30 липня 2010 року
 
 
Головна
Комунальн╕ п╕дпри╓мства, заклади, установи обласно╖ ради
Державн╕ закуп╕вл╕
Регуляторна пол╕тика
Зв╕ти про в╕дстеження регуляторних акт╕в
Календар
Граф╕ки прийому
Адм╕н╕стративно - територ╕альний устр╕й (дов╕дник)
╤нтернет-приймальня
Новини
 
 

Розсилка новин

Введ╕ть e-mail:

 

Ре╓страц╕я

 
   Регламент обласно╖ ради > Про регламент обласно╖ ради
  Регламент обласно╖ ради
print  верс╕я для друку

 

 

Р╤ВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

(П’яте скликання)

 

 

 

 

 

Р Е Г Л А М Е Н Т

 

 

З а т в е р д ж е н о

р╕шенням обласно╖ ради

в╕д 4 травня 2006 року № 7,

╕з зм╕нами, внесеними р╕шеннями обласно╖ ради:

·    в╕д 6 жовтня 2006 року     №104;

·    в╕д 23 березня 2007 року  № 214;

·    в╕д 21червня 2007 року     №368;

·    в╕д 17 серпня 2007 року    №403;

·    в╕д 16 с╕чня 2008 року      №607;

·    в╕д 16 с╕чня 2008 року      №608;

·    в╕д 10 жовтня 2008 року   № 953

 

 

 

 

 

Р ╕ в н е 2006-2008

 


 

Розд╕л 1. Загальн╕ положення.

Стаття 1.1.

 

 

Порядок д╕яльност╕ обласно╖ ради, ╖╖ орган╕в та посадових ос╕б визнача╓ться Конституц╕╓ю Укра╖ни, Законами Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕", "Про статус депутат╕в м╕сцевих рад", «Про вибори депутат╕в Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в», цим Регламентом, ╕ншими законодавчими та нормативними документами.

Стаття 1.2.

 

Регламент обласно╖ ради (дал╕ Регламент) ╓ документом, обов'язковим для виконання обласною радою, який встановлю╓ порядок скликання й проведення сес╕й обласно╖ ради, процедуру окремих вид╕в д╕яльност╕ обласно╖ ради, функц╕╖ ╖╖ орган╕в, депутат╕в та посадових ос╕б ради. Регламент затверджу╓ться не п╕зн╕ше, як на друг╕й сес╕╖ ради.

Стаття 1.3.

 

Д╕яльн╕сть обласно╖ ради базу╓ться на принципах:

-      законност╕;

-      гласност╕;

-      колег╕альност╕;

-         по╓днання м╕сцевих ╕ державних ╕нтерес╕в, а також програм пол╕тичних парт╕й, що висунули депутат╕в ╕ територ╕альних громад р╕зних р╕вн╕в.

Стаття 1.4.

 

 

1.     Робота обласно╖ ради ведеться державною мовою.

2.     У раз╕, коли промовець не волод╕╓ державною мовою, в╕н ма╓ право виступати ╕ншою мовою. Про св╕й нам╕р виступити ╕ншою мовою промовець, якщо бажа╓, щоб було забезпечено переклад його виступу на укра╖нську мову, завчасно в заяв╕ на виступ пов╕домля╓ про це головуючого на зас╕данн╕. В такому випадку виконавчий апарат обласно╖ ради забезпечу╓ переклад його виступу на укра╖нську мову.

Стаття 1.5.

 

Зас╕дання обласно╖ ради, ╖╖ презид╕╖, пост╕йних та тимчасових ком╕с╕й ╓ в╕дкритими ╕ гласними, за винятками, встановленими цим Регламентом, ╕ншими законодавчими актами.

Стаття 1.6.

 

На зас╕даннях обласно╖ ради можуть бути присутн╕ми громадяни за попередн╕м записом у виконавчому апарат╕ ради, який проводиться не п╕зн╕ше, н╕ж за добу до зас╕дання.

Стаття 1.7.

 

Порядок розм╕щення депутат╕в та ╕нших присутн╕х у зал╕ зас╕дань визнача╓ться обласною радою з урахуванням приналежност╕ депутат╕в до депутатських фракц╕й та груп. М╕сця для депутат╕в в╕дводяться в зал╕ зас╕дань окремо в╕д м╕сць для ╕нших ос╕б, присутн╕х на зас╕данн╕.

Стаття 1.8.

