• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 01.08.2018

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

 Cьоме   скликання

(Девятнадцята  сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 27 липня 2018 року                                                                         1031

 

Про реорганізацію комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради

  

Враховуючи подання Рівненської обласної державної адміністрації, відповідно до статей 104-108 Цивільного кодексу України, статей 59, 78 Господарського кодексу України, статті 16 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", статей 43, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Реорганізувати комунальний заклад "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради (код ЄРДПОУ 05506690), місцезнаходження: вул. Деражненська, будинок 39, смт Клевань, Рівненський район, Рівненська область, 35311, шляхом його перетворення у комунальне підприємство "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради.

2. Затвердити статут комунального підприємства "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради, що додається.

3. Доручити голові Рівненської обласної ради в установленому порядку:

– утворити комісію з реорганізації (перетворення) комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради (далі – Комісія);

– здійснити інші організаційно-правові заходи щодо виконання пункту 1 цього рішення.

4. Уповноважити голову Комісії подати відповідні документи щодо державної реєстрації юридичної особи – комунального підприємства   "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради на реєстрацію у порядку, встановленому чинним законодавством, та поінформувати обласну раду.

5. Комісії:

– подати передавальний акт на затвердження Рівненській обласній раді;

– здійснити передбачені чинним законодавством України заходи щодо реорганізації комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради шляхом його перетворення у комунальне підприємство "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради.

6. Доручити відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату обласної ради повідомити державного реєстратора про прийняте рішення щодо реорганізації комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради шляхом його перетворення у комунальне підприємство "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров`я, материнства та дитинства.

 

 

Голова ради                                                                        О.Ю. Данильчук


ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Рівненської обласної ради

від 27 липня 2018 року

№ 1031

Голова Рівненської обласної ради

 

_____________  О.Ю. Данильчук

 

 

 

 

 

С Т А Т У Т

КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

"РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ"

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Клевань – 2018

 

 


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Цей Статут визначає правові та економічні основи організації та діяльності КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ  ВІЙНИ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі –Госпіталь).

Госпіталь є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

Госпіталь є правонаступником усіх прав та обов'язків  Рівненського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни, створеного розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 3 вересня
2001 року №572, комунального закладу "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради (рішення Рівненської обласної ради 12 червня 2015 року  № 1497).

1.2. Власником Госпіталю є територіальні  громади  сіл, селищ, міст Рівненської області в особі Рівненської обласної ради (далі - Власник).

1.3. Госпіталь керується у своїй діяльності чинним законодавством України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства охорони здоров’я України, рішеннями Рівненської обласної ради, розпорядженнями голови Рівненської обласної ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації, цим Статутом і погодженими планами роботи.

1.4. Госпіталь є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства, печатку зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядної документації, печатки і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити.

Госпіталь  набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації в установленому законом порядку.

1.5. Контроль за забезпеченням збереження та ефективністю використання майна Госпіталю здійснює  Власник.

1.6. Госпіталь  є бюджетною установою , неприбутковою організацією і фінансується з обласного  та  державного бюджету  відповідно  до  чинного  законодавства. 

1.7. Госпіталь здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

1.8.Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) Госпіталю або їх частини серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

1.9. Не вважається розподілом доходів Госпіталю, використання власних доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом. При виконанні покладених на нього завдань Госпіталь може використовувати власні надходження, отримані відповідно до чинного законодавства України.

1.10. Госпіталь самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства України.

1.11. Госпіталь  не відповідає за зобов'язаннями Власника, а Власник не відповідає за зобов'язаннями Госпіталю.

1.12. Держава, її органи не несуть відповідальності за зобов'язаннями Госпіталю. Госпіталь не відповідає за зобов'язаннями держави, її органів, а також інших підприємств, установ, організацій.

1.13. У межах своєї статутної діяльності та положень даного Статуту Госпіталь має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах, господарських, адміністративних та третейських  судах.

1.14. Найменування Госпіталю:

- повне: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ" РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСНОЇ  РАДИ;

- скорочене:  КП "РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВВ".

1.12. Юридична адреса: вул. Деражненська, 39, смт Клевань, Рівненського району, Рівненської області, 35311.

