• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Графік проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради

 у листопаді та грудні 2018 року

07 грудня 2018 року відбудеться пленарне засідання чергової сесії обласної ради
Засідання відбудеться у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2). Початок об 11.00 год. 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради


Рівненська обласна рада здійснює відбір юридичної особи – організатора аукціону

з продажу об’єктів приватизації, що належать до обласної комунальної власності

Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт

Мінрегіон втретє проводить щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

30 листопада відбудеться засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад01.11.2018 завершився прийом документів на посади керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області19-21 листопада 2018 року у НСК "Олімпійський" (вул.Велика Васильківська, 55,м.Київ, Україна)
відбудеться міжнародна конференція "Український енергетичний тиждень '18".


Українська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень в рамках Проекту ПУЛЬС

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 08.12.2017

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(Чотирнадцята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 01 грудня 2017 року                                                                        № 815

 

Про звернення Рівненської обласної  ради до Прем'єр-міністра України, Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо  прийняття загальнодержавної програми з фортифікації борошна фолієвою кислотою  

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

вирішила:

1.   Звернутися до   Прем'єр-міністра   України,   Міністерства   охорони здоров'я України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо прийняття загальнодержавної програми з фортифікації борошна  фолієвою кислотою (текст звернення додається).

2.                Голові Рівненської обласної ради забезпечити направлення цього звернення  до  Прем'єр-міністра  України,   Міністерства  охорони  здоров'я України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

Голова ради                                                                          М.М. Драганчук

 


Звернення

Рівненської обласної ради

до Прем'єр-міністра України, Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо прийняття загальнодержавної програми з фортифікації борошна фолієвою кислотою

 

Вроджені вади розвитку (далі – ВВР) є однією з провідних причин малюкової смертності та інвалідності. Серед найбільш поширених ВВР – вади невральної трубки (ВНТ): спинномозкова кила-спіна біфіда (розщілина хребта з відкритим спинним мозком) і аненцефалія (відсутність півкуль головного мозку і кісток склепіння черепа). Це вади, які призводять до трагічних наслідків: спіна біфіда спричиняє важку інвалідність; аненцефалія - несумісна з життям. ВНТ також призводять до значних економічних і соціальних наслідків через високу вартість затрат на медичну допомогу, а також втрачений людський потенціал.

За даними моніторингу ВВР за міжнародними стандартами у 2000-2014 роках, що проводився управлінням охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації у співпраці з міжнародним благодійним фондом «ОМНІ-мережа для дітей» («ОМНІ-мережа»), частота ВНТ у Рівненському Поліссі становить 21-25 випадків на 10000 новонароджених дітей, а в неполіській частині області – 14-18 на 10000. Ці частоти є найвищими у Європі і свідчать про епідемію ВНТ в Україні.

Науково доведено, що епідемію ВНТ можна зупинити і в майбутньому врятувати сотні новонароджених дітей. Для цього існує просте, ефективне і фінансово відносно незатратне рішення – збагачення борошна (фортифікація) фолієвою кислотою. Це міжнародна практика, яка дозволила зменшити частоту ВНТ на 50% у таких країнах як США, Канада, Чилі та ряду інших. На даний час понад 60 країн світу запровадили фортифікацію борошна фолієвою кислотою.

Фолієва кислота – це вітамін групи В. Її рекомедовано приймати жінкам до і під час вагітності з метою профілактики ВВР у дітей. Але дані досліджень свідчать, що таких рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України дотримуються менше 10% жінок. Жінки починають приймати фолієву кислоту переважно, коли стають на облік в жіночій консультації у зв'язку з вагітністю. А це надто пізно, бо ВНТ формуються до 27-28 дня вагітності, коли жінка ще не знає, що вагітна.

Світовий досвід свідчить, що фортифікація позитивно впливає і на здоров'я дорослого населення, ліквідовуючи фолат-залежну анемію та знижуючи частоту серцево-судинної патології (інсультів та інфарктів).

Зважаючи на важливість проблеми, ми, депутати Рівненської обласної ради, з метою профілактики та подолання епідемії вад невральної трубки закликаємо прийняти загальнодержавну програму з фортифікації борошна фолієвою кислотою. Україна вже має можливості для цього, адже фортифікує борошно, призначене для експорту. Якщо ми почнемо збагачувати борошно для внутрішнього ринку, то щорічно зможемо попередити близько 800 випадків ВНТ.

Крім того, затрати на фортифікацію у кілька разів менші від медичних і немедичних витрат, які необхідні для забезпечення повноцінного догляду і опіки дитини із спинномозковою килою впродовж її життя. З економічної точки зору з кожної гривні, інвестованої у профілактику, система охорони здоров'я збереже в 20 разів більше.

 

Затверджено

Рішення Рівненської обласної ради  від 01 грудня 2017 року

№ 815

 

 

Назад до розділу