• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Графік проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради

 у листопаді та грудні 2018 року

07 грудня 2018 року відбудеться пленарне засідання чергової сесії обласної ради
Засідання відбудеться у сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майд.Просвіти, 2). Початок об 11.00 год. 

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу на заміщення посади директора комунального закладу «Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради


Рівненська обласна рада здійснює відбір юридичної особи – організатора аукціону

з продажу об’єктів приватизації, що належать до обласної комунальної власності

Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт

Мінрегіон втретє проводить щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

30 листопада відбудеться засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад01.11.2018 завершився прийом документів на посади керівників комунальних закладів культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області19-21 листопада 2018 року у НСК "Олімпійський" (вул.Велика Васильківська, 55,м.Київ, Україна)
відбудеться міжнародна конференція "Український енергетичний тиждень '18".


Українська асоціація районних та обласних рад розпочинає чергову серію фахових майстерень в рамках Проекту ПУЛЬС

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

12.09.2018

Допомагати радам приймати правильні рішення мають намір у Мінрегіоні

Варіант-слогану-з-надписом-УАРОР-1024x723.pngМіністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України працює над розробкою законопроекту, який визначить консультативні та наглядові функції Мінрегіону відносно роботи місцевих рад різних рівнів. Поки документ не зареєстрований у ВРУ. Внести свої пропозиції та озвучити зауваження до нього мали змогу учасники наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування, яка відбувається у Затоці Одеської області. 

Проект нового закону представив правовий експерт Аналітично-правової групи Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Максим Бризіцький. 

Як роз’яснив наміри Мінрегіону керуючий справами виконавчого апарату-керівник секретаріату Рівненської обласної ради Богдан Сологуб, йдеться передусім про консультативні функції міністерства. «Сьогодні в Україні проходить низка важливих реформ. Відтак час від часу виконавчі апарати рад стикаються з певними труднощами в процесі підготовки тих чи інших проектів рішень, адже певні механізми ще не відпрацьовані. Тому, щоб уникнути оскарження цих рішень в майбутньому, попередні консультації фахівців міністерства не будуть зайвими», - вважає Богдан Сологуб. 

Законопроект також передбачає і наглядові функції Мінрегіону щодо роботи місцевих рад. Окремий підрозділ в міністерстві відповідатиме за перевірку вже прийнятих рішень обласних, районних та інших місцевих рад. І якщо виявить порушення, має про це повідомити ту чи іншу раду та допомогти виправити ситуацію – привести таке рішення у відповідність до чинного законодавства. 

Однак, розробники документу наголошують, якщо рада  відмовиться виправляти прийняте нею, однак неправомірне, на думку міністерства, рішення, Мінрегіон матиме право звернутися до суду щодо його відміни. 

Варто зауважити, що про майбутні законодавчі новації говорили в контексті ключової теми семінару, яка 11 вересня звучала як «Головні гравці головної реформи країни».

Спікери та учасники дискусій, окрім вищезгаданої теми, порушили питання розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування, говорили про нормативне забезпечення децентралізації, ділилися думками щодо того, як подолати причини конфлікту компетенцій між райрадою, райдержадміністрацією та ОТГ. 

Також представники Програми Ради Європи провели фокус-групи з керівниками рад щодо підвищення професійної кваліфікації, а також розповіли, як організовуються регіональні конкурси журналістських робіт на тему децентралізації.