• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

03.10.2018

Культурну спадщину Рівненщини презентували в краєзнавчому музеї

Сьогодні в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Культурна спадщина Рівненщини».

На презентацію прийшли мистецтвознавці, студенти, представники Державного історико-культурного заповідника міста Дубно на чолі з його директором Леонідом Кічатим. Працівники Рівненського музею радо вітали колишнього директора музею Володимира Мушировського, а також Юзефа Нікольченка – теж колишнього працівника музею, (нині викладач державного університету м. Маріуполя).

Виставку представили її куратори Віктор Луц – завідувач художнього відділу музею та Ігор Марчук – завідувач відділу історії.

В своїх коментарях відвідувачі відзначали наукову цінність представлених експонатів, унікальну роботу реставраторів Львівського та Київського реставраційних центрів. Леонід Кічатий звернув увагу на проблему з реставраторами (фахівці виїжджають за кордон), в той час як «у нас в Україні є потужні пам’ятки, багато з яких занепадають».

В. Мушировський подав ідею створення спільної виставки обласного музею і районних музеїв, на якій показати раритетні експонати, що там зберігаються.

Матеріали виставки розміщені за трьома розділами:

1. Мистецька спадщина Рівненщини.

На 6 банерах зображені найцінніші експонати Рівненського обласного краєзнавчого музею, Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», Острозького замку, Культурно-археологічного центру «Пересопниця», Корецького та Дубенського замків.

На виставці вперше експонуються відреставровані та заново атрибутовані ікони та картини з фондів Рівненського музею – «Христос Боремельський» 1816 р.; процесійний образ «Дмитрій на коні з хрестом», «Богоматір з Немовлям»; «Ісус Христос в терновому вінку»; «Богородиця» поч. ХІХ ст.; «Святий Василій Великий» поч. ХІХ ст.; «Святий пророк Єлисей» ХІХ ст.; «Старозавітна Трійця»; «Вознесіння Господнє»; «Два ченці»; портрет невідомого, картина Труша І.І. «Кримський пейзаж» тощо, а також скульптурні зображення святих XVIII ст.

2. Археологічні матеріали.

Вони розкривають дослідження минувшини нашого краю та збереження культурної спадщини – речі, знайдені під час розкопок на місці колишнього замку князів Любомирських ХУІІІ століття, а також глиняний посуд з розкопок багатошарового поселення Хрінники. Реставрація предметів виконана Олексієм Войтюком, завідувачем відділу реставрації музею.

3. Інформація про дослідників історії Волині та їх праці у цій галузі.

Це Михайло Максимович, Микола Костомаров, Олександр Цинкаловський, Михайло Драгоманов, Михайло Гушевський.

Тут книги Михайла Кучинко «Археологія Волині», Ігоря Свєшнікова «Битва під Берестечком», Дениса Козака «Етюди давньої історії України», Богдана Прищепи, Олени Прищепи, «Історичне краєзнавство Волині» та інші.

Виставка діятиме до 17 жовтня.