• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

01.08.2018

Польський досвід: результати впроваджених реформ та кращі практики

В рамках програми «Study Tours to Poland» працівники виконавчого апарату Рівненської обласної ради побували з робочою поїздкою у Вармінсько-Мазурському воєводстві (Польща).

Протягом місяця консультант відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи та консультант відділу прес-служби вивчали механізми, які використовують в органах місцевого самоврядування для розвитку гмін, повітів і воєводств.

На відміну від України, де процес децентралізації тільки розпочався, у Польщі за цим принципом місцеве самоврядування працює вже чверть століття.

Як зазначив керівник апарату сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства Віктор Марек Лейк, в основі успішної реформи місцевого самоврядування закладено три речі: передача влади місцевим громадам, передача коштів у місцеві бюджети та справедливий суд.

«Реформа місцевого самоврядування – це перш за все зміна мислення людей та інший підхід до справ, які спільно вирішують. Очевидно, що в ході впровадження децентралізації Польща стикалася зі схожими проблемами, які сьогодні виникають в Україні. Зокрема, багато людей були проти оптимізації та закриття малих шкіл. Також супротив у суспільстві був щодо медичної реформи, наприклад, скорочення мережі медичних закладів в сільській місцевості. Нині ж у Польщі діє сучасна система освіти та медицини, на які можна рівнятися», - зазначив Віктор Марек Лейк.

Під час робочої поїздки представники виконавчого апарату ради ознайомилися з роботою департаментів різних профілів, де дізналися про досвід проектної діяльності, розробку брендингу регіону, залучення грантових коштів та інвесторів, а також про проекти, спрямовані на підтримку людей з особливими потребами. Крім того, вивчали роботу маршалка воєводства, Сеймика воєводства, комунальних підприємства, шкіл, шпиталів тощо.

Керівники проекту «Study Tours to Poland» також презентували учасникам стажування пам’ятки історії, архітектури, мистецтва, природні та етнічні особливості, сучасне життя не тільки Вармінсько-Мазурського воєводства, але й Гданська та Варшави.