• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 14.12.2018

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(Двадцять третя сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 07 грудня 2018 року                                                                       1244

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Державної екологічної інспекції Поліського округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Головного управління Національної поліції в Рівненській області, сільськогосподарських підприємств та органів місцевого самоврядування області щодо заходів з метою зменшення негативного впливу на довкілля пестицидів та збереження здоров'я населення

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Державної екологічної інспекції Поліського округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Головного управління Національної поліції в Рівненській області, сільськогосподарських підприємств та органів місцевого самоврядування області щодо заходів з метою зменшення негативного впливу на довкілля пестицидів та збереження здоров'я населення (текст звернення додається).

 

2. Голові обласної ради забезпечити направлення рішення до Державної екологічної інспекції Поліського округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Головного управління Національної поліції в Рівненській області, сільськогосподарських підприємств та органів місцевого самоврядування області.

 

Голова ради                                                                    О.Ю. Данильчук

 

Звернення

Рівненської обласної ради Рівненської обласної ради до Державної екологічної інспекції Поліського округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Головного управління Національної поліції в Рівненській області, сільськогосподарських підприємств та органів місцевого самоврядування області щодо заходів з метою зменшення негативного впливу на довкілля пестицидів та збереження здоров'я населення

Впродовж 2015-2018 років до Рівненської обласної ради, органів виконавчої влади неодноразово надходили звернення від спілки пасічників м. Рівне та Рівненського району, жителів області з приводу порушення правил застосування пестицидів окремими агроформуваннями. Особливу стурбованість у населення викликає питання обробки посівів авіаційним способом. Селяни скаржаться, що в період застосування пестицидів відбувається загибель бджіл, погіршується стан здоров’я дорослих та дітей.

Люди звинувачують окремих аграріїв в тому, що вони не дотримуються законодавства при застосуванні агрохімікатів чим завдають великої шкоди довкіллю. Найчастішими порушеннями при наземному обприскуванні посівів є недотримання санітарно-захисної зони.

Зважаючи на те, що в сільському господарстві без хімічних обробок обійтися неможливо, в ряді країн широко застосовуються біологічні методи захисту рослин.

Використання біопрепаратів в сільському господарстві дозволить зменшити екологічне навантаження на навколишнє середовище, надасть потенціал визнання продукції конкурентоздатною на європейських ринках.

Проблемою є надмірне використання пестицидів, зокрема тих, які заборонені в Європі, що завдає нищівної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Державні органи не здійснюють належного контролю за внесенням пестицидів та за рівнями забруднення. Відсутні атестовані лабораторії, які могли б контролювати вміст пестицидів у воді, ґрунтах, повітрі.

Система державного контролю за використанням пестицидів потребує удосконалення та запровадження такого контролю, який попереджатиме заподіяння шкоди при застосуванні пестицидів здоров'ю людей та довкіллю, а не фіксуватиме факти порушення законодавства.

Осторонь також знаходяться органи місцевого самоврядування не приділяючи достатньої уваги цьому питанню. В значній частині населених пунктів області відсутні санітарні зони відповідно до вимог «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» стосовно відстані розташування від полів пасік (5 км), віддаленості населених пунктів (1 км), разом з тим, органи місцевого самоврядування не повідомляють правоохоронні органи про порушення на їх території законодавства під час застосування авіації для обробки полів.

З метою зменшення негативного впливу на довкілля пестицидів, збереження здоров’я людей, пропонуємо:

Державній екологічній інспекції Поліського округу:

-  посилити контроль за здійсненням заходів із запобігання забрудненню земель хімічними речовинами, додержання екологічних нормативів з питань використання земель, провести перевірки у найбільших сільськогосподарських підприємствах щодо дотримання ними законодавства та санітарних норм.

Головному управлінню Держпродспоживслужби в Рівненській області:

-  посилити державний нагляд за дотриманням законодавства із транспортування, застосування, зберігання пестицидів і агрохімікатів агроформуваннями області шляхом внесення агропідприємств до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2019-2020 роки;

-  надавати товаровиробникам вичерпну інформацію щодо вимог санітарних норм при проведенні обробітку сільськогосподарських культур, рекомендації щодо транспортування, зберігання та застосування отрутохімікатів;

-  взаємодіяти з органами місцевого самоврядування з питань безпечного застосування на їх територіях суб’єктами господарювання пестицидів та агрохімікатів.

Головному управлінню Національної поліції в Рівненській області:

-  оперативно реагувати на звернення громадян щодо застосування пестицидів та агрохімікатів без дозвільних документів.

Органам місцевого самоврядування:

-  укласти із землекористувачами Меморандуми про співпрацю щодо дотримання ними законодавства при застосуванні пестицидів та агрохімікатів;

-  враховуючи відсутність у переважній більшості населених пунктів санітарних зон, передбачених законодавством, прийняти рішення щодо заборони внесення агрохімікатів авіаційним способом;

-  у разі виявлення порушень законодавства, повідомляти правоохоронні органи.

Сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності:

-  дотримуватись санітарних норм та правил при застосуванні пестицидів та агрохімікатів;

-  виконувати комплекс організаційних, санітарно-гігієнічних та інших заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії пестицидів та отрутохімікатів;

звернути увагу на біологічний метод захисту рослин, який має великі перспективи розвитку і не має альтернатив в організації екологічного землеробства.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 07 грудня 2018 року

1244


Назад до розділу