Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.06.2016

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Сьома сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 червня 2016 року                                                                           № 169

 

Про статус ветеранів війни – добровольців учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 12-14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Визнати ветеранів війни-добровольців (бійців «Айдару», бійців «Правого сектора», батальйону «ОУН», бійців «Української Добровольчої Армії» та ін.) – борцями за волю та незалежність України на території Рівненської області.

2 До ветеранів війни – добровольців належать: добровольці – учасники бойових дій, добровольці – інваліди війни, добровольці – учасники війни.

2.1. Добровольцями учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань із захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань усіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Добровольцями учасниками бойових дій визнаються:

особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, однак не належать до військовослужбовців (резервісти, військовозобов'язані) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

2.2. Добровольцями – інвалідами війни є особи, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії зі Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

2.3. Добровольцями – учасниками війни визнаються військовослужбовці, які в період війни проходили військову службу у Збройних Силах колишнього СРСР, трудівники тилу, а також інші особи, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Добровольцям – учасникам бойових дій, добровольцям – інвалідам війни, добровольцям – учасникам війни надати пільги, передбачені статтями 12-14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у частині фінансування витрат, які здійснюються за рахунок місцевих бюджетів.

3. Фінансування витрат, пов’язаних із введенням в дію цього рішення, здійснюється за рахунок місцевих бюджетів у порядку, передбаченому Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

4. Ветеранам війни-добровольцям видається посвідчення відповідного зразка. Порядок виготовлення та видачі посвідчень встановлюється Рівненською обласною радою.

5. Чинність цього рішення поширюється на громадян України, які постійно проживають на території Рівненської області.

6. Звернутися до Верховної Ради України, Уряду України з клопотанням про визнання учасників добровольчих формувань – безпосередніх учасників антитерористичної операції на сході України, мужніх захисників її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, учасниками бойових дій із забезпеченням передбачених законодавством соціальних гарантій.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.

 

 

Заступник голови ради                                                     О.А. Бучинський