• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

13 листопада 2019 року відбудеться засідання постійної комісії з питань
екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (Голова комісії Валявка В.Я.) Початок об 11-00 год. в каб.301.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 рокуКонкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиРозпочався прийом документів на заміщення посади керівника комунального закладу «Регіональний інформаційно-комп’ютерний центр» Рівненської обласної ради

19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


V Міжнародна конференція "Системи тепло-, енергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES'19)"
відбудеться з 13 по 15 листопада 2019 року у м.Вараш


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 26.12.2017

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(П’ятнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 22 грудня 2017 року                                                                         № 844

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення розподілу екологічного податку між бюджетами в попередніх обсягах

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

вирішила:

1. Звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення розподілу екологічного податку між бюджетами в попередніх обсягах (текст звернення додається).  

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та до народних депутатів України, які обрані від Рівненської області.

  

Голова ради                                                                                М.М. Драганчук


Звернення

Рівненської обласної ради до Верховної Ради України

та Кабінету Міністрів України щодо відновлення розподілу екологічного податку між бюджетами в попередніх обсягах

 

Депутати Рівненської обласної ради висловлюють своє занепокоєння щодо останніх підтриманих народними депутатами України змін до Бюджетного кодексу України, що стосуються розподілу екологічного податку між бюджетами.

Змінами запропоновано залишати в спеціальному фонді обласного бюджету (обласному фонді охорони навколишнього природного середовища) замість 55% лише 35% від загальної суми сплаченого екологічного податку, а різницю, що становить 20%, спрямовувати до державного бюджету на фінансування ветеринарної медицини.

В Рівненській області відповідно до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2017-2021 роки, яка затверджена рішенням обласної ради від 17.03.2017 № 482 зі змінами, потреба лише на першочергові заходи з охорони довкілля з усіх джерел фінансування (державного, обласного та місцевих бюджетів) складала на 2017 рік
288,2 млн.грн.

З направлених до Мінприроди України тринадцяти запитів про виділення коштів з державного бюджету в 2017 році на виконання природоохоронних заходів на загальну суму 70,5 млн.грн. жоден не був профінансований.

Фінансування природоохоронних заходів здійснювалося тільки за рахунок місцевих бюджетів (обласного та сільських, селищних, міських природоохоронних фондів), з яких заплановано профінансувати робіт на
32,2 млн.грн., або 11,2 % від потреби.

Зменшення надходження екологічного податку до обласного природоохоронного фонду призведе до недопустимо низького фінансування природоохоронної галузі, результатом чого може стати припинення підтримки основних виробничих фондів природо­охоронного значення в робочому стані та попередження аварійних ситуацій.

Стане взагалі неможливим нове будівництво, технічне переоснащення діючих об’єктів, виконання наукових розробок та впровадження інноваційних технологій, результатом яких є суттєве зниження антропогенного впливу на довкілля.

Як представники місцевого самоврядування, ми не можемо стояти осторонь екологічних проблем, які без належного фінансування будуть тільки загострюватися та, як наслідок, призводити до зростання соціальної напруги серед населення.

Звертаючись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, пропонуємо відмінити внесені зміни до Бюджетного кодексу України щодо зменшення надходження екологічного податку до обласного бюджету (з 55% до 35%) та відновити попередній розподіл, а саме:

- 20% - до державного бюджету;

- 55% - до обласних бюджетів;

- 25% - до сільських, селищних, міських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України зважати на загальну складну екологічну ситуацію як в Україні в цілому, так і в Рівненській області зокрема, оскільки постійне недофінансування екологічної галузі призведе до непередбачуваних наслідків, результатом яких стане незворотний процес руйнування навколишнього природного середовища, на відновлення якого потім не вистачить ніяких коштів.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 22 грудня 2017 року

№ 844

 

 

 

 

 

Назад до розділу