Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 14.09.2016

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Сьома сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 08 вересня 2016 року                                                                              № 303


Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Генерального прокурора України та Голови Служби Безпеки України щодо початку процедури позбавлення депутатської недоторканості народного депутата України Новинського Вадима Владиславовича за розпалювання міжконфесійної ворожнечі та нетерпимість до інших віросповідань, а саме Української Православної Церкви Київського Патріархату, та за погрози фізичною розправою

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Звернутися до Президента України, Генерального прокурора України та Голови Служби Безпеки України щодо початку процедури позбавлення депутатської недоторканості народного депутата України Новинського Вадима Владиславовича за розпалювання міжконфесійної ворожнечі та нетерпимість до інших віросповідань, а саме Української Православної Церкви Київського Патріархату, та за погрози фізичною розправою (текст звернення додається).

2. Текст звернення направити до Президента України, Генерального прокурора України, Голови Служби Безпеки України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук


 

Звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Генерального прокурора України та Голови Служби Безпеки України щодо початку процедури позбавлення депутатської недоторканості народного депутата України Новинського Вадима Владиславовича за розпалювання міжконфесійної ворожнечі та нетерпимість до інших віросповідань, а саме Української Православної Церкви Київського Патріархату, та за погрози фізичною розправою

 

Упродовж 2015-2016 рр. країною-агресором – Російською федерацією – нагнітається загострення ситуації в релігійному питанні з ціллю недопущення створення в Україні Єдиної Помісної Православної Української Церкви.

Організовуються поїздки так званих паломників, під рясою яких видно спортивне взуття, для протистояння з громадами, що реалізовують своє право на свободу віросповідання, як віряни УПЦ Київського патріархату.

Проводяться інші будь-які провокації, зштовхування віруючих задля кровопролиття, порушення прав громадян на свободу віросповідання. І все це є наслідком втручання Російської православної церкви, на замовлення «Кремля», у внутрішні справи України.

Одним із основних фінансистів та організатором протистоянь у Рівненській області і відстоювання інтересів РПЦ в Україні є народний депутат України Новинський В.В.

Вказаний народний депутат:

1.     Погрожував фізичною розправою голові Дубенської районної державної адміністрації (заява додається) Парфенюку Юрію Васильовичу за його особисту участь в переговорах з метою усунення протистояння між конфесіями УПЦ КП та УПЦ МП, що підпадає під ознаки кримінальних злочинів, передбачених статтями 129, 350 Кримінального кодексу України;

2.     Привселюдно застосовував фізичну силу та погрожував вбивством митрополиту Переяслав-Хмельницького і Вишневського УПЦ (МП) Олександру Драбинку за його вільне бачення релігійної потреби України та українців, як це було в м. Корець Рівненської області (відкрито кримінальне провадження), що підпадає під ознаки кримінальних злочинів, передбачених ст. ст. 129, 161 Кримінального кодексу України.

Такі дії не відповідають статусу народного депутата України, суперечать присязі, яку він давав народу України, направлені на розпалювання релігійної ворожнечі, дискримінаційного ставлення та нетерпеливості до інших віросповідань, організації безладів на мирній території України.

Просимо розпочати процедуру позбавлення депутатської недоторканості народного депутата України Новинського В.В., з ціллю притягнення його до  кримінальної відповідальності згідно норм чинного законодавства.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 08 вересня 2016 року № 303