• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 08.09.2017

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(Тринадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 06 вересня 2017 року                                                                            № 707

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо створення робочої групи з метою напрацювання нового проекту Закону для врегулювання ситуації з незаконним видобутком та реалізацією бурштину

 

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1.     Звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо створення робочої групи з метою напрацювання нового проекту Закону для врегулювання ситуації з незаконним видобутком та реалізацією бурштину (текст звернення додається).

2.     Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також до Волинської та Житомирської обласних рад.

 

 

Голова ради                                                                        М.М. Драганчук

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо створення робочої групи з метою напрацювання нового проекту Закону для врегулювання ситуації з незаконним видобутком та реалізацією  бурштину

 

У Рівненській області на сьогодні болючою залишається проблема незаконного видобутку та реалізації бурштину. Внаслідок цього значні території земель на півночі Рівненської, Волинської та Житомирської областей зруйновані.

Загалом наслідки нелегального видобування бурштину плачевні. Це, зокрема, порушення цілісності геологічних пластів, збіднення бурштиноносних надр, знищення трав’яного покриву і родючого шару ґрунту, деградація ґрунтів, підвищення рівня криміногенної обстановки в регіоні. Завданням влади повинне стати створення в Україні цивілізованого ринку бурштину з чіткими правилами участі в ньому. Видобування має бути цивілізованим, відкритим кар’єрним способом для того, щоб після видобування можна було послідовно провести рекультивацію ґрунту з висадженням дерев.

Від незаконного видобутку бурштину страждає наша природа, а також економіка всього регіону. Потенціал родовищ потрібно використовувати на благо регіонів та України в цілому. Однак, у зв’язку з відсутністю політичної волі, питання видобутку, реалізації та обігу бурштину на даний час залишається законодавчо не врегульованим, що унеможливлює використання надр в інтересах держави та суспільства, породжуючи численні кримінальні схеми його тіньового обігу.

Сподівання суспільства на вирішення цієї проблеми були пов’язані із законопроектом №1351-1 «Про видобування та реалізацію бурштину», однак у лютому 2017 року Верховна Рада України його відхилила.

Враховуючи актуальність зазначених проблем, які можуть призвести до непередбачуваних соціальних і екологічних наслідків та потребують термінового вирішення, ми, депутати Рівненської обласної ради, просимо вжити заходів для створення робочої групи з метою напрацювання нового проекту Закону щодо врегулювання на законодавчому рівні питань видобутку і реалізації бурштину, забезпечення рекультивації порушених земель.

До вказаної робочої групи просимо залучити представників Рівненської, Волинської та Житомирської обласних рад.

Додатково пропонуємо наступний план-графік дій робочої групи з метою якнайшвидшої та якісної підготовки відповідного законопроекту:

1.      створення робочої групи – до 1 жовтня 2017 року;

2.      проведення першого організаційного засідання – до 15 жовтня 2017 року;

3.      початок підготовки відповідного законопроекту;

4.      обговорення вказаного законопроекту з громадами, на території яких здійснюється незаконний видобуток бурштину;

5.      реєстрація законопроекту – до 31 грудня 2017 року.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 06 вересня 2017 року

№  707

Назад до розділу