 

2. МЕТА СТВОРЕННЯ ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПІТАЛЮ

2.1. Госпіталь створений з метою забезпечення надання ефективної висококваліфікованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної медичної допомоги інвалідам, ветеранам війни та особам, прирівняним по пільгам.

2.2. Основним завданням Госпіталю  є:

надання усього комплексу медичних послуг, що здійснюються в Госпіталі інвалідам, ветеранам війни та особам, прирівняним по пільгам.

2.3. Предметом діяльності Госпіталю є:

– облік інвалідів, ветеранів війни та учасників АТО, що потребують стаціонарного і санаторно-курортного лікування;

– спеціалізована лікувальна допомога інвалідам та ветеранам війни та прирівняним до них особам і надання їм висококваліфікованих консультацій спеціалістами Госпіталю з питань діагностики і лікування;

– реабілітація;

          – керівництво роботою лікувально-відбіркової комісії;

– вивчення безпосередніх і віддалених результатів лікування;

– керівництво підготовкою середніх медичних кадрів за окремими медичними профілями для роботи з ветеранами війни;

– науково-дослідна робота щодо впровадження нових, найбільш ефективних методів діагностики і лікування.

2.4. Госпіталь може здійснювати за дорученням Власника інші функції для виконання його основної Статутної діяльності.

2.5. Госпіталь може надавати платні послуги за погодженням з профільною постійною комісією обласної ради в порядку і межах, встановлених чинним законодавством України.

2.6. Госпіталь формує свою господарську, фінансову та іншу діяльність з виконання планів роботи, погоджених з органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, виключно на підставі законодавства України, з дотриманням положень, встановлених цим Статутом.

2.7. Госпіталь має право в межах погоджених планів роботи та кошторисів направляти спеціалістів за кордон та використовувати іноземних спеціалістів у своїй роботі згідно з чинним законодавством України.

2.8. Для забезпечення виконання покладених на Госпіталь завдань, зобов’язань Госпіталь має право звертатися до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади області усіх рівнів за відповідною інформацією.

2.9. Госпіталь, відповідно до медичних показів, має право госпіталізувати осіб, які не відносяться до інвалідів та ветеранів війни, в межах 20% ліжкового фонду для інвалідів та ветеранів війни за погодженням з начальником госпіталю.

 

3. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ ГОСПІТАЛЬУ

3.1.    Для забезпечення діяльності Госпіталю  створюється статутний капітал, який формується з активів Госпіталю і становить 52 192 720грн.

3.2. Зміна розміру статутного капіталу Госпіталю здійснюється за рішенням Рівненської обласної ради.

 

4. МАЙНО ГОСПІТАЛЮ

4.1. Майно Госпіталю становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається на самостійному балансі Госпіталю.

4.2. Майно Госпіталю є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області і закріплюється за Госпіталем на праві оперативного управління.

4.2.1. Відчуження, передача в оренду, заставу, позику, найм юридичним чи фізичним особам, а також списання основних засобів Госпіталь  здійснює у межах чинного законодавства України та відповідно до цього Статуту.

4.4. Джерелами формування майна Госпіталю є:

- грошові та матеріальні внески Власника;

- майно, передане Власником;

- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, громадян;

- капітальні вкладення і фінансування з бюджету;

- майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян, у встановленому законодавством порядку;

- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

 

5. ОСОБЛИВОСТІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПІТАЛЮ

5.1. Госпіталь самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів, кон’юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.

5.2. Госпіталь надає платні послуги у порядку визначеному чинним законодавством України.

5.3. Госпіталь не має права безоплатно передавати належне їй майно іншим юридичним особам чи громадянам. Відчужувати, віддавати в заставу, позику, найм майнові об’єкти, що належать до основних фондів, здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів Госпіталь має право лише за попередньою згодою Рівненської обласної ради.

5.4. Списання з балансу не повністю замортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів Госпіталю можуть проводитися лише за згодою Власника.

5.5. Госпіталь зобов’язаний виконувати завдання Власника, а також враховувати їх при формуванні програми діяльності, визначенні  перспектив свого економічного і соціального розвитку.

5.6. Госпіталь є суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності, має право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до предмета своєї діяльності та чинного законодавства України, що регулює цю діяльність.

5.7. При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Госпіталь користується повним обсягом прав суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності та несе відповідальність за порушення чинного законодавства України, укладених контрактів, заподіяння шкоди.

