• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

16 листопада 2018 року об 11.00 у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2)
відбудеться пленарне засідання двадцять другої сесії обласної ради

22 жовтня 2018 року о 15:00 год. в каб.311 обласної ради відбудеться засідання постійної комісії обласної ради
з питань бюджету, фінансів та податків (голова Благодир Ю.А.). 

22 жовтня 2018 року о 12:00 год. в каб.301 обласної ради відбудеться засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу "Чудельська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1 І-ІІ ступенів"
Рівненської обласної ради


Оголошення про проведення конкурсного добору керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області

ОГОЛОШЕННЯ
про проведення конкурсів на заміщення посад директорів комунальних закладів освіти Рівненської обласної ради

Розпочався прийом документів на заміщення посади директора комунального закладу «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» Рівненської обласної радиУкраїнська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень в рамках Проекту ПУЛЬС

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

18.01.2018

Обговорили участь громади в процесі децентралізації

Механізми удосконалення співпраці громадського сектору та органів влади, зокрема в процесі добровільного об’єднання територіальних громад стали предметом обговорення на круглому столі, організованому Ресурсним центром місцевої демократії в Рівненській області та Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України.

За словами керуючого справами виконавчого апарату обласної ради – керівника секретаріату Богдана Сологуба, який взяв участь у зазначеному заході, запорукою успіху децентралізаційних процесів повинне стати усвідомлення незворотності процесу саме з боку територіальних громад, їхнє зацікавлення самостійно змінити стан речей на краще. «Ті громади, які не злякалися змін і об’єдналися першими, вже зараз пожинають перші плоди, – зазначив Богдан Сологуб. – Держава намагається виконувати свої зобов’язання в частині наповнення дохідної частини місцевих бюджетів таких громад, зокрема – передбачає субвенцію на розвиток інфраструктури в значних обсягах». Однак, як зауважив керуючий справами виконавчого апарату, не можна припускатися помилки, коли в ході об’єднання, так би мовити, міняються правила гри, і громади отримують повноваження без належного фінансового ресурсу. Адже це створює перешкоди в процесі об’єднання, і не об’єднані громади побоюються починати консолідаційний процес.

– Слід зауважити, що часто процес об’єднання гальмується не на рівні самих громад, а на рівні їхніх очільників, – зазначила виконавчий директор Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук. – Тому проект «Офіс реформ» у цьому році запланував багато ознайомчих візитів в успішні ОТГ для сільських голів, депутатів та працівників виконавчих комітетів сільських рад, аби вони на власні очі переконались, що об’єднуватися все-таки варто.

Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Крупник у свою чергу зауважив, що філософія всього процесу об’єднання спрямована на забезпечення соціальних запитів до влади. Кінцева мета – повний розвиток соціального капіталу через належне забезпечення адміністративних функцій.

Загалом, як зазначили учасники «круглого столу», успіх у створенні спроможних громад неможливий без участі самої громади у прийнятті рішень. Причому це стосується як самого об’єднання, так і подальшого функціонування ОТГ.