• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Розпочався черговий етап декларування23 січня 2019 року відбудеться пленарне засідання позачергової двадцять четвертої сесії обласної ради

Засідання відбудеться у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2). Початок об 11.00 год. 

23 січня 2019 року о 09-00 год. в каб. 311 обласної ради відбудеться засідання постійної комісії обласної ради

з питань бюджету, фінансів та податків (голова Благодир Ю.А.)

23 січня 2019 року о 09-30 год. в депутатській кімнаті сесійної зали обласної ради відбудеться

засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства (голова - Вервега М.С.)

23 січня 2019 року о 09-30 год. в каб.301 обласної ради відбудеться засідання постійної комісії

з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (голова Валявка В.Я.)

Обласний конкурс з енергоефективності - 2019Українська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень в рамках Проекту ПУЛЬС

Запрошують взяти участь у конкурсі дитячо-юнацької творчості "Перлина Fest"Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

18.01.2018

Обговорили участь громади в процесі децентралізації

Механізми удосконалення співпраці громадського сектору та органів влади, зокрема в процесі добровільного об’єднання територіальних громад стали предметом обговорення на круглому столі, організованому Ресурсним центром місцевої демократії в Рівненській області та Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України.

За словами керуючого справами виконавчого апарату обласної ради – керівника секретаріату Богдана Сологуба, який взяв участь у зазначеному заході, запорукою успіху децентралізаційних процесів повинне стати усвідомлення незворотності процесу саме з боку територіальних громад, їхнє зацікавлення самостійно змінити стан речей на краще. «Ті громади, які не злякалися змін і об’єдналися першими, вже зараз пожинають перші плоди, – зазначив Богдан Сологуб. – Держава намагається виконувати свої зобов’язання в частині наповнення дохідної частини місцевих бюджетів таких громад, зокрема – передбачає субвенцію на розвиток інфраструктури в значних обсягах». Однак, як зауважив керуючий справами виконавчого апарату, не можна припускатися помилки, коли в ході об’єднання, так би мовити, міняються правила гри, і громади отримують повноваження без належного фінансового ресурсу. Адже це створює перешкоди в процесі об’єднання, і не об’єднані громади побоюються починати консолідаційний процес.

– Слід зауважити, що часто процес об’єднання гальмується не на рівні самих громад, а на рівні їхніх очільників, – зазначила виконавчий директор Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук. – Тому проект «Офіс реформ» у цьому році запланував багато ознайомчих візитів в успішні ОТГ для сільських голів, депутатів та працівників виконавчих комітетів сільських рад, аби вони на власні очі переконались, що об’єднуватися все-таки варто.

Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Крупник у свою чергу зауважив, що філософія всього процесу об’єднання спрямована на забезпечення соціальних запитів до влади. Кінцева мета – повний розвиток соціального капіталу через належне забезпечення адміністративних функцій.

Загалом, як зазначили учасники «круглого столу», успіх у створенні спроможних громад неможливий без участі самої громади у прийнятті рішень. Причому це стосується як самого об’єднання, так і подальшого функціонування ОТГ.