Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.03.2017

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Десята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 17 березня 2017 року                                                                      № 536

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України щодо повернення у державну власність пам’ятки архітектури місцевого значення – церкви Покрови Богородиці в с. Мнишин Гощанського району Рівненської області

 

Враховуючи внутрішньополітичне становище в країні, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України щодо повернення у державну власність пам’ятки архітектури місцевого значення –  церкви Покрови Богородиці в с. Мнишин Гощанського району Рівненської області (текст звернення додається).

2. Рівненській облдержадміністрації, головному територіальному управлінню юстиції у Рівненській області проінформувати Рівненську обласну раду  про факти незаконної реєстрації права власності на культові споруди – пам’ятки архітектури (церкви) в межах Рівненської області, а також щодо дій державного реєстратора стосовно вказаного об’єкту.

3. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України, а також до Рівненської облдержадміністрації та головного управління юстиції у Рівненській області.

 

 

Голова ради                                                                         М.М. Драганчук


Звернення Рівненської обласної ради

до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України щодо повернення у державну власність пам’ятки архітектури місцевого значення –  церкви Покрови Богородиці в с. Мнишин Гощанського району Рівненської області

 

Зважаючи на постійні намагання проросійських сил щодо ескалації міжрелігійних конфліктів, для відкриття релігійного фронту всередині України, їх бажання протиставити одні релігійні громади проти інших (особливо в Рівненській області в с. Птича Дубенського району), просимо звернути особливу увагу та вжити відповідних заходів у межах чинного законодавства щодо повернення у державну власність пам’ятки архітектури місцевого значення –  церкви Покрови Богородиці (1876р.) в с. Мнишин Гощанського району Рівненської області, охоронний номер 62-Рв.

Також вимагаємо притягнути до відповідальності осіб, винних в незаконній, без будь-яких дозвільних документів, передачі  у  власність релігійній громаді Свято-Покровської парафії Рівненської єпархії УПЦ вищезазначеної церкви у с. Мнишин Гощанського району Рівненської області та видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 01.12.2014 індексний номер 30252627 та внесення запису на право власності від 01.12.2014 №7886795 до Державного реєстру речових прав (а.с.57-58).

Даний факт незаконної реєстрації права власності встановлений ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13.09.2016 по справі №817/183/16.

Також суд встановив, що реєстратор при здійсненні своїх повноважень порушив діюче Законодавство України, чим допустив реєстрацію права власності на будівлю церкви. Даний факт став відомий громаді села тільки у 2016 році.

Справедливість має перемогти.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 17 березня 2017 року

№ 536