5.8. Госпіталь веде первинний  бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складає статистичну інформацію,  надає відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності. Встановлення цін і тарифів на виконані роботи, виготовлену продукцію та надані послуги здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

6. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ГОСПІТАЛЕМ ТА ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ

6.1. Органом управління  є Рівненська обласна рада.

6.2. До компетенції Рівненської обласної ради, як органу управління, належить:

- призначення (погодження призначення) та звільнення керівника у випадку передбаченому законом;

- визначення основних напрямків діяльності Госпіталю;

- затвердження та внесення змін до Статуту Госпіталю;

- розпорядження  основними  засобами Госпіталю;

- прийняття рішення про відчуження майна, надання майна в позику, заставу, оренду;

- прийняття рішення про припинення діяльності Госпіталю, його ліквідацію, затвердження ліквідаційного балансу;

- затвердження звітів про виконання Госпіталем своїх планів роботи;

- погодження штатного розпису Госпіталю в установленому порядку;

- погодження кошторису Госпіталю в установленому порядку;

- здійснення контролю за ефективністю використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів та ефективністю управління Госпіталем.

6.2.1. Госпіталь визначає порядок та напрямки використання власних надходжень за будь-який термін виключно за попереднім погодженням з профільними постійними комісіями Рівненської обласної ради у порядку визначеному головою Рівненської обласної ради.

 

Керівник Госпіталю

6.3. Керівництво поточною діяльністю Госпіталю здійснює НАЧАЛЬНИК ГОСПІТАЛЮ, (далі – Керівник), який призначається Власником.

Керівником Госпіталю може бути особа, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

У випадку, передбаченому законом, Керівник призначається Власником або органом, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області шляхом укладання контракту.

6.4. В Контракті визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність Керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін.

6.5. Керівник може бути звільнений з посади раніше закінчення терміну дії Контракту з підстав та в порядку визначеному Контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

6.6. Керівник підзвітний Власнику з усіх питань Статутної, фінансової, соціально-побутової, організаційно-господарської діяльності Госпіталю, несе перед ним відповідальність за забезпечення діяльності Госпіталю відповідно до покладених на нього завдань і функцій згідно чинного законодавства України. 

6.7. Керівник вирішує усі питання діяльності Госпіталю, з урахуванням  обмежень, передбачених даним Статутом.

6.8. До компетенції Керівника відноситься:

6.8.1. забезпечення  Статутної діяльності Госпіталю;

6.8.2. вирішення поточних питань роботи Госпіталю;

6.8.3. вирішення внутрішніх кадрових питань;

6.8.4. вирішення питань матеріально-технічного забезпечення;

6.8.5. організація ведення обліку, звітності, внутрішнього контролю;

6.8.6. визначення порядку оплати праці працівників Госпіталю;

6.8.7. укладає договори та угоди, які пов’язані з діяльністю Госпіталю;

6.8.8. видає довіреності на представництво та захист інтересів в суді та інші довіреності, які необхідні для забезпечення діяльності Госпіталю;

6.8.9. відкриває в органах державної казначейської служби рахунки, які необхідні для забезпечення діяльності Госпіталю;

6.8.10. має право першого підпису на фінансових документах;

6.8.11. розпоряджається коштами та майном Госпіталю відповідно до чинного законодавства України та Статуту;

6.8.12. приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Госпіталю згідно з чинним законодавством України;

6.8.13. затверджує положення про структурні підрозділи Госпіталю, посадові інструкції працівників та інші необхідні документи;

6.8.14. веде переговори щодо укладення колективного договору, укладає колективний договір, звітує та несе відповідальність за його виконання;

6.8.15. накладає дисциплінарні стягнення на працівників Госпіталю;

6.8.16. зобов’язаний організувати проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників Госпіталю згідно вимог Кодексу законів про працю України;

6.8.17. створює належні умови працівникам для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

6.8.18. несе персональну відповідальність за збереження, відчуження, списання майна та втрати у будь-якій формі, майна Госпіталю;

6.8.19. Несе персональну відповідальність за будь-які порушення вчинені при зміні балансової вартості майна Госпіталю;

6.8.20. Вчиняє інші дії в порядку та межах встановлених законодавством України.

