• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

13 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії з питань
екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (Голова комісії Валявка В.Я.) Початок об 11-00 год. в каб.301.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року



Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рік



Оголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради



19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


V Міжнародна конференція "Системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES'19)"
відбудеться з 13 по 15 листопада 2019 року у м.Вараш


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.06.2016

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Сьома сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 червня 2016 року                                                                           № 233

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відміни акцизного збору на вживані вантажні, легкові автомобілі та автобуси, а також їх сертифікації

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відміни акцизного збору на вживані вантажні, легкові автомобілі та автобуси, а також їх сертифікації (текст звернення додається).

 2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

 

 

 

Заступник голови ради                                                     О.А. Бучинський

 

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відміни акцизного збору

на вживані вантажні, легкові автомобілі та автобуси,

а також їх сертифікації

 

З 1 січня 2015 року набули чинності поправки до Податкового кодексу України, згідно з якими введений транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлений акцизний збір на переобладнані автомобілі.

Дані рішення були запропоновані Кабінетом Міністрів України у рамках проведення податкової реформи і прийняті Верховною Радою України.

Згідно з нововведеннями, тепер власники «розкішних» автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна понад 3 тис. куб. см і не старше 5 років будуть зобов'язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тис. грн. Згідно із проектом закону, у розряд оподатковуваних потрапляли автомобілі з об'ємом дизельного двигуна від 2,5 тис. куб. см, але у зв'язку із суспільним резонансом об'єм двигуна, що підпадає під податок, був збільшений.

На нові автобуси акциз встановлено у розмірі 0,003 євро за 1 куб. см двигуна, на старі – у розмірі 0,007 євро за 1 куб. см. Причому на автобуси, які експлуатувалися більше, ніж 8 років, ставка податку підвищується у 20 разів.

На нові вантажівки, залежно від тоннажу, ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб. см. На автомобілі, використані не більше 5 років, ставка акцизу зростає у два рази, а на використані понад 8 років – у 20 разів.

Рівненська обласна рада вважає, що запровадивши згаданий акцизний збір, влада поставила під сумнів належне існування та розвиток малого та середнього бізнесу.

Саме ця категорія громадян є основним джерелом наповнення бюджету в високорозвинених державах. Навіть в процвітаючих європейських державах не кожен підприємець чи інша комерційна компанія можуть собі дозволити вантажівку віком до п’яти років.

Європейська практика показує, що саме малий та середній бізнес використовує комерційний транспорт, вік якого понад п’ять років.

Крім того, Рівненська обласна рада звертає увагу, що згідно з Європейським законодавством реєстрація нових транспортних засобів (вироблених на заводах) проводиться із супроводжуючими їх документами, серед яких, зокрема, є сертифікат транспортного засобу, з урахуванням якого видається технічний паспорт де вказується, що собою являє даний транспортний засіб.

При цьому якщо проводиться перереєстрація того самого транспортного засобу на експорт в іншу державу  (навіть транспорту, що був  у використанні) сертифікат не вимагається.

Але в Україні при ввезені з-закордону транспортних засобів – навпаки вимагається такий сертифікат, що спричиняє додаткові фінансовий тягар й бюрократичну тяганину.

А також дивує, що Україна сертифікує лідерів світового автопрому, таких, наприклад, як Мерседес, Тойота, Сканія та інших.

Українська влада лише заявляє про трансформацію в європейський бізнес, а насправді, захищає олігархат, при цьому, умови ведення малого та середнього бізнесу зводить нанівець.

Народ України вже не одну написав петицію Президенту про відміну непосильних митних зборів на транспортні засоби, які ввозяться із закордону.

Рівненська обласна рада глибоко стурбована тим фактом, що вже в Україні, як при окупації радянської влади, авто стає засобом розкоші, а не засобом пересування.

Враховуючи вищевикладене, Рівненська обласна рада звертається з проханням від імені територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області терміново відмінити вищезазначений акцизний збір, а також сертифікацію вживаних транспортних засобів і дати можливість малому та середньому бізнесу спокійно працювати, а не виживати.

Сподіваємось на розуміння і підтримку!

 

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 17 червня 2016 року № 233

Назад до розділу