• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Графік проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради

 у листопаді та грудні 2018 року

07 грудня 2018 року відбудеться пленарне засідання чергової сесії обласної ради
Засідання відбудеться у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2). Початок об 11.00 год. 

22 листопада 2018 року о 13:00 год. в каб.311 обласної ради відбудеться засідання постійної комісії
з питань бюджету, фінансів та податків (голова Благодир Ю.А.)


22 листопада 2018 року о 14:00 год. в каб.301 обласної ради відбудеться засідання постійної комісії обласної ради
з економічних питань та комунальної власності (голова Бойко В.Я.). 


ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради


Рівненська обласна рада здійснює відбір юридичної особи – організатора аукціону

з продажу об’єктів приватизації, що належать до обласної комунальної власності

Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт

Мінрегіон втретє проводить щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

30 листопада відбудеться засідання Правління Української асоціації районних та обласних радУкраїнська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень в рамках Проекту ПУЛЬС

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 14.09.2016

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Сьома сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 08 вересня 2016 року                                                                                №  301

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо процедури призначення керівників комунальних вищих навчальних закладів та закладів культури

 

 

Враховуючи ситуацію, що склалася у Рівненській обласній раді, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо процедури призначення керівників комунальних вищих навчальних закладів та закладів культури (текст звернення додається).

2. Текст звернення направити до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.

 

 

 

Голова ради                                                                            М.М. Драганчук


Звернення Рівненської обласної ради

до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

щодо процедури призначення керівників комунальних вищих навчальних закладів та закладів культури

 

З метою ефективного управління комунальним майном Рівненська обласна рада рішенням від 4 березня 2014 року №1142 встановила, що управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області здійснює обласна рада. Наразі в обласній комунальній власності перебуває більше сотні підприємств, закладів та установ. Процедура призначення їхніх керівників є максимально прозорою. Будь-яка особа, яка відповідає кваліфікаційним вимогам, може стати кандидатом на посаду керівника, постійно проводяться консультації з трудовими колективами щодо кандидатів. Кандидатури проходять широке обговорення на засіданнях постійних комісій і призначаються на сесії обласної ради.

Тим не менше, на переконання депутатів обласної ради, процедура призначення керівників деяких комунальних закладів може свідчити про обмеження впливу обласної ради на функціонування закладів.

Зокрема, статтею 42 Закону України «Про вищу освіту» встановлено, що керівника комунального вищого навчального закладу обирає трудовий колектив, а з особою (кандидатурою), яка набрала більше 50 відсотків голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, засновник або уповноважений ним орган укладає контракт строком на п’ять років не пізніше одного місяця з дня її обрання.

Відтак власнику, зокрема – обласній раді – по суті, немає іншої альтернативи, як призначити керівника, обраного у трудовому колективі, чим обмежується вплив обласної ради на управління закладом.

Крім того, у лютому 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури». Зокрема, відповідно до положень цього закону, звужується право власника комунальних закладів галузі культури на призначення керівника вказаних закладів. На розгляд сесії обласної ради буде виноситись єдина кандидатура, яку визначатиме конкурсна комісія. Вона складається з дев’яти членів: по три кандидатури подають члени трудового колективу, громадські організації у сфері культури та орган управління. Не зважаючи на мінімізацію впливу органу управління на відбір кандидатів, керівник органу управління зобов’язаний призначити переможця конкурсу керівником комунального закладу культури не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу.

Рівненська обласна рада як орган управління відповідальна за належне функціонування вказаних закладів, оскільки вони фінансуються з обласного бюджету. Натомість процедура призначення їхніх керівників, по суті, ставить обласну раду в умови безальтернативності вибору. Не заперечуючи щодо загальної автономності комунальних вищих навчальних закладів та закладів культури, водночас не можна погодитись, щоб обмеження впливу на процедуру призначення їхніх керівників з боку органу управління було перепоною щодо їхнього успішного адміністрування.

З огляду на це, вважаємо за доцільне внести відповідні зміни до законодавства.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 08 вересня 2016 року

301

Назад до розділу