• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

30 серпня 2019 року відбудеться пленарне засідання 27-ї сесії обласної ради
Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Графік проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у серпні 2019 року

21 серпня 2019 року відбудеться засідання постійної комісії

з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.). Початок о 10-00 год. в каб.301 обласної ради

Мінрегіон оголошує конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році
для органів місцевого самоврядування всіх рівнів

Оголошення про проведення Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт "Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади"

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

07.02.2019

У Рівному презентували унікальну збірку про Пересопницю

Сьогодні у книгарні «Дружба» комунального підприємства «Рівнекнига» відбулася презентація збірника наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці».

На захід завітав заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, директор культурно-археологічного центру «Пересопниця» Іван Солодуха, директор КП «Рівнекнига» Олександр Савчук, краєзнавці, науковці, журналісти та шанувальники історії України.

Як зазначив Іван Солодуха, збірник виданий на основі статей, які були представлені на науково-практичній конференції «Нові дослідження пам’яток археології на Волині».

«15-16 листопада минулого року відбулася дана конференція. Вона була присвячена 120-річчю від дня народження археолога Олександра Цинкаловського та 100-річчю від дня народження історика Володимира Терського. Учасниками конференції були дослідники із Рівного, Києва, Луцька, Львова, Дубна та представник із Польщі.», - зауважив директор культурно-археологічного центру «Пересопниця».

Зі свого боку Олексій Бучинський подякував краєзнавцям, археологам та історикам, які провели дослідження і зробили велику справу.

«Пересопниця знаходиться фактично на княжому граді. Княжий град, який був тоді на території великої Волині свідчить про те, що наша українська цивілізація ще з давніх-давен мала розвинуте господарство, культуру, освіту.», - наголосив він. «Також нещодавно Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон надав благословення, аби цьогоріч почати відновлення монастиря, який знаходився на території Пересопниці.»

Олексій Бучинський нагородив Подякою обласної ради кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету, а також голову редколегії збірки «Археологічні зошити з Пересопниці» Богдана Прищепу.

За словами Богдана Прищепи, збірник має різнопланову тематику і обов’язково зацікавить тих, хто любить історію України та Волині зокрема.

«У книзі є публікації про Володимира Терського та його сина Святослава Терського, які брали участь у розкопках Пересопниці. Також є блок публікацій, який присвячений самій Пересопниці і важливо, що він не тільки висвітлює період Київської Русі, але й період Княжої. До слова, на обгортці книги зображена металева печатка Княжої доби, яка була знайдена в останні роки розкопок на території Пересопниці. Крім того, є публікації, які пов’язані із монастирським періодом XVI-XVII ст.» - розповів він.

Над книгою працювали:

Богдан Прищепа – голова редколегії; Олексій Войтюк – відповідальний секретар; Сергій Панишко – член редколегії; Юрій Пшеничний – член редколегії; Віктор Луц – член редколегії; Ольга Морозова – член редколегії.