Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 14.12.2018

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Сьоме  скликання

(Двадцять третя сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 07 грудня 2018 року                                                                                                1240

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет

 

З метою забезпечення потреб хворих на цукровий діабет важкої форми у безперебійному постачанні інсуліну іноземного виробництва, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до  Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

 

Голова ради                                                                         О.Ю. Данильчук

 

Звернення

 Рівненської обласної ради до Президента України,
Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України
щодо забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет

Депутати Рівненської обласної ради висловлюють занепокоєння ситуацією щодо видачі безкоштовних препаратів інсуліну на території області.

Зокрема, мешканці краю при зверненні до аптек за препаратом інсуліну в окремих випадках змушені доплачувати певний відсоток за препарати, а в більшості аптек препарати інсуліну, необхідні для лікування, взагалі відсутні.

В області існує потреба у забезпеченості інсуліновмісними препаратами хворих на цукровий діабет, зокрема тих, які мають інсулінозалежний тип хвороби, тобто потребують постійних, безперебійних ін’єкцій. При цьому, держава зобов’язалася забезпечувати інсуліном усіх, хто його потребує, але програми із забезпеченості хворих препаратом фінансуються не в повному обсязі. Відповідно, існує нестача препаратів інсуліну в аптеках області. А в тих поодиноких випадках, де інсулін в аптеці є, люди змушені компенсувати відсоток вартості препарату, хоча раніше він був повністю безкоштовним. Крім того, в окремих аптеках є препарат інсуліну вітчизняного виробництва, проте він не допомагає, а навпаки – викликає сліпоту. Вже кілька місяців в аптеках області відсутній препарат «Хумулін», який необхідний для підтримки життєдіяльності хворих на цукровий діабет. 

У зв’язку з зазначеним, з метою належного, безперебійного постачання безкоштовних препаратів інсуліну на територію області, просимо відновити стовідсоткове фінансування потреб в інсуліні мешканцям Рівненщини, адже інсулінозалежний тип цукрового діабету – не та хвороба, яка може «почекати» до кінця кварталу чи року.

Люди потребують ліків щодня, тому звертаємось до вас з проханням вирішити проблему фінансування закупівлі інсуліну.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 07 грудня 2018 року

1240