• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 08.06.2017

           

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Дванадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 02 червня 2017 року                                                                           № 636

 

Про звернення до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо прийняття Закону України стосовно обігу вогнепальної зброї цивільного призначення

 

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада,

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо прийняття Закону України стосовно обігу вогнепальної зброї цивільного призначення (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення Верховній Раді України, Президенту України, Кабінету Міністрів України та народним депутатам України, які обрані від Рівненської області.

 

 

 

Голова ради                                                                          М.М.Драганчук

 

 

 

 

 


 

Звернення

Рівненської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо прийняття Закону України стосовно обігу вогнепальної зброї цивільного призначення

 

Рівненська обласна рада стурбована зростанням рівня злочинності в Рівненській області та в Україні в цілому.

Згідно з інформацією прокурора Рівненської області про результати діяльності органів прокуратури на території Рівненської області, у 2016 році в Рівненській області обліковано близько 12 106 злочинів, що на 8,3%  більше ніж у 2015 році, що в свою чергу свідчить про те, що кількість злочинів продовжує зростати.

Крім того, дії країни-агресора – Російської Федерації на сході України призвели до того, що в державі збільшився обіг великої кількості незареєстрованої (нелегальної) вогнепальної зброї, що також зумовило збільшення рівня злочинності.

Конституцією України встановлено право кожної людини на життя та його захист від протиправних посягань, право на недоторканність та безпеку людини, її життя, здоров'я, честь та гідність, рівність конституційних прав і свобод громадян, непорушність права приватної власності.

Вважаємо, що держава повинна дозволити простим людям мати можливість самим захистити себе, своїх рідних та своє майно від протиправних посягань, як це прийнято в багатьох цивілізованих країнах.

Рівненська обласна рада вважає, що прийняття відповідного Закону України, що регулює вказані правовідносини, відкриє цивілізований (законний) ринок торгівлі вогнепальною зброєю, дозволить перемогти чорний ринок зброї, а також, що найголовніше – дозволить громадянам захистити себе, своїх рідних і своє майно від злочинних посягань.

Швейцарія, Норвегія, Канада, Чехія та багато інших країн вже мають відповідні законодавчі акти. Статистика цих країн свідчить, що після прийняття такого закону рівень злочинності знизився.

Крім того, в умовах ведення неоголошеної війни важливість цього закону отримує зовсім інше значення для захисту не тільки громадян, але і всієї країни в цілому.

У Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти, які мають врегулювати порушене вище питання, а саме:

– законопроект №1135 «Про вогнепальну зброю цивільного призначення»;

– законопроект №1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси».

Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Рівненської області, звертаємось з проханням вжити всіх заходів щодо якнайшвидшого прийняття Закону України для врегулювання правовідносин, що виникають стосовно обігу вогнепальної зброї цивільного призначення.

Сподіваємось на розуміння та підтримку.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 02 червня 2017 року

№ 636

 

Назад до розділу