 

1.   На зас╕данн╕ обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в можуть бути присутн╕ за запрошенням гост╕ та посадов╕ особи.

2.   Обласна рада не менш як 1/3 голос╕в депутат╕в або п╕дпис╕в в╕д складу ради може вимагати присутност╕ на зас╕данн╕ будь-якого державного службовця, посадово╖ особи органу м╕сцевого самоврядування.

3.   Ком╕с╕я обласно╖ ради або ╖╖ голова може запросити на зас╕дання обласно╖ ради державних службовц╕в, посадових ос╕б орган╕в м╕сцевого самоврядування, експерт╕в, фах╕вц╕в, якщо на ньому розгляда╓ться питання, що опрацьову╓ться ц╕╓ю ком╕с╕╓ю або стосу╓ться ╖╖ предметно╖ д╕яльност╕.

4.   Головуючий пов╕домля╓ депутат╕в про ос╕б, присутн╕х на зас╕данн╕ за оф╕ц╕йним запрошенням ╕ за викликом.

Стаття 1.9.

Особи, присутн╕ на зас╕данн╕ обласно╖ ради, повинн╕ утримуватися в╕д публ╕чних прояв╕в свого ставлення до того, що в╕дбува╓ться на зас╕данн╕, ╕ не порушувати порядку. У раз╕ порушення цими особами порядку за розпорядженням головуючого на зас╕данн╕ вони можуть бути випроваджен╕ з прим╕щення, де проходить зас╕дання.

Стаття 1.10.

П╕д час пленарного зас╕дання обласно╖ ради контроль за додержанням Регламенту поклада╓ться на головуючого на зас╕данн╕ та секретар╕ат сес╕╖.

Розд╕л 2. Сес╕╖ обласно╖ ради.

Глава ╤. Розпорядок роботи.

Стаття 2.1.

Обласна рада проводить свою роботу сес╕йно. Сес╕╖ обласно╖ ради складаються ╕з пленарних зас╕дань обласно╖ ради ╕ зас╕дань пост╕йних та ╕нших ком╕с╕й, що проводяться, як правило, в пер╕од м╕ж пленарними зас╕даннями.

Стаття 2.2.

В╕дкриття сес╕╖ оголошу╓ться головуючим на початку першого зас╕дання обласно╖ ради, яке проводиться в перший день роботи сес╕╖.

Стаття 2.3.

П╕сля в╕дкриття сес╕╖, а також п╕сля оголошення головуючим про закриття сес╕╖ викону╓ться Державний г╕мн Укра╖ни.

Стаття 2.4.

Головуючий на зас╕данн╕ на початку кожно╖ сес╕╖ п╕сля можливого скороченого обговорення порядку денного сес╕╖ пов╕домля╓ ор╕╓нтовну дату закриття сес╕╖, а в к╕нц╕ сес╕╖ – ор╕╓нтовну дату в╕дкриття наступно╖.

Глава II. Перша сес╕я обласно╖ ради нового скликання.

Стаття 2.5.

 

Виконавчий апарат обласно╖ ради надсила╓ депутату не п╕зн╕ше, н╕ж за 10 дн╕в п╕сля його обрання:

-      Закон Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕";

-      Регламент обласно╖ ради попереднього скликання;

-      перел╕к пост╕йних ком╕с╕й обласно╖ ради попереднього скликання;

-      список посадових ос╕б виконавчого апарату обласно╖ ради та ╖х службов╕ телефони;

-      пропозиц╕╖ депутату щодо визначення його побажання працювати у в╕дпов╕дн╕й ком╕с╕╖ обласно╖ ради.

Стаття 2.6.

 

1.     Першу сес╕ю обласно╖ ради готу╓, склика╓ ╕ веде голова обласно╖ територ╕ально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ не п╕зн╕ше як через м╕сяць п╕сля обрання ради в правомочному склад╕.

2.     Голова обласно╖ територ╕ально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ ╕нформу╓ депутат╕в про п╕дсумки вибор╕в депутат╕в обласно╖ ради та визнання ╖х повноважень.

3.     Голова обласно╖ територ╕ально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ веде першу сес╕ю до моменту затвердження депутатами протоколу л╕чильно╖ ком╕с╕╖ про обрання голови обласно╖ ради.

Стаття 2.7.

