• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 10.11.2016

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Восьма сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 04 листопада 2016 року                                                               № 370

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем'єр-міністра України В.Гройсмана щодо неприпустимості ухвалення пропонованих законопроектом від 15.09.2016 №5131 змін до Бюджетного кодексу України

 

         Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем'єр-міністра України В.Гройсмана щодо неприпустимості ухвалення пропонованих законопроектом від 15.09.2016 №5131 змін до Бюджетного кодексу України (текст звернення додається).

 

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до  Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія, Прем'єр-міністра України В.Гройсмана та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 


 

Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем'єр-міністра України В.Гройсмана щодо неприпустимості ухвалення пропонованих законопроектом від 15.09.2016 №5131 змін до Бюджетного кодексу України

 

Ми, депутати Рівненської обласної ради, висловлюємо глибоке занепокоєння щодо внесеного Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України законопроекту проекту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» реєстраційний №5131 від 15.09.2016.

Освітня субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам, з якої фінансуються державні та комунальні загальноосвітні навчальні заклади, у 2017 році відповідно до запропонованих змін до Бюджетного кодексу України має спрямовуватися виключно на заробітну плату освітянам.

На сьогоднішній день за рахунок освітньої субвенції фінансуються усі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних та технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування. У наступному 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл та технічний персонал коштом місцевих бюджетів. Крім того, якщо у попередні роки кошти освітньої субвенції можна було використовувати на капітальні видатки (за умови, що покрито усі поточні видатки), то у запропонованих змінах до Бюджетного кодексу України, така можливість відсутня.

З освітньої субвенції пропонується фінансувати здобуття повної середньої освіти не лише у загальноосвітніх навчальних закладах, але також у професійно-технічних навчальних закладах. 

У сьогоднішніх реаліях  абсолютно неприпустимою є  передача на місцевий рівень утримання технічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах та оплати комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи буде недостатньою.

Якщо освітні заклади окремих міст області ще зможуть функціонувати за рахунок ресурсів міського бюджету, то сільські та районні вимушені будуть закриватися через неможливість забезпечення повноцінної роботи.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Ми не маємо права ризикувати життями сотень і тисяч людей області через відсутність необхідного бюджетного ресурсу на місцевому рівні.

Зазначені пропозиції Кабінету Міністрів України можуть поставити під ризик існування всієї системи освіти та охорони здоров’я в Україні загалом і в Рівненській області, зокрема. Крім того, вказаний законопроект виглядає як спроба уряду перекласти свою відповідальність щодо недофінансування освітніх закладів на плечі місцевих рад.

Закрити школу та лікарню в селі та районі легко, а потім відродити та відбудувати її буде дуже важко.

Враховуючи вищезазначене, ми, депутати Рівненської обласної ради, вважаємо неприпустимим  ухвалення змін до Бюджетного кодексу України у запропонованій Урядом України редакції та вимагаємо від керівництва держави  дослухатися до наших аргументів.

З метою забезпечення належного фінансування та повноцінної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів та закладів охорони здоров’я у 2017 році ми просимо керівництво держави залишити відповідні норми Бюджетного кодексу України у чинній редакції

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 04 листопада 2016 року

370

 

 

 

Назад до розділу