• На головну

 • Версія для
  друку

 • Мапа сайту

 • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 01.08.2018

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Дев’ятнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 27 липня 2018 року                                                                             1025

 

Про внесення змін до Положення про комунальний заклад "Рівненський центр соціально-психологічної допомоги" Рівненської обласної ради

 

Враховуючи подання Рівненської обласної державної адміністрації, постанову Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2017 року № 741 "Про затвердження типових положень про заклади соціальної підтримки сімей, дітей та молоді", керуючись рішенням Рівненської обласної ради "Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області" від 04 березня 2014 року №1142 зі змінами, статтею 43 Закону України  "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Затвердити зміни до Положення про комунальний заклад "Рівненський центр соціально-психологічної допомоги" Рівненської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 25 жовтня 
  
2013 року №1023, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Директору комунального закладу "Рівненський центр соціально-психологічної допомоги" Рівненської обласної ради подати Положення, затверджене у новій редакції, на державну реєстрацію у порядку встановленому чинним законодавством України, та проінформувати обласну раду.

 

 

Голова ради                                                                        О.Ю. Данильчук

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Рівненської обласної ради

від 27 липня 2018 року

№ 1025

Голова Рівненської обласної ради

 

_______________ О.Ю. Данильчук

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

"РІВНЕНСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ"

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Рівне – 2018


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Це Положення визначає правові та економічні основи організації та діяльності КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "РІВНЕНСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі – Центр).

Центр є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

Центр є правонаступником усіх прав та обов'язків Центру соціально-психологічної допомоги, створеного розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27.05.2005 № 227 та перейменованого в Рівненський центр соціально-психологічної допомоги розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 04.08.2005 №341.

1.2. Власником Центру є територіальні громади сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради (далі - Власник).

1.3. Центр керується у своїй діяльності чинним законодавством України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, Конвенцією про права дитини від 20.11.1989, рішеннями Рівненської обласної ради, розпорядженнями голови Рівненської обласної ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації, цим Положенням і погодженими планами роботи.

1.4. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства, печатку зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядної документації і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити. Заклад набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації в установленому законом порядку.

1.5. Контроль за забезпеченням збереження та ефективністю використання майна Центру здійснює Власник.

1.6. За своїм правовим статусом Центр є комунальним закладом та фінансується з обласного бюджету.

1.7. При виконанні покладених на нього завдань Центр може використовувати власні надходження, отримані відповідно до чинного законодавства України.

1.8. Центр самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства України.

1.9. Центр не відповідає за зобов'язаннями Власника, а Власник не відповідає за зобов'язаннями Центру.

1.10. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов'язаннями Центру. Центр не відповідає за зобов'язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.

1.11. У межах своєї діяльності та цього Положення Центр має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах, господарських, адміністративних та третейських судах.

1.12. Найменування Центру:

- повне: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "РІВНЕНСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

- скорочене: КЗ "РЦСПД" РОР.

1.13. Юридична адреса: вул. Будівельників 1, м. Рівне, Рівненська область, 33016.

 

2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ

         2.1. Центр  створений з метою надання соціальних послуг особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, насильства у сім’ї, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення  та з інших обставин  (далі – особи, які перебувають у складних життєвих обставинах), наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.
         2.2. Основним завданням центру є надання комплексу соціальних послуг, зокрема з надання притулку, кризового та екстреного втручання, консультування, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності. Інформація отримувачам соціальних послуг з інтелектуальними та сенсорними порушеннями надається в доступний спосіб, зокрема шляхом застосування жестової мови, простої мови, шрифту Брайля тощо.

 2.3.  Центр відповідно до покладених на нього завдань:

 2.3.1. Надає в умовах цілодобового стаціонару допомогу та тимчасовий притулок особам (у тому числі з дітьми), які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують тимчасового притулку, у разі відсутності у зазначених осіб засобів до існування, а також забезпечує їх харчуванням

2.3.2. Надає соціальні послуги таким особам шляхом консультування за допомогою телефонного зв’язку, а також в умовах денного стаціонару без забезпечення тимчасовим притулком і харчуванням.

2.3.3. Сприяє отриманню безоплатної правової допомоги, реєстрації місця проживання.

