Рівненщина вже з бюджетом 23.12.2016

Рівненщина вже з бюджетом

Шістдесят питань сьогодні розглянули на сесії депутати облради. Серед них – питання бюджету Рівненщини на 2017-й рік, призначення на посади керівників комунальних закладів і надання в користування земель.

Розпочали роботу депутати із розгляду депутатських запитів. Їх надійшло 26. Далі за більшість сесійних питань голосували без обговорення, у тому числі й за обласний бюджет на 2017-й рік. Найбільшої активності очікували під час голосування за надання окремим підприємствам спецдозволів на користування надрами.

Закликали обласних обранців «голосувати з розумом» за так звані «бурштинові» питання і громадські активісти, які спершу зібралися під приміщенням облради, а потім перейшли до сесійної зали. У наданні більшості спецдозволів на користування надрами облрада відмовила. Проте 35 депутатів проголосували за те, щоб надати погодження ТзОВ"Санкамян" отримати спецдозвіл на видобуток бурштину на Томашгородському родовищі, що у Сарненському та Рокитнівському районах і неподалік Клесова.

- «Санкамян» - це єдина фірма, яка має всі необхідні документи та значно менше ніж чотири тисячі гектарів, які запропоновані Держгеонадрами, земельних площ, - роз'яснив голова обласної ради Микола Драганчук. - Відповідно, є погодження з місцевими громадами , укладені інвестиційні угоди на 8, 3 мільйони гривень. Наскільки мені відомо, вони хочуть в Томашгороді прокласти водопровід, збудувати дороги… Це підтверджує відповідна інвестиційна угода.

- Решті підприємств відмовили. У тому числі й у питаннях стосовно Соснівського гранкар'єру в Клесові та гранітного кар'єру в Корецькому районі, оскільки вони не пройшли погодження на президії та профільній комісії. Можливо, до них повернемося на наступній сесії.

- Повертаючись до так званих «бурштинових» питань, було б без жодних скандалів, якби Верховна Рада врешті-решт прийняла відповідний закон про видобуток бурштину, на який ми самі чекаємо. А поки є заручниками ситуації.

Микола Драганчук також зауважив, що облрада має намір найближчим часом звернутися в Держгеонадра з проханням більше не ставити на аукціони землі по 4 тисячі гектарів, а значно менші.

Закінчилося останнє в цьому році сесійне засідання побажаннями щасливого Різдва та новорічних свят. 


Повернення до списку