• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

16.03.2017

Микола Кучерук: «Не три, а шість госпітальних округів має бути на Рівненщині»

Сьогодні - медична реформа під гуманними гаслами, а завтра – адміністративний безлад. Хоча, про який гуманізм можна говорити, якщо селянину доведеться добиратися до лікарні 110 км! Бо ж у Рівненській області планують створити лише 3 госпітальні округи. Саме про це днями на експертних слуханнях у Рівному говорили медики та представники фракції «Батьківщина» в облраді.

- Така кількість госпітальних округів неприпустима, - вважає завідувач хірургічним відділенням Рівненського обласного онкологічного диспансеру, депутат обласної ради від «Батьківщини» Олександр Ткач. Бо ж пацієнта, який потребує екстреної допомоги, розбитими дорогами до медичного закладу можна й не довезти. Відповідальність же за трагічні наслідки нестимуть не нинішні реформатори, а прості лікарі. Навіть зараз, коли лікарні ближче до населених пунктів, у вагітних неодноразово доводилося приймати пологи в дорозі. Краще б влада поліпшувала інфраструктуру та подбала про фінансування медичної галузі, достатню кількість карет швидкої допомоги, медичного устаткування й ліків.

Підтримує Олександра Ткача і голова фракції «Батьківщина» в обласній раді Микола Кучерук:

- Згідно з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, один округ повинен налічувати 200 тис жителів. Математика проста: в нашій області проживає близько 1 млн 200 тис – тож і округів має бути шість. Втім обласне управління охорони здоров’я чомусь вважає, що достатньо трьох – рівненського, дубенського і сарненського. Саме таку кількість вони і подали на затвердження до МОЗ. Фракція «Батьківщина» в обласній раді категорично проти цього. Бо ж медична реформа, яка нині впроваджується, повинна не ускладнювати, а поліпшувати якість обслуговування та доступ наших краян до лікарняних закладів. Більша кількість госпітальних округів автоматично скоротить пацієнтам віддаль до лікарні. Натомість за умови створення лише трьох таких територіальних об’єднань досить складно буде добиратися від найвіддаленішого села до центрального медичного закладу. Скажімо, якщо Володимирецький район увійде до сарненського госпітального округу, то віддаль від села Озірці до Сарн складатиме 110 км. Третина шляху, знаходиться у вкрай незадовільному стані. Від села Борове Зарічненського до Сарн -135км., а до Володимирця тільки 45. За вимогами ж МОЗ, радіус зони обслуговування госпітального округу не повинен перевищувати 60 км, а час доїзду – 60 хв. Ось вам і порушення. І це лише один приклад. Подібне реформування може призвести до трагічних наслідків. Бо ж є ризики, що хворого до лікарні не довезуть.

Окрім того, такий розподіл не лише суттєво погіршить якість медичного обслуговування, а й в подальшому, ймовірно, негативно позначиться на адміністративному реформуванні області. Бо на базі трьох госпітальних округів можуть сформувати лише три районних центри. В результаті постраждають такі потужні промислові території, як Костопільщина та Здолбунівщина. А це негативно вплине на їх інвестиційний клімат. 
Тож, зважаючи на зазначені ризики, днями на експертних слуханнях за моєї ініціативи фракція «Батьківщина» підготувала резолюцію, в якій запропонувала створити шість госпітальних округів з центрами у Володимирці, Костополі, Сарнах, Дубно, Здолбунові та Рівному. Маємо надію: її підтримають усі фракції обласної ради. Хоча навколо цього питання точиться чимало дискусій. Дехто з чиновників навіть вважає, що достатньо і двох округів. На мою думку, це абсолютно неприпустимо. Тому пропоную оголосити мораторій на створення госпітальних округів без згоди Рівненської обласної ради.