• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Розпочався прийом документів на заміщення посад керівників окремих комунальних закладів

16-24 вересня проходитиме фотовиставка "Якби не війна"Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації

Мінрегіонбуд України та Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошують з 29 червня цього року старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2017 році.

Оголошено конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2017 році


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

11.07.2017

Рівненська обласна рада – найпрозоріша в Україні

Сьогодні під час прес-конференції представники громадської організації «Центр суспільних дій «Сівітас» презентували результати моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності місцевих рад.

Ще у травні 2015 року була створена Всеукраїнська коаліція «Прозорі ради», метою якої стало підвищення прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування в Україні. Експерти громадської організації «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» проаналізували нормативно-правові акти 20 місцевих рад: обласних, міських, сільських/селищних та рад об’єднаних територіальних громад. На Рівненщині активісти досліджували роботу Рівненської обласної ради, Рівненської міської ради, Острожецької сільської ради та Мирогощанської сільської ради.

- Сьогодні можна з впевненістю стверджувати, що Рівненська обласна рада має доволі непогані показники відкритості та підзвітності. А це є свідченням забезпечення реалізації права громадян на контроль влади та низького рівня корупційних ризиків у її роботі, – прокоментував результати дослідження координатор проекту «Прозорі ради» на Рівненщині В’ячеслав Долід.

Серед норм, які враховувалися при оцінці прозорості, відкритості та підзвітності рад, враховувалися доступ громадян на засідання ради та її органів; порядок запобігання конфлікту інтересів; оприлюднення та порядок публікації рішень ради та її органів; порядок звітування депутатів перед громадою та ін.

Дослідження показало, що Рівненська обласна рада є однією з найпрозоріших у всій Україні.

- Вважаю, що Рівненська обласна рада справді заслужила цю першість, оскільки керівництво та депутатський корпус приділяє чимало уваги як прозорості у діяльності ради, так і її підзвітності. Тим не менше, ті зауваження, які громадська організація «Центр суспільних дій «Сівітас» надіслала до Рівненської обласної ради, частково вже враховані в чинних процедурах, інші ж обов’язково будемо імплементувати шляхом внесення змін до Регламенту на наступних пленарних засіданнях, – зазначив керуючий справами виконавчого апарату обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб