• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 23.03.2018

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(Сімнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 16 березня 2018 року                                                                         908

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо підтримки кінотеатрів, що перебувають у державній (комунальній) власності

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

вирішила:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо підтримки кінотеатрів, що перебувають у державній (комунальній) власності (текст звернення додається).  

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Кабінету Міністрів України.

 

 

Голова ради                                                                                О.Ю. Данильчук


Звернення

Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо підтримки кінотеатрів, що перебувають у державній (комунальній) власності

 

Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» передбачено створення сприятливих умов для розвитку кіновиробництва, встановлення прозорих процедур здійснення фінансування державою проектів у сфері кінематографії. Наразі в державі склалася ситуація, коли переважна більшість кінотеатрів перебуває у приватній власності, а ті кінотеатри, які залишилася у державній (комунальній) власності, переважно розміщені у районних центрах, і потребують реконструкцій приміщень, оновлення цифрових комплексів для показу фільмів, мають потребу у закупівлі сучасного обладнання. Більшість кінотеатрів державної (комунальної) власності на Рівненщині не відповідають сучасним технологіям кінопоказу. Для зміни даної ситуації необхідне створення у державних (комунальних) кінотеатрах комфортних умов для перегляду фільмів, закупівля цифрового обладнання для відтворення фільмів, що забезпечить показ кінопрем’єр українського та світового кіно.

Сьогодні кінематограф розвивається за рахунок цифрових технологій, які крокують в ногу з вибагливістю глядацької аудиторії. Для районних центрів кінотеатри – це не лише будівлі для проведення дозвілля, досить часто в них розташовані читацькі зали, бібліотеки тощо. Для зацікавленості людей та заохочення їх переглядати сучасне кіно, державні (комунальні) кінотеатри важливо не лише зберегти, але й оновити їх матеріально-технічну базу.

Окремі районні ради області для втілення державної політики в галузі кінематографії відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» прийняли відповідні програми підтримки регіональних кіновідеомереж, і готові на умовах співфінансування здійснювати переоснащення державних (комунальних) кінотеатрів.

Однак реалізація подібних проектів для місцевих бюджетів є непосильною, тому депутати обласної ради звертаються до вас з проханням надати необхідну державну підтримку для збереження та відновлення кінотеатрів державної (комунальної) форми власності. Одночасно зазначаємо, що при позитивному вирішенні даного питання, районні центри отримають сучасні кінотеатри для показу фільмів та організації різноманітних заходів відпочинку та розваг, що дасть змогу створити додаткові робочі місця та забезпечити додатковий дохід до місцевих бюджетів.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 16 березня 2018 року

№ 908

Назад до розділу