• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Розпочався прийом документів на заміщення посад керівників окремих комунальних закладів

16-24 вересня проходитиме фотовиставка "Якби не війна"



Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації

Мінрегіонбуд України та Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошують з 29 червня цього року старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2017 році.

Оголошено конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2017 році


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

18.05.2017

Олексій Бучинський про книгу «Реабілітовані історією. Рівненська область»: «Потрібно пам'ятати злочини, які здійснював радянський режим»

Презентацією шостої книги серії «Реабілітовані історією. Рівненська область», приуроченою до Дня пам’яті жертв політичних репресій, розпочався «Музейний марафон» Рівненського обласного краєзнавчого музею. Відвідав захід заступник голови обласної ради Олексій Бучинський.

Зібралися на презентації історики, краєзнавці та всі ті, хто сприяли виходу в світ видання, небайдужі до минувшини краю. Цей том «Реабілітовані історією. Рівненська область» включає анотовані біографічні довідки про 3868 осіб, які зазнали політичних репресій з боку радянського режиму, чиї прізвища починаються з літер «Л», «М», «Н». Містить спогади жертв, архівні документи. Чимало даних, які зібрані в різних архівних установах, публікуються вперше.

- Комуністичний режим завдав надзвичайно багато лиха для нашої української держави та українців. Сімдесят років тому, в рамках так званої операції «Захід», тисячі наших земляків були вивезені до Сибіру. Як розповідає моя бабуся Наталя, на збори дали п'ятнадцять хвилин. Прадід був бійцем УПА, загинув поблизу села Посягва Гощанського району, а всю сім'ю, посадивши до товарного вагону, вивезли до міста Омськ. Так чинили з простими людьми, дітьми… Тож важливо пам'ятати ті злочини, які здійснював радянський режим. На сьогодні опублікували вже шостий том книги серії «Реабілітовані історією. Рівненська область». І обласна рада, зі свого боку, долучилася до фінансування видання та робитиме це надалі, - зазначив під час вступного слова Олексій Бучинський.

За словами керівника науково-редакційної групи “Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрія Жив'юка, зумисне презентацію книги провели дещо пізніше, аніж вона побачила світ. Таким чином дали змогу читачам спершу заздалегідь ознайомитися з її змістом. Роботу над книгою планують продовжувати й надалі. Адже, щоб дійти до букви «Я», потрібно видати ще два томи. До того ж, у планах краєзнавців зібрати та опублікувати матеріали, які стосуються спецпереселенців.

- Дякую редакційній групі, яка доклала чимало зусиль, аби це видання побачило світ, - сказав Олексій Бучинський. - Адже неприпустимо не знати своєї історії. Маємо гіркий приклад, коли люди, які живуть на сході України, не знавши минулого, роблять неправильні вчинки, ведуться на російську пропаганду. Видання та презентації таких книг, як «Реабілітовані історією. Рівненська область», потрібні насамперед для молоді і старшого покоління. Щоб знали, що ми на своїй, Богом даній землі і переможемо!