• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 02.08.2018

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Сьоме   скликання

(Девятнадцята сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 27 липня 2018 року                                                                            1071

                                                                                          

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України щодо підтримки резолюції та вимог круглого столу «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі»

 

 

З метою встановлення історичної справедливості, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України щодо підтримки резолюції  та вимог круглого столу «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі», (текст звернення та резолюції додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до  Президента України.

 

 

 

Голова ради                                                                         О.Ю. Данильчук

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України щодо підтримки резолюції  та вимог круглого столу «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі»

 

Шановний пане Президенте

Рівненська обласна рада підтримує резолюцію та вимоги круглого столу «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі», що відбулася 11 липня 2018 року у м. Луцьку Волинської області, участь в якому взяли експерти, історики, письменники, депутати місцевих рад з Волинської, Рівненської, Львівської областей та свідки тих подій (копія додається).

Окрім того, просимо Вас ініціювати зміни до законодавства України відповідно до пропозицій круглого столу, а саме: вимагаємо від української влади наполегливіше відстоювати наші національні інтереси в питаннях історичної правди і пам’яті, засудити політику колонізації, пацифікації та асиміляції українців, яку вела Річ Посполита в міжвоєнний і воєнний періоди, законодавчо закріпити кримінальну відповідальність за публічне заперечення злочинів польських окупантів та Армії Крайової на історико-етнічній території України. А також, зважаючи на історичну правду, вимагаємо внести зміни до Закону України «Про правонаступництво України», Конституції України, в частині того, що Держава Україна є правонаступником Держав, які існували на цій території впродовж тисячоліть, де проживали предки сучасних українців дохристиянської та християнської доби, включаючи Держави та землі періоду Руси, за часів короля Аскольда, княгині Ольги, князя Володимира Великого,  князя Ярослава Мудрого, короля Данила Галицького – засновника міст Львова та Холма – столиці Галичі, де він і похований (в той час коли Данило Галицький боронив Русь на Сході від військ Чингисхана на Заході в спину нападали загарбники Польща та Угорщина), УНР та ЗУНР та ін.

Це дасть змогу світовій спільноті усвідомити, що українці та їх предки не вели загарбницьких війн, а протягом тисячоліть боролися із загарбниками на своїй історичній Землі за свою волю та свободу.

Тверда, принципова позиція української влади гарантує захист українських інтересів і припинення подальшої ескалації українофобських настроїв у Росії, Польщі та  Угорщині.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 27 липня  2018 року

№ 1071

Назад до розділу