• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Оголошується конкурс на зайняття посади директора комунального закладу «Рівненський обласний протитуберкульозний диспансер» Рівненської обласної радиМінрегіон оголошує конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році
для органів місцевого самоврядування всіх рівнів

19 квітня 2019 року о 10-00 год. та об 11-00 год. в каб.301 обласної ради відбудуться
засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

12.09.2018

Допомагати радам приймати правильні рішення мають намір у Мінрегіоні

Варіант-слогану-з-надписом-УАРОР-1024x723.pngМіністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України працює над розробкою законопроекту, який визначить консультативні та наглядові функції Мінрегіону відносно роботи місцевих рад різних рівнів. Поки документ не зареєстрований у ВРУ. Внести свої пропозиції та озвучити зауваження до нього мали змогу учасники наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування, яка відбувається у Затоці Одеської області. 

Проект нового закону представив правовий експерт Аналітично-правової групи Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Максим Бризіцький. 

Як роз’яснив наміри Мінрегіону керуючий справами виконавчого апарату-керівник секретаріату Рівненської обласної ради Богдан Сологуб, йдеться передусім про консультативні функції міністерства. «Сьогодні в Україні проходить низка важливих реформ. Відтак час від часу виконавчі апарати рад стикаються з певними труднощами в процесі підготовки тих чи інших проектів рішень, адже певні механізми ще не відпрацьовані. Тому, щоб уникнути оскарження цих рішень в майбутньому, попередні консультації фахівців міністерства не будуть зайвими», - вважає Богдан Сологуб. 

Законопроект також передбачає і наглядові функції Мінрегіону щодо роботи місцевих рад. Окремий підрозділ в міністерстві відповідатиме за перевірку вже прийнятих рішень обласних, районних та інших місцевих рад. І якщо виявить порушення, має про це повідомити ту чи іншу раду та допомогти виправити ситуацію – привести таке рішення у відповідність до чинного законодавства. 

Однак, розробники документу наголошують, якщо рада  відмовиться виправляти прийняте нею, однак неправомірне, на думку міністерства, рішення, Мінрегіон матиме право звернутися до суду щодо його відміни. 

Варто зауважити, що про майбутні законодавчі новації говорили в контексті ключової теми семінару, яка 11 вересня звучала як «Головні гравці головної реформи країни».

Спікери та учасники дискусій, окрім вищезгаданої теми, порушили питання розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування, говорили про нормативне забезпечення децентралізації, ділилися думками щодо того, як подолати причини конфлікту компетенцій між райрадою, райдержадміністрацією та ОТГ. 

Також представники Програми Ради Європи провели фокус-групи з керівниками рад щодо підвищення професійної кваліфікації, а також розповіли, як організовуються регіональні конкурси журналістських робіт на тему децентралізації.