2.3.4. Проводить оцінку потреб осіб, які звернулися до Центру, складає разом з ними індивідуальний план заходів щодо усунення складних життєвих обставин з установленням строку його виконання.

2.3.5. Надає психологічну допомогу, сприяє проведенню аналізу життєвих ситуацій, проводить роботу з корекції сімейних стосунків.

2.3.6. Надає допомогу в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, а також інформує з питань соціального захисту населення.

2.3.7. Сприяє працевлаштуванню, влаштуванню на навчання.

2.3.8. Надає інформацію про графік роботи структурних підрозділів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій різних форм власності, взаємодіє з ними при розв’язанні проблем осіб, які звернулися до Центру.

2.3.9. Інформує структурний підрозділ місцевої держадміністрації або виконавчий орган сільської, селищної, міської ради з питань сім’ї і дітей за місцем проживання (перебування) зазначеної особи про необхідність її соціальної підтримки після закінчення строку перебування в центрі.

 

3. Умови приймання, утримання

і відрахування із Центру

         3.1. Зарахування  до  Центру, які опинилися у складних життєвих  обставинах,  здійснюється  згідно  з  наказом  Керівника Центру, що видається на підставі: 
         3.1.1. Письмової заяви  особи  (у  разі  звернення сім'ї – особистої заяви всіх повнолітніх її членів),  яка звернулася до  Центру,  за наявності  документа,  що  посвідчує особу та пройденого медичного огляду за направленням. 
         3.1.2. Письмового направлення структурного підрозділу місцевої держадміністрації або виконавчого органу сільської, селищної, міської ради з питань сім’ї і дітей за місцем проживання (перебування) особи.
         3.1.3. У разі відсутності документа,  що посвідчує особу,  медичного огляду центр надає допомогу в їх оформленні.
         3.2. Особа, яка зараховується до Центру,  повинна бути ознайомлена з  Правилами  внутрішнього  розпорядку Центру,  затвердженими його 
   
директором, правами та обов'язками мешканців Центру.
         3.3. Прийняття   осіб   та   подання  їм  необхідної  допомоги здійснюється Центром цілодобово.
Строк перебування в центрі встановлюється індивідуально для кожної особи за результатами оцінки потреб.
     Максимальний строк перебування особи   у   Центрі   становить 90 діб. 
         3.4 До Центру не приймаються особи: 
         3.4.1. які перебувають   в   стані   алкогольного  або  наркотичного сп'яніння; 
         3.4.2. із хворобами в гострому періоді, що потребують стаціонарного лікування, зокрема у спеціалізованих закладах охорони здоровя, гострими інфекційними захворюваннями (до закінчення строку ізоляції);
         3.4.3. з хронічними психічними захворюваннями в стані загострення, а також особи, які відповідно до Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Мінсоцполітики, віднесені до IV-V груп рухової активності (за відсутності супроводжуючої особи).
         3.5. Відрахування з Центру особи здійснюється згідно з наказом 
   
директора Центру, що видається на підставі:
         3.5.1. письмової заяви такої особи; 
         3.5.2. закінчення встановленого строку перебування у центрі; 
         3.5.3. одноразового грубого або систематичного (більше одного  разу) 
порушення Правил внутрішнього розпорядку центру, затверджених його директором; 
         3.5.4. усунення обставин, за яких особа потрапила до центру.
         3.5.5. відсутності особи без поважних причин у центрі протягом більше ніж трьох діб.

 

4. МАЙНО ЦЕНТРУ

4.1. Майно Центру становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається на самостійному балансі Центру.

4.2. Майно Центру є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області і закріплюється за Центром на праві оперативного управління.

4.2.1. Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів Центр здійснює у межах чинного законодавства України та відповідно до цього Положення.

4.3. Джерелами формування майна Центру є:

- грошові та матеріальні внески Власника;

- майно, передане Власником;

- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, громадян;

- капітальні вкладення і фінансування з бюджету;

- майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;

- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

 

5. ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ

5.1. Центр зобов'язаний виконувати завдання Власника, а також враховувати їх при здійсненні своєї діяльності згідно з цим Положенням, визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку.

5.2. Центр не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним чи фізичним особам. Відчужувати, віддавати в заставу, позику, найм майнові об'єкти, що належать до основних фондів, здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів Центр має право лише за попередньою згодою Рівненської обласної ради.

