• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 29.12.2016

  

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Дев'ята  сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 23 грудня 2016 року                                                                                   № 455

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Львівського міського голови Андрія Садового, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України щодо припинення вивезення твердих побутових відходів із м.Львів на територію Рівненської області

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Львівського міського голови Садового Андрія Івановича, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України щодо припинення вивезення твердих побутових відходів із м.Львів на територію Рівненської області (текст звернення додається).

 2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Львівської міської ради, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України.

  

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Львівського міського голови Андрія Садового, Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України щодо припинення вивезення твердих побутових відходів із м.Львів на територію Рівненської області

 

Рівненська область має значний рекреаційний потенціал, перспективними напрямками розвитку є зелений та екотуризм. Гостей Рівненщини приваблює поліська земля, яка зустрічає чистими узбіччями доріг, затишними та прибраними містечками і мальовничими лісами. Громадські толоки по прибиранню парків, лісів, стихійних звалищ, прилеглих територій стали доброю традицією для мешканців Рівненщини. І ми маємо результат – наша область – одна з найчистіших в Україні.

За словами голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки: «Дві третини львівського сміття вивозиться у Рівне, Дніпро та Одесу» (http://korupciya.com/kudi-divayetsya-lvivske-smittya/).

Громадськість Рівненщини та Рівненська обласна рада глибоко стурбовані появою сміття, завезеного з міста Лева, у населених пунктах області. Нещодавно  львівська вантажівка із побутовими відходами перекинулася біля міста Дубно, напередодні ж на території недіючого хлібокомбінату, поблизу села Діброва Млинівського району, було виявлене стихійне сміттєзвалище побутових відходів зі Львова. Аналогічну ситуацію із несанкціонованим викидом львівського сміття зафіксував на своєму виборчому окрузі депутат Рівненської обласної ради Володимир Муляр на приватній території в селі Оженин Острозького району. Наразі ж маємо інформацію, про те, що зі львівських самоскидів сміття перевантажують у рівненські, а після цього транспортують на територію рівненського сміттєвого полігону. Останній же не може вмістити весь об’єм навіть рівненських твердих побутових відходів, не говорячи про сміття зі Львова.

Рівненська обласна рада не дозволить перетворити наш край на стічну канаву твердих побутових відходів зі Львова. Через відсутність ефективного менеджменту з Вашого боку, бажання зекономити на усуненні сміттєвого колапсу у Львові Ви спричиняєте загрозу життю та здоров’ю жителів Рівненщини й сусідніх областей, провокуючи локальні екологічні катастрофи.

Ми, депутати Рівненської обласної ради, висловлюємо свій протест та обурення Вашими спробами перетворити Рівненщину на несанкціонований полігон для сміття. Вимагаємо вжити термінових заходів щодо припинення вивезення твердих побутових відходів зі Львова у міста і села Рівненської області.

У разі виявлення нових фактів забруднення території Рівненщини львівськими відходами, мешканці області готові до блокування автотранспорту зі сміттям та безстрокових акцій протесту, а ми, депутати Рівненської обласної ради, будемо змушені звернутися до суду.

Окрім того, звертаємося до Кабінету Міністрів України та Генеральної прокуратури України із проханням дати правову оцінку таким діям міського голови Львова Андрія Садового, а у разі виявлення порушень негайно притягнути його до відповідальності, передбаченої чинним законодавством.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 23 грудня 2016 року

455

Назад до розділу