський обласний ресурсний центр розвитку громад проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (за згодою)

Не потребує

Узгодження ключових умов партнерства між Рівненською обласною радою, Рівненською обласною державною адміністрацією та керівництвом проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

Підписання угоди з ПРООН щодо реалізації третього етапу Проекту

Рівненська обласна рада, Рівненська обласна державна адміністрація

Не потребує

2. Відбір районів-учасників Проекту

Оголошення конкурсу, збір та аналіз заявок

2014 рік,

липень

Районні державні адміністрації, районні ради, Рівненський обласний ресурсний центр розвитку громад проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (за згодою)

Не потребує

Визначення основного та резервного списку районів-учасників Проекту

Підписання партнерських угод з відібраними адміністративно-територіальними одиницями області

3. Відбір сільських, селищних рад-учасників Проекту

Оголошення конкурсу, збір та аналіз заявок

2014 рік,

серпень

Районні державні адміністрації, районні ради, Рівненський обласний ресурсний центр розвитку громад проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (за згодою)

Не потребує

Визначення в кожному з партнерських районів основного та резервного списку сільських, селищних рад-учасниць Проекту

Підписання партнерських угод з відібраними сільськими, селищними радами

4. Соціальна активізація громад шляхом формування громадських об’єднань

Проведення зборів громад для прийняття рішення щодо реєстрації громадських об‘єднань та обрання керівного складу

2014 рік,

вересень – жовтень

Районні державні адміністрації, районні ради, сільські, селищні ради

Не потребує

Набуття юридичного статусу громадськими об‘єднаннями, удосконалення рівня самоорганізації у задіяних громадах

Здійснення процедури державної реєстрації громадських об‘єднань

5. Навчання керівного складу громадських об’єднань

Проведення циклу тематичних тренінгів для ініціативних груп громадських об‘єднань

2014 рік,

листопад

Обласний та районні ресурсні центри розвитку громад (за згодою)

Не потребує

Покращення місцевими лідерами вмінь з управління громадським об‘єднанням

6. Проведення процедури спільного планування

Виявлення актуальних місцевих проблем: енергозбереження, водопостачання, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища, підтримка економічних ініціатив (розвиток сільськогосподарських

обслуговуючих кооперативів)

2014 рік,

грудень

Організації громад

Не потребує

Напрацювання й схвалення планів розвитку громад, їх узгодження на рівні місцевих рад

Затвердження громадами планів розвитку, визначення пріоритетної проблеми, що потребує першочергового вирішення

7. Практичне впровадження мікропроектів громадських об‘єднань

Розроблення проектно-кошторисної документації;

затвердження мікропроектних пропозицій громад;

визначення підрядних організацій шляхом проведення тендерів;

виконання робіт згідно з проектною документацією;

здача об’єктів в експлуатацію, здійснення громадських аудитів

2015 – 2019 роки

Районні державні адміністрації, районні ради, Рівненський обласний ресурсний центр розвитку громад проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (за згодою)

Кошти Проекту, обласний бюджет,

районні,

сільські, селищні бюджети,

кошти організацій громад

та інші джерела не заборонені законодавством

Поліпшення в населених пунктах інфраструктури в сфері: енергозбереження, водопостачання, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища, економічних ініціатив;

запровадження системи ефективного управління, моніторингу, експлуатації та технічного обслуговування всіх об’єктів місцевої інфраструктури, уведених в дію за час реалізації Проекту

Назад до розділу