5.3. Списання з балансу матеріальних цінностей проводиться у порядку, визначеному чинним законодавством України.

5.4. Центр у своїй діяльності може співпрацювати з іншими закладами у спосіб та в межах, визначеним чинним законодавством України.

5.5.  Центр не має в своєму складі інших юридичних осіб.

5.6. Відносини Центру з іншими юридичними особами будуються на договірних засадах.

5.7. Центр має право вступати до об’єднань установ (закладів) в Україні та за її кордонами.

У випадку, якщо вступ до відповідних об’єднань передбачає сплату внесків то Центр має право вступати до об’єднань установ (закладів) в Україні та за кордоном тільки за погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку, визначеному головою Рівненської обласної ради.

5.8. Центр, відповідно до чинного законодавства України, може мати в Україні та за її кордонами філії, представництва та інші підрозділи з додержанням вимог, встановлених нормативно-правовими актами України та відповідних держав.

5.9. Центр повинен погоджувати з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області щорічні та квартальні плани роботи у визначеному ним порядку. 

5.10. Центр щорічно до 01 березня року, що настає за звітним роком надає Власнику та органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області звіт про виконання планів роботи.

5.11. Центр веде первинний бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складає статистичну інформацію, а також надає відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї діяльності, інші дані, визначені законом.

5.12. Центр забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з законодавством України.

5.13. Центр провадить зовнішньоекономічну діяльність у відповідності до законодавства України.

5.14. Центр є неприбутковою організацією.

5.15. Окремими видами діяльності, що підлягають ліцензуванню та акредитації, Центр може займатися тільки на підставі спеціального дозволу (ліцензії), отриманого у встановленому законом порядку.

 

6. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ

                         ЗАКЛАДОМ ТА ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ

6.1. Органом управління Центром є Рівненська обласна рада.

6.2.  До компетенції Рівненської обласної ради, як органу управління належить:

- призначення та звільнення керівника Центру;

- визначення основних напрямків діяльності Центру;

- затвердження та внесення змін до Положення Центру;

- розпорядження  основними  засобами Центру;

- прийняття   рішення  про  відчуження  майна, надання майна в позику,  заставу, оренду;

- прийняття  рішення  про  припинення  діяльності  Центру,  його ліквідацію,  затвердження  ліквідаційного  балансу;

- затвердження звітів Центру про виконання планів роботи;

- погодження кошторису  та штатного розпису Центру;

6.3. Центр визначає порядок та напрямки використання власних надходжень за будь-який термін виключно за попереднім узгодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку визначеному головою Рівненської обласної ради.

 

Керівник Центру

6.4. Керівництво поточною діяльністю Центром здійснює директор           (далі – Керівник), який призначається Власником.

У випадку передбаченому законом, Керівник призначається Власником шляхом укладання контракту.

6.5. В контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність Керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.

6.6. Керівник може бути звільнений з посади раніше закінчення терміну дії Контракту з підстав та в порядку, визначеному контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

6.7. Керівник підзвітний Власнику з усіх питань згідно з цим Положенням щодо фінансової, соціально-побутової, організаційно-господарської та основної діяльності Центру, несе перед ними відповідальність за забезпечення діяльності Центру відповідно до покладених на нього завдань і функцій згідно з чинного законодавства України.

6.8. Керівник вирішує усі питання діяльності Центру, з урахуванням обмежень, передбачених даним Положенням.

6.9.  До компетенції Керівника відноситься:

6.9.1. забезпечення діяльності Центру згідно з цим Положенням;

6.9.2. вирішення поточних питань роботи Центру;

6.9.3. вирішення кадрових питань;

6.9.4. вирішення питань матеріально-технічного забезпечення;

6.9.5. організація ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;

6.9.6. визначення порядку оплати праці працівників Центру;

6.9.7. укладає договори та угоди, які пов’язані з діяльністю Центру;

6.9.8. видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності Центру;

6.9.9. відкриває в органах державної казначейської служби рахунки, які необхідні для забезпечення діяльності Центру;

6.9.10. має право першого підпису на фінансових документах;

6.9.11. розпорядження коштами та майном Центру відповідно до чинного законодавства України та  цього Положення;

6.9.12. приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Центру згідно з чинним законодавством України;

6.9.13. затверджує положення про структурні підрозділи Центру, посадові інструкції працівників та інші необхідні документи;

