• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

15.05.2018

Олексій Бучинський під час наукової конференції «Андріївські читання» представив проект звернення обласної ради до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію

15 травня у Рівному відбулася науково-практична конференція «VІ Андріївські читання». Спільний науковий захід Рівненського державного гуманітарного університету та Рівненської духовної семінарії УПЦ КП проводився в рамках функціонування Центру міждисциплінарних досліджень з питань науки, культури і релігії при РДГУ. Головна тема обговорення: «Християнство в історії та культурі Української Держави: від хрещення України-Руси до сучасності».

Основним питанням для дискусій науковців, священнослужителів та дослідників історії стало змагання за надання автокефалії українському православ’ю. Активну участь у обговоренні цієї проблематики взяв заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, який представив присутнім проект рішення «Про звернення до Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, архієпископа Константинополя-Нового Рима щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні».

«Чотири роки тому на Рівненщині було створено унікальний документ - Меморандум про єдину Україну та єдину Українську помісну Православну Церкву. Тоді його підписали представники усіх православних конфесій, в тому числі і голови Єпархій православної церкви Московського патріархату. Тобто вже тоді, вони документально визнали той факт, що в Україні має бути одна національна православна церква з центром у Києві, а не в столиці країни-агресора. Тому на черговій сесії, найближчої п’ятниці депутати звернуться до Вселенського Патріарха з проханням надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні та тим самим відновити історичну справедливість», - зазначив заступник голови Рівненської обласної ради.

Меморандумом та проектом рішень обласної ради зацікавився завідувач відділу гуманітарної безпеки Національного Інституту стратегічних досліджень Сергій Здіорук, саме тому Олексій Бучинський передав для дослідника копії вказаних документів.