• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

18.01.2018

Обговорили участь громади в процесі децентралізації

Механізми удосконалення співпраці громадського сектору та органів влади, зокрема в процесі добровільного об’єднання територіальних громад стали предметом обговорення на круглому столі, організованому Ресурсним центром місцевої демократії в Рівненській області та Рівненським регіональним відділенням Асоціації міст України.

За словами керуючого справами виконавчого апарату обласної ради – керівника секретаріату Богдана Сологуба, який взяв участь у зазначеному заході, запорукою успіху децентралізаційних процесів повинне стати усвідомлення незворотності процесу саме з боку територіальних громад, їхнє зацікавлення самостійно змінити стан речей на краще. «Ті громади, які не злякалися змін і об’єдналися першими, вже зараз пожинають перші плоди, – зазначив Богдан Сологуб. – Держава намагається виконувати свої зобов’язання в частині наповнення дохідної частини місцевих бюджетів таких громад, зокрема – передбачає субвенцію на розвиток інфраструктури в значних обсягах». Однак, як зауважив керуючий справами виконавчого апарату, не можна припускатися помилки, коли в ході об’єднання, так би мовити, міняються правила гри, і громади отримують повноваження без належного фінансового ресурсу. Адже це створює перешкоди в процесі об’єднання, і не об’єднані громади побоюються починати консолідаційний процес.

– Слід зауважити, що часто процес об’єднання гальмується не на рівні самих громад, а на рівні їхніх очільників, – зазначила виконавчий директор Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Грещук. – Тому проект «Офіс реформ» у цьому році запланував багато ознайомчих візитів в успішні ОТГ для сільських голів, депутатів та працівників виконавчих комітетів сільських рад, аби вони на власні очі переконались, що об’єднуватися все-таки варто.

Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Крупник у свою чергу зауважив, що філософія всього процесу об’єднання спрямована на забезпечення соціальних запитів до влади. Кінцева мета – повний розвиток соціального капіталу через належне забезпечення адміністративних функцій.

Загалом, як зазначили учасники «круглого столу», успіх у створенні спроможних громад неможливий без участі самої громади у прийнятті рішень. Причому це стосується як самого об’єднання, так і подальшого функціонування ОТГ.