Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 10.09.2018

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Двадцята  сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 07 вересня 2018 року                                                                        1132

 

 

Про звернення Рівненської обласної ради до в. о. Міністра охорони здоров’я України щодо недопущення закриття Мікробіологічної лабораторії Здолбунівського районного відділення Рівненського міжрайонного відділу державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  обласна рада,

 в и р і ш и л а:

1.                 Звернутися до в. о. Міністра охорони здоров’я України Супрун Уляни Надії щодо недопущення закриття Мікробіологічної лабораторії Здолбунівського районного відділення Рівненського міжрайонного відділу державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (текст звернення додається).

2.                 Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до Міністерства охорони здоров’я України.

 

 

 

Голова ради                                                                     О. Ю. Данильчук


 

Звернення

Рівненської обласної ради до в. о. Міністра охорони здоров’я України щодо недопущення закриття Мікробіологічної лабораторії Здолбунівського районного відділення Рівненського міжрайонного відділу державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

 

У зв’язку з новими реформами та оптимізацією в Здолбунівському районі з 01 жовтня 2018 року планується закриття єдиної бактеріологічної лабораторії – Мікробіологічної лабораторії Здолбунівського районного відділення Рівненського міжрайонного відділу державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», яка обслуговує населення району  (біля 57 000 осіб, у тому числі у м. Здолбунів – біля 25 000 осіб).

Бактеріологічна лабораторія проводить дослідження біоматеріалу від хворих інфекційного відділення (стаціонару) та кабінету інфекційних захворювань на дифтерію, кашлюк, патогенні ентеробактерії, у тому числі сальмонели, дизентерію і багато інших збудників, які можуть викликати епідемічні спалахи. Також обслуговує хворих з бактеріальним забрудненням ран хірургічного та травматологічного відділень, проводить бактеріологічні обстеження вагітних, що стають на облік, та профілактичні обстеження на кишкові інфекції та патогенний стафілокок для декретованого контингенту. Окрім того, проводить діагностичні і профілактичні дослідження для інших мешканців району.

Баклабораторія знаходиться біля Здолбунівської центральної районної лікарні, що територіально за часом доставки біоматеріалу найкраще сприяє якості дослідження (кінцевий результат досліджень залежить від часу доставки біоматеріалу).

Окрім вищевказаного, бактеріологічна лабораторія здійснює роботи з санітарної бактеріології: дослідження питної води (водопровідної та криничної), поверхневих водойм в місцях масового відпочинку населення, дослідження харчових продуктів на бактеріальне забруднення. Проводить змиви з об’єктів зовнішнього середовища та перевіряє стерильність перев’язувального матеріалу, а також інструментів для запобігання розвитку внутрішньолікарняних інфекцій та надання безпечних медичних послуг для населення.

Одним із основних напрямків роботи бактеріологічної лабораторії разом з епідеміологами, санітарними лікарями та різнопрофільними медичними працівниками є виявлення джерела інфекції, обстеження контактних осіб у вогнищі інфекції та попередження епідемічних спалахів інфекційних захворювань, що є актуальним в такий непростий (у військовому плані) час при можливості загрози біотероризму.

 

 

У зв’язку із вищевказаним просимо не допустити закриття Мікробіологічної лабораторії Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ ОЛЦ МОЗ України, яка є єдиною бактеріологічною лабораторією Здолбунівського району.

Сподіваємося на об’єктивний розгляд нашого звернення та прийняття рішення з урахуванням інтересів та потреб жителів Здолбунівського району.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 07 вересня 2018 року

1132