• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

16 листопада 2018 року об 11.00 у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2)
відбудеться пленарне засідання двадцять другої сесії обласної ради

24 жовтня 2018 року відбудеться засідання президії обласної ради
Початок засідання о 15-00 год в каб.301 обласної ради.

24 жовтня 2018 року о 10:00 год. в каб.301 обласної ради відбудеться засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів"

Рівненської обласної ради

24 жовтня 2018 року о 14:00 год. в каб.301 обласної ради відбудеться засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Костопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів"
Рівненської обласної ради


Оголошення про проведення конкурсного добору керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області

ОГОЛОШЕННЯ
про проведення конкурсів на заміщення посад директорів комунальних закладів освіти Рівненської обласної ради

Розпочався прийом документів на заміщення посади директора комунального закладу «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» Рівненської обласної радиУкраїнська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень в рамках Проекту ПУЛЬС

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.06.2016

 

У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме  скликання

(Сьома сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 17 червня 2016 року                                                                                        № 237

 

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Міністерства охорони здоров'я України щодо запровадження на законодавчому рівні встановлення і функціонування «вікон життя» при закладах охорони здоров'я

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Міністерства охорони здоров'я України щодо запровадження на законодавчому рівні встановлення і функціонування «вікон життя» при закладах охорони здоров`я (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного звернення до Міністерства охорони здоров`я України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.

 

 

 

Заступник голови ради                                                                               О.А.Бучинський

 


Звернення Рівненської обласної ради

до Міністерства охорони здоров`я України щодо запровадження на законодавчому рівні встановлення і функціонування «вікон життя» при закладах охорони здоров'я  

 

У зв’язку зі збільшенням кількості дітей, від яких відмовилися батьки, і які, залишені будь-де, навіть на смітнику, не мають шансу на порятунок, а можливо, й на подальше життя, від імені громади Рівненської області, звертаємося з проханням про створення умов для відкриття «вікон життя» при медичних закладах по всій Україні та збереження вже існуючих.

«Вікно життя» – це спеціальний пункт, де матері можуть анонімно залишити свою небажану новонароджену дитину, що дасть шанс на життя дитині.

У світі такі «вікна життя» рятують десятки покинутих дітей, в Україні на сьогодні діє лише декілька таких вікон. Останнім часом їх кількість почала зменшуватися у зв’язку з відсутністю державної підтримки та юридичного підґрунтя для їх існування, адже відкриваються такі вікна зачасту на спонсорські або благодійні кошти, з ініціативи небайдужих лікарів, меценатів, громадських організацій тощо.

На сьогодні в багатьох країнах світу йдуть на значні поступки в цьому питанні задля того, щоб дітей не вбивали власні матері. Попри соціальну необхідність збереження життя і здоров'я майбутнього покоління, в Україні наразі відсутня законодавча база, яка б регулювала створення і подальше функціонування таких пунктів при медичних закладах. «Вікна життя» відкриваються також і при монастирях та церквах, проте негайний лікарський огляд і медичну допомогу дитина отримує лише в медичному закладі, який має можливість і зареєструвати новонароджену дитину, і передати її в подальшому до спеціального дитячого будинку.

Ми переконані, що в цивілізованій країні немовлят не повинні кидати помирати. І коли у матері буде вибір – лишити дитину на вулиці, чи покласти її у віконечко, то віконечко може стати рятівним для малюка. Тому «вікна життя» потрібні у кожному лікувальному закладі.

Враховуючи вищевикладене, просимо запровадити на законодавчому рівні відповідне підґрунтя для збереження вже існуючих та відкриття нових «вікон життя» при медичних закладах по всій Україні.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 17 червня 2016 року № 237

Назад до розділу