• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

07 вересня 2018 року об 11.00 у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2)
відбудеться пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради

Рівненська обласна рада здійснює відбір юридичних осіб – організаторів аукціонів
з продажу об’єктів приватизації, що належать до обласної комунальної власності

У вівторок, 21 серпня 2018 року в 301 каб. облради відбудуться

засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:Оголошується конкурс на зайняття посади головного лікаря комунального закладу «Обласний центр громадського здоров’я» Рівненської обласної ради.Програма всеукраїнської наради-семінару для представників місцевого самоврядування 11-14 вересня у ЗатоціРозпочався прийом документів на заміщення посади начальника комунального закладу «Група з централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти» Рівненської обласної радиОГОЛОШЕННЯ про проведення конкурсного добору керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської областіОголошено конкурс "Кращі практики місцевого самоврядування" у 2018 році

Конкурс проводить Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

З 12 по 17 жовтня 2018 року в м.Хевіз (Угорщина) за підтримки Посольства Угорщини в Україні

заплановано міжнародний міжвідомчий семінар "Сучасні стратегії у профілактиці дитячого та сімейного неблагополуччя".

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

01.08.2018

Польський досвід: результати впроваджених реформ та кращі практики

В рамках програми «Study Tours to Poland» працівники виконавчого апарату Рівненської обласної ради побували з робочою поїздкою у Вармінсько-Мазурському воєводстві (Польща).

Протягом місяця консультант відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи та консультант відділу прес-служби вивчали механізми, які використовують в органах місцевого самоврядування для розвитку гмін, повітів і воєводств.

На відміну від України, де процес децентралізації тільки розпочався, у Польщі за цим принципом місцеве самоврядування працює вже чверть століття.

Як зазначив керівник апарату сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства Віктор Марек Лейк, в основі успішної реформи місцевого самоврядування закладено три речі: передача влади місцевим громадам, передача коштів у місцеві бюджети та справедливий суд.

«Реформа місцевого самоврядування – це перш за все зміна мислення людей та інший підхід до справ, які спільно вирішують. Очевидно, що в ході впровадження децентралізації Польща стикалася зі схожими проблемами, які сьогодні виникають в Україні. Зокрема, багато людей були проти оптимізації та закриття малих шкіл. Також супротив у суспільстві був щодо медичної реформи, наприклад, скорочення мережі медичних закладів в сільській місцевості. Нині ж у Польщі діє сучасна система освіти та медицини, на які можна рівнятися», - зазначив Віктор Марек Лейк.

Під час робочої поїздки представники виконавчого апарату ради ознайомилися з роботою департаментів різних профілів, де дізналися про досвід проектної діяльності, розробку брендингу регіону, залучення грантових коштів та інвесторів, а також про проекти, спрямовані на підтримку людей з особливими потребами. Крім того, вивчали роботу маршалка воєводства, Сеймика воєводства, комунальних підприємства, шкіл, шпиталів тощо.

Керівники проекту «Study Tours to Poland» також презентували учасникам стажування пам’ятки історії, архітектури, мистецтва, природні та етнічні особливості, сучасне життя не тільки Вармінсько-Мазурського воєводства, але й Гданська та Варшави.