• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

07 вересня 2018 року об 11.00 у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2)
відбудеться пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради

Рівненська обласна рада здійснює відбір юридичних осіб – організаторів аукціонів
з продажу об’єктів приватизації, що належать до обласної комунальної власності

У вівторок, 21 серпня 2018 року в 301 каб. облради відбудуться

засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:Оголошується конкурс на зайняття посади головного лікаря комунального закладу «Обласний центр громадського здоров’я» Рівненської обласної ради.Програма всеукраїнської наради-семінару для представників місцевого самоврядування 11-14 вересня у ЗатоціРозпочався прийом документів на заміщення посади начальника комунального закладу «Група з централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти» Рівненської обласної радиОГОЛОШЕННЯ про проведення конкурсного добору керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської областіОголошено конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2018 році

Конкурс проводить Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

З 12 по 17 жовтня 2018 року в м.Хевіз (Угорщина) за підтримки Посольства Угорщини в Україні

заплановано міжнародний міжвідомчий семінар "Сучасні стратегії у профілактиці дитячого та сімейного неблагополуччя".

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 10.11.2016

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Восьма сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 04 листопада 2016 року                                                               № 368

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Рівненської області, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарського призначення

 

         Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села від 31 серпня 2016 року № 19, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Рівненської області, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарського призначення (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Кабінету міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України, обласних рад.

 

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Рівненської області, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарського призначення

 

Депутати Рівненської обласної ради стурбовані ситуацією щодо збільшення розміру орендної плати за використання земель державної власності сільськогосподарського призначення.

Відповідно до статті 122 Земельного кодексу України земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності передаються у власність або у користування центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальними органами. У Рівненській області розпорядником земель сільськогосподарського призначення  є головне управління Держгеокадастру у Рівненській області.

Згідно з вимогами статті 21 Закону України «Про оренду землі» розмір орендної плати встановлюється за згодою сторін. Водночас статтею 288 Податкового кодексу України передбачено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру своїм листом від 14 грудня 2015 року № ДС-22-28-0.13-17122/23-15 рекомендувала керівникам головних управлінь Держгеокадастру в областях утриматись від встановлення розміру орендної плати на рівні менше 8 відсотків від нормативної грошової оцінки.

Необґрунтоване значне зростання плати за землю для аграріїв, які використовують землі державної власності сільськогосподарського призначення, призведе до знищення галузей рослинництва та тваринництва серед невеликих і середніх товаровиробників, а також до скорочення кількості робочих місць, що є неприпустимим явищем.

На території Рівненської області свою діяльність здійснюють близько 500 фермерських господарств, фінансово-економічний стан яких не дозволяє конкурувати з потужними сільгосптоваровиробниками, сплачуючи орендну плату в розмірі 8 відсотків від нормативної грошової оцінки землі. Така ситуація призведе до розірвання догорів оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності та припинення господарської  діяльності ряду дрібних сільськогосподарських підприємств, що становить загрозу для забезпечення продовольчої безпеки. Адже саме середні і дрібні товаровиробники вирощують продовольчі культури.

Зважаючи на вищевикладене, просимо Кабінет Міністрів України та Міністерство аграрної політики та продовольства України зобов’язати Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру відкликати свій лист від 14 грудня 2015 року № ДС-22-28-0.13-17122/23-15 та зорієнтувати територіальні органи Держгеокадастру при встановленні розміру орендної плати для земель державної власності сільськогосподарського призначення керуватись вимогами статті 288 Податкового кодексу України, враховуючи розмір ділянки, її місцезнаходження, цільове використання. З метою забезпечення продовольчої безпеки при визначенні розміру орендної плати доцільно враховувати рекомендації комісій з визначення орендної плати за землю, створених при районних державних адміністраціях.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 04 листопада 2016 року

368

 

Назад до розділу