• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 02.08.2018

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Сьоме   скликання

(Девятнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 27 липня 2018 року                                                                            1070

                                                                                          

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України щодо встановлення Дня пам’яті жертв комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

 

Враховуючи пункт 10 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою збереження пам’яті про жертви комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України щодо встановлення Дня пам’яті жертв комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до  Президента України.

 

 

 

Голова ради                                                                         О.Ю. Данильчук


 

Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України щодо встановлення

Дня пам’яті жертв комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів

 

Шановний пане Президенте

У 2019 році виповнюється 75 років від початку здійснення комуністичним режимом масових репресивних акцій та етноциду автохтонних українців за етнічно-релігійною ознакою, які призвели до примусового виселення (депортації) 700 тисяч осіб з місць їхнього постійного проживання на українських етнічних землях Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Любачівщини, Надсяння та Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

В ході здійснення на українських етнічних землях цих злочинних дій 524070 осіб були примусово виселені і розселені у сільських місцевостях західних, східних і південних областей УРСР без права зміни місця перебування, а 150 тисяч осіб було примусово виселено у північні і західні воєводства Польщі та розпорошені з метою асиміляції серед польського етносу без права повернення на попередні місця їх проживання.

Проведення репресивних акцій проти автохтонних українців стало брутальним способом етнічної чистки, насильницьким вигнанням з місць постійного проживання за етнічно-релігійною ознакою. Як результат – зліквідоване українське населення на українських етнічних землях, практично призупинено тисячолітню духовну і матеріальну культуру найзахіднішої гілки українства.

Внаслідок злочинних дій комуністичного режиму автохтонні українці зазнали нелюдських випробувань, принижень і знущань, розлучення цілих громад і сімей, утрати малої батьківщини, нажитого роками майна, нестерпного ставлення до їх господарського і побутового влаштування з боку місцевої комуністичної влади, арештів та вислання за найменше національне самовиявлення.

Враховуючи вказане, ми, депутати Рівненської обласної ради, з метою відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв репресій автохтонних українців, просимо Вас, шановний пане Президенте, встановити День пам’яті жертв комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів у другу неділю вересня.

Окремо просимо розглянути питання щодо вшанування на державному рівні 75-х роковин початку масових депортацій автохтонних українців, здійснених комуністичним режимом у 1944-1951 роках із етнічних територій.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 27 липня 2018 року

№ 1070

Назад до розділу