• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 22.05.2018

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(Вісімнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 18 травня 2018 року                                                                                       991

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Порошенка П.О. та Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо відновлення прав на соціальний захист та оновлення нарахування пенсій для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

вирішила:

1. Звернутися до Президента України Порошенка П.О. та Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо відновлення прав на соціальний захист та оновлення нарахування пенсій для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (текст звернення додається).  

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Президента України Порошенка П.О. та Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.

 

 

 

Голова ради                                                                                О.Ю. Данильчук


Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України Порошенка П.О. та Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо відновлення прав на соціальний захист та оновлення нарахування пенсій для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

Стаття 16 Конституції України гарантує, що обов'язком держави є забезпечення екологічної безпеки й підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу.

Тридцять два роки тому учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, ризикуючи здоров'ям і життям, рятували Україну, Європу і світ від жахливих наслідків Чорнобильської катастрофи, яка визнана найбільшою техногенною катастрофою XX століття.

Конституція України зобов'язує державу забезпечити належний захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З 1991 року діє спеціальний Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який визначає весь  соціальний  захист цих людей. З того часу прийняті десятки поправок до цього Закону, спрямовані на обмеження прав чорнобильців, що прямо суперечить вимогам статей 16 і 22 Конституції України.

Більшість людей з інвалідністю та ліквідаторів отримують мізерні пенсії, яких недостатньо навіть для повноцінного харчування та лікування. За останні два десятиліття кількість українських чорнобильців скоротилася більш ніж на третину. Влада не виконує рішення національних судів і Європейського суду з прав людини, які прийняті за заявами чорнобильців, про виплату належних їм  пенсій і соціальних гарантій.

Звертаємося до керівництва  України з проханням не бути байдужими до проблем чорнобильців, завдяки подвигу яких живуть і процвітають сьогодні багато народів Європи та світу. Просимо вжити заходів, які змусять органи державної влади виконувати свої конституційні обов'язки щодо належного захисту інвалідів, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Виходячи з того, що Рівненська область належить до числа тих областей України, що найбільше постраждали від Чорнобильської катастрофи, ми вимагаємо виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – як єдиного  гаранту соціального захисту в пенсійному, медичному та житловому забезпеченні чорнобильців.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 18 травня 2018 року

№ 991

 

Назад до розділу