• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

13 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії з питань
екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (Голова комісії Валявка В.Я.) Початок об 11-00 год. в каб.301.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 рокуКонкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиРозпочався прийом документів на заміщення посади керівника комунального закладу «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр» Рівненської обласної ради

19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


V Міжнародна конференція "Системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES'19)"
відбудеться з 13 по 15 листопада 2019 року у м.Вараш


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 29.12.2015

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(Друга  сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 25 грудня 2015 року                                                                                       № 16

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Рівненської обласної державної адміністрації, вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви щодо ситуації навколо Свято-Успенського Храму в с. Птича Дубенського району

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Верховної Ради України, Рівненської обласної державної адміністрації, вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви щодо ситуації навколо Свято-Успенського Храму в с. Птича Дубенського району (текст звернення додається).

 

2. Голові обласної ради забезпечити направлення рішення за належністю до відповідних посадових осіб, органів державної влади, правоохоронних органів, Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та Рівненської єпархії Української Православної Церкви.

 

 

 

Голова ради                                                                           В.О. Ковальчук
 


 

Звернення

Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Рівненської обласної державної адміністрації, вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви щодо ситуації навколо Свято-Успенського Храму в с. Птича Дубенського району

 

Ми, депутати Рівненської обласної ради, представляючи територіальні громади області, виступаючи від імені жителів Рівненської області, звертаємось до Верховної Ради України, Рівненської обласної державної адміністрації та до вірних двох найбільших православних церков.

У дні Різдвяного посту, коли всі християни духовно готуються до відзначення великого чуда Різдва Спасителя, закликаємо до дотримання християнських принципів і до припинення жорсткого протистояння.

Ми категорично засуджуємо будь-які спроби розпалювання ворожнечі між жителями області, громадянами України. Час, коли на Сході держави триває військовий конфлікт, не є часом для конфліктів внутрішніх. Як показує історичний досвід, у таких випадках завжди програють обидві сторони, а виграє лише зовнішній агресор.

Тому закликаємо як священнослужителів, вірних, так і політиків, представників засобів масової інформації утриматись від маніпулювання фактами, введення в оману, провокацій та нагнітання ворожнечі; просимо уникати дій, які не відповідають нормам християнської моралі та етики, а тим більше ‑ загальноприйнятим нормам поведінки. Лише спільним прикладом християнської любові та примирення можемо протидіяти спробам розхитати країну зсередини.

Згідно з чинним законодавством, долю храму можуть вирішувати лише його прихожани – жителі села Птича та навколишніх населених пунктів, нащадки тих людей, які його будували та підтримували багато років. Тому не можемо погодитися з тим, що у це питання втручаються приїжджі, в тому числі – з-за меж області. Закликаємо правоохоронні органи дати оцінку таким діям і зробити усе, щоб знизити рівень протистояння.

Ми, депутати Рівненської обласної ради, просимо вірних православних церков проявити всі християнські чесноти та показати приклад єднання. Зі свого боку підтримуємо ініціативу щодо будівництва в селі Птича нового храму, сприяти цьому задля примирення та спасіння людей, які в майбутньому прийдуть до нього.

А поки закликаємо прихожан Свято-Успенського Храму с. Птича показати всім приклад християнського взаємопрощення, погодившись на почергові богослужіння, чим закласти перший камінь у фундамент примирення. Впевнені, що лише відкинувши особисті образи, разом збудуємо Єдину Помісну Українську Православну Церкву – як духовну основу мирної та заможної української держави.

 

Звертаємось до Рівненської облдержадміністрації з вимогою скасувати рішення Рівненського обласного виконавчого комітету від 25.09.1991 №173 про приватизацію культової споруди – Свято-Успенського храму в с. Птича, та визнати право громади села розпоряджатися власнозбудованим храмом.

Також ми засуджуємо і визнаємо такими, що мають ознаки сепаратизму, дії Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Засуджуємо втручання в життя громади, а саме: пропаганду промосковських настроїв, заклики до сепаратизму, прийняття рішень щодо майна громади проти волі і без відома громади особами, які не є її членами.

  Звертаємося до правоохоронних органів та Служби Безпеки України з вимогою відповідно реагувати на сепаратистські настрої, які поширюються представниками Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Звертаємося до Президента України з проханням прислухатися до вимог громади с. Птича та інших громад, на які здійснюється тиск з боку промосковських сил.

Також вимагаємо від Верховної Ради України внести зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», заборонивши приватизацію культових споруд, а також, для уникнення міжрелігійних конфліктів, надати право визначення користування культовими спорудами місцевим громадам.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 25 грудня 2015 року № 16

Назад до розділу