6.9. При здійсненні діяльності Госпіталю Керівник забезпечує:

6.9.1. Дотримання відповідних умов, передбачених чинним законодавством України щодо діяльності Госпіталю;

6.9.2. Організацію бухгалтерського обліку та контроль за фінансовою звітністю Госпіталю;

6.9.3. Розробку структури та штатного розпису Госпіталю та подає їх на погодження до Рівненської обласної ради;

6.9.4. Належний рівень побутових умов для перебування в Госпіталі;

6.9.5. Виконання Госпіталем у своїй діяльності норм та вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, а також забезпечення екологічної безпеки.

6.10. У межах своєї компетенції Керівник видає накази, розпорядження, обов’язкові для виконання усіма працівниками Госпіталю та здійснює контроль за їх виконанням.

6.11. Керівник має право без довіреності виконувати дії від імені Госпіталю в межах чинного законодавства України.

6.12. У разі відсутності Керівника його обов'язки виконує заступник згідно із розподілом функціональних обов'язків. А у разі відсутності особи, що  може виконувати обов'язки Керівника, його обов'язки виконує посадова особа, визначена Власником в установленому порядку.

6.13. Керівник та головний бухгалтер Госпіталю несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та звітності.

6.14. На вимогу Власника або органу, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області, Госпіталь у встановлений ними термін надає інформацію стосовно будь-яких напрямків своєї діяльності.

 

7. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ

7.1. Трудовий колектив Госпіталю складають фізичні особи, які своєю працею беруть участь у його діяльності на підставі трудових договорів.

7.2. Трудовий колектив Госпіталю формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.                          

7.3. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори.

7.4. Умови організації та оплати праці трудового колективу Госпіталю, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відносини між адміністрацією Госпіталю та трудовим колективом регулюються колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.5. Загальні збори трудового колективу розглядають проект колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проекту.

7.6. Госпіталь в межах затверджених кошторисів може на договірних засадах залучати до своєї роботи спеціалістів (зокрема, іноземних) та формувати тимчасові творчі (трудові) колективи.

 

8. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ГОСПІТАЛЮ

8.1. Контроль за діяльністю Госпіталю здійснює Рівненська обласна рада.

8.2. Відносини Госпіталю з органами державної влади і місцевого самоврядування регулюються відповідно до цього Статуту, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації", інших нормативно-правових актів України, які визначають компетенцію цих органів.

8.3. На вимогу Власника, Госпіталь зобов'язаний проводити незалежну аудиторську перевірку фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

 

9. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПІТАЛЮ

9.1. Діяльність Госпіталю припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам-правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу) або ліквідації.

У разі припинення організації (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) усі активи  передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

9.2. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та виділ здійснюються за рішенням Рівненської обласної ради, або у випадках, передбачених законом, за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

9.3. Рівненська обласна рада або суд призначають комісію з припинення діяльності Госпіталю (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та   встановлюють порядок і строки припинення діяльності Госпіталю відповідно до чинного законодавства України.

9.4. Виконання функцій комісії з припинення діяльності Госпіталю може бути покладено на орган, що здійснює галузеве управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.                          

9.5. У разі злиття Госпіталю з іншою юридичною особою усі майнові, права та обов'язки кожного з них переходять до юридичної особи, що утворена   внаслідок злиття. 

9.6. У разі приєднання Госпіталю до іншої юридичної особи, до останньої переходять усі її майнові права та обов'язки, а в разі приєднання одного або кількох юридичних осіб до Госпіталю - переходять усі майнові права та обов'язки приєднаних юридичних осіб.

9.7. У разі поділу Госпіталю, усі його майнові права і обов'язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожної з нових юридичних осіб.

9.8. У разі виділення однієї або кількох нових юридичних осіб, до кожної з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов'язки.

9.9. У разі перетворення Госпіталю в іншу юридичну особу усі її майнові права і обов'язки переходять до новоутвореної юридичної  особи.                                                                                                                   

9.10.  Госпіталь може бути ліквідований:                                        

- за рішенням Рівненської обласної ради;                                     

- за рішенням суду про визнання недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

9.11. Госпіталь є таким, діяльність якого припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення  діяльності.

 

10. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

10.1. Зміни та доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення   Рівненської обласної ради.

10.2. Зміни та доповнення до цього Статуту підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством.

 

Назад до розділу