6.9.14. веде переговори щодо укладення колективного договору, укладає колективний договір, звітує та несе відповідальність за його виконання;

6.9.15. накладає дисциплінарні стягнення на працівників Центру;

6.9.16. зобов’язаний організувати проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників Центру згідно вимог Кодексу законів про працю України;

6.9.17. створює належні умови працівникам для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

6.9.18. несе персональну відповідальність за збереження, відчуження, списання майна та втрати у будь-якій формі, майна Центру;

6.9.19. несе персональну відповідальність за будь-які порушення вчинені при зміні балансової вартості майна Центру;

6.9.20. вчиняє інші дії в порядку та межах встановлених законодавством України.

6.10. При здійсненні діяльності Центру Керівник забезпечує:

6.10.1. дотримання відповідних умов, передбачених чинним законодавством України щодо діяльності Центру;

6.10.2. організацію бухгалтерського обліку та контроль за фінансовою звітністю Центру;

6.10.3. розробку структури та штатного розпису Центру та подає їх на затвердження в установленому порядку;

6.10.4. належний рівень побутових умов для перебування в Центрі;

6.10.5. виконання Центром у своїй діяльності норм та вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення екологічної безпеки.

6.11. У межах своєї компетенції Керівник видає накази, розпорядження, обов’язкові для виконання усіма працівниками Центру та здійснює контроль за їх виконанням.

6.12. Керівник має право без довіреності виконувати дії від імені Центру в межах чинного законодавства України.

6.13. У разі відсутності Керівника його обов'язки виконує заступник згідно із розподілом функціональних обов'язків. А у разі відсутності особи, що може виконувати обов'язки Керівника, його обов'язки виконує посадова особа визначена Власником в установленому порядку.

6.14. Керівник та головний бухгалтер Центру несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та звітності.

6.15. На вимогу Власника або органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, Центр у встановлений ними термін надає інформацію стосовно будь-яких напрямків своєї діяльності.

 

7. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ

7.1. Трудовий колектив Центру складають фізичні особи, які своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудових договорів.

7.2. Трудовий колектив Центру формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.

7.3. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори.

7.4. Умови організації та оплати праці трудового колективу Центру, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відносини між адміністрацією Центру та трудовим колективом регулюються колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.5. Загальні збори трудового колективу розглядають проект колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проекту.

7.6. Центр в межах затверджених кошторисів може на договірних засадах залучати до своєї роботи спеціалістів (зокрема, іноземних) та формувати тимчасові (трудові) колективи.

 

8. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЦЕНТРУ

8.1. Контроль за діяльністю Центру здійснює Рівненська обласна рада та  орган, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

8.2. Відносини Центру з органами державної влади і місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Положення, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації", інших нормативно-правових актів України, які визначають компетенцію цих органів.

8.3. На вимогу Власника, Центр зобов'язаний проводити незалежну аудиторську перевірку фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

 

9. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ

9.1. Діяльність Центру припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам-правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділ) або ліквідації.

9.2. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюються за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

9.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Центру (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Центру відповідно до чинного законодавства України.

9.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності Центру може бути покладено на орган, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

9.5. У разі злиття Центру з іншою юридичною особою усі майнові, права та обов'язки кожного з них переходять до юридичної особи, що утворена внаслідок злиття.

9.6. У разі приєднання Центру до іншої юридичної особи, до останньої переходять усі її майнові права та обов'язки, а в разі приєднання одного або кількох юридичних осіб до Центру - до нього переходять усі майнові права та обов'язки приєднаних юридичних осіб.

9.7. У разі поділу Центру, усі його майнові права і обов'язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожної з нових юридичних осіб.

9.8. У разі виділення однієї або кількох нових юридичних осіб, до кожної з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов'язки Центру.

9.9. У разі перетворення Центру в іншу юридичну особу усі його майнові права і обов'язки переходять до новоутвореної юридичної особи.

9.10. Центр може бути ліквідований:

- за рішенням Рівненської обласної ради;

- за рішенням суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

9.11. Центр є таким, діяльність якого припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення його діяльності.

 

10. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

10.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться на підставі рішення Рівненської обласної ради.

           10.2. Зміни та доповнення до цього Положення підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

 

Назад до розділу