• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 04.09.2019

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме  скликання

(Двадцять сьома сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 30 серпня 2019 року                                                                       1489

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Міністра освіти і науки України Ганни Новосад щодо включення до програми вивчення української літератури у закладах загальної середньої освіти творчого спадку українського письменника Уласа Самчука

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики від 20.08.2019 №35, за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Міністра освіти і науки України Ганни Новосад щодо включення до програми вивчення української літератури у закладах загальної середньої освіти творчого спадку українського письменника Уласа Самчука (текст звернення додається).

 

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення Міністру освіти і науки України Ганні Новосад.

 

 

 

 

Голова ради                                                                      О.Ю. Данильчук


Звернення

Рівненської обласної ради до Міністра освіти і науки України
Ганни Новосад щодо включення до програми вивчення української літератури у закладах загальної середньої освіти творчого спадку українського письменника Уласа Самчука

 

Шановна пані міністр

 

Ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємося до Вас з проханням повернути творчість українського письменника Уласа Самчука у шкільну програму для обов′язкового вивчення.

Вважаємо, що ігнорування та замовчування значимості вказаного митця в історії українського літературного процесу вкрай негативно відобразиться на формуванні національної та історичної самосвідомості школярів.

Улас Самчук – вагома постать української прози ХХ століття. Його здатність відтворювати психологічний портрет українського народу дозволяє легко та чітко відслідкувати, чим жив народ України, а це означає, що письменник важливий не тільки у творчій площині, а й у історичній.

Знайомство з персонажами митця дозволить учням відстежити конструктивні та руйнівні особливості українського характеру. Це, безперечно, змусить школярів аналізувати та позитивно позначиться на формуванні національного та прогресивного погляду на життя. Дієва позиція письменника та його героїв проектуватиметься і на самих читачів, закликаючи до активної проукраїнської позиції на противагу бездіяльності та пасивних нарікань.

Художня спадщина Уласа Самчука – це безцінний скарб, який має займати належне місце в історії України. Твори письменника перекладені багатьма мовами, а на Волині, звідки родом митець, відкриті музеї, встановлені пам’ятники та меморіальні дошки.

Тому просимо Вас передбачити вивчення творів Уласа Самчука в середніх та старших класах загальноосвітньої школи.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 30 серпня 2019 року

№ 1489

Назад до розділу