Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 11.11.2016


У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Восьма сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 04 листопада 2016 року                                                              № 369

 

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо недопущення скорочення видатків на виплату стипендій для студентів вищих навчальних закладів у Державному бюджеті України на 2017 рік

 

 

         Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до  Верховної Ради України щодо недопущення скорочення видатків на виплату стипендій для студентів вищих навчальних закладів у Державному бюджеті України на 2017 рік (текст звернення додається).

 

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Верховної ради України та народних депутатів України, обраних від Рівненської області.

 

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 

 


Звернення

Рівненської обласної ради до  Верховної ради України щодо недопущення скорочення видатків на виплату стипендій для студентів вищих навчальних закладів у Державному бюджеті України на 2017 рік

 

Жодна провідна країна світу не економить на двох царинах – науці та обороні. Розвиток України, яка перебуває у стані неоголошеної війни з Росією, напряму залежить від прогресу освіти й науки та від зміцнення обороноздатності нашої держави. Скорочення видатків на освіту, зокрема на студентські стипендії, є кроком до унеможливлення проживання та навчання в Україні великої кількості молодих українців і поштовхом до чергової хвилі інтелектуальної міграції, а також стихійних соціальних протестів, студентських бунтів та страйків. Українське студентство вже довело свою державобудівну й суспільно прогресивну роль, адже саме студенти стали двигуном позитивних зрушень під час Революції на граніті, Помаранчевої революції та Революції Гідності. Тисячі студентів спільно з народом несуть на собі тягар війни, займаючись волонтерством й добровільно захищаючи Україну на фронті.

Студентська громадськість Рівненщини була стурбована намірами Уряду скоротити видатки Державного бюджету України на 2017 рік на стипендії студентам вищих навчальних закладів  та змінити порядок їх нарахування. Висловлюємо задоволення тим, що ці наміри було змінено, адже про жодні зміни порядку виплати студентських стипендій в Україні не може йтися до виходу нашої держави з економічної кризи шляхом деолігархізації й демонополізації економіки, перемоги над корупцією, досягнення високих соціальних стандартів й рівня життя громадян, забезпечення реальних робочих місць для молоді.

Уряд прислухався до пропозицій студентських організацій і в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено 4 978 691,5 тис. грн. на виплату академічних та соціальних стипендій студентам ВНЗ.

Але поряд з тим, слід нарешті забезпечити виконання частини 6 статті 62 Закону України «Про вищу освіту», відповідно до якої розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. На сьогодні студенти «вишів» недоотримують розмір стипендій, що передбачений зазначеним законом.

З огляду на зазначене, Рівненська обласна рада звертається до Верховної Ради України з проханням підтримати проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в частині збереження видатків на виплату стипендій студентам вищих навчальних закладів у 2017 році.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 04 листопада 2016 року

369