 

Р╕шення з питань обрання голови обласно╖ ради, його першого заступника,  заступника голови обласно╖ ради та створення ╕ обрання депутатських ком╕с╕й приймаються п╕сля визнання повноважень депутат╕в в╕дпов╕дно до Закон╕в Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕" та “Про статус депутат╕в м╕сцевих рад”.

Глава III. Порядок скликання чергових сес╕й обласно╖ ради.

Стаття 2.8.

1.     Чергов╕ сес╕╖ обласно╖ ради скликаються головою обласно╖ ради.

2.     Сес╕я ради склика╓ться в м╕ру необх╕дност╕, але не менше одного разу в квартал.

Стаття 2.9.

 

У раз╕ немотивовано╖ в╕дмови голови обласно╖ ради або неможливост╕ ним скликати сес╕ю ради, сес╕я склика╓ться першим заступником голови обласно╖ ради (у раз╕ неможливост╕ скликати сес╕ю ради першим заступником голови обласно╖ ради – сес╕я склика╓ться заступником голови обласно╖ ради).

. У цих випадках сес╕я склика╓ться:

-      в╕дпов╕дно до доручення голови обласно╖ ради;

-      якщо голова обласно╖ ради без поважних причин не скликав сес╕ю у двотижневий строк п╕сля настання умов, передбачених ст.2.10. цього Регламенту;

-      якщо сес╕я не склика╓ться в строки, передбачен╕ п.2 ст.2.8. цього Регламенту.

Стаття 2.10.

 

Сес╕я обласно╖ ради повинна бути також скликана за пропозиц╕╓ю не менш як одн╕╓╖ третини депутат╕в в╕д загального складу обласно╖ ради або голови обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖.

Стаття 2.11.

 

 

У раз╕, якщо посадов╕ особи, зазначен╕ в п.1 ст.2.8. та ст.2.9. цього розд╕лу, у двотижневий строк не скликають сес╕ю на вимогу суб'╓кт╕в, зазначених у ст.2.10. цього розд╕лу, сес╕я може бути скликана депутатами обласно╖ ради, як╕ становлять не менш як 1/3 складу ради, або пост╕йною ком╕с╕╓ю ради.

Стаття 2.12.

 

Р╕шення про скликання сес╕╖ обласно╖ ради доводиться до в╕дома депутат╕в ╕ населення не п╕зн╕ше як за 10 дн╕в до сес╕╖, а у виняткових випадках – не п╕зн╕ше як за день до сес╕╖ ╕з зазначенням часу скликання, м╕сця проведення та питань, як╕ передбача╓ться внести на розгляд обласно╖ ради.

Стаття 2.13.

Сес╕я обласно╖ ради ╓ правомочною, якщо в ╖╖ пленарному зас╕данн╕ бере участь б╕льше половини депутат╕в в╕д загального складу ради.

Стаття 2.14.

 

 

1. Сес╕ю в╕дкрива╓ ╕ веде голова обласно╖ ради або його перший заступник (у раз╕ неможливост╕ ними вести сес╕ю – заступник голови обласно╖ ради).

2. У випадку, передбаченому ст.2.9. цього розд╕лу, сес╕ю в╕дкрива╓ ╕ веде перший заступник голови обласно╖ ради (або заступник голови обласно╖ ради).

3. У випадку, передбаченому ст.2.11. цього розд╕лу, сес╕ю в╕дкрива╓ за дорученням групи депутат╕в або пост╕йно╖ ком╕с╕╖ один з депутат╕в, що входить до ╖╖ складу або голова пост╕йно╖ ком╕с╕╖, з ╕н╕ц╕ативи яко╖ скликана сес╕я, а веде сес╕ю за р╕шенням ради – один з депутат╕в.

 

 

Глава IV. Порядок денний сес╕╖.

Стаття 2.15.

Проект порядку денного сес╕╖ обласно╖ ради узгоджу╓ться презид╕╓ю обласно╖ ради ╕ пов╕домля╓ться депутатам не п╕зн╕ше як за 10 дн╕в до в╕дкриття чергово╖ сес╕╖, а у виняткових випадках, передбачених ст.2.12 даного Регламенту – у день проведення сес╕╖.

Стаття 2.16.

 

1.   Пропозиц╕╖ до проекту порядку денного сес╕╖ вносяться не п╕зн╕ше як за 20 дн╕в до в╕дкриття чергово╖ сес╕╖ – головою обласно╖ ради, його заступниками, пост╕йними ком╕с╕ями, депутатами, депутатськими фракц╕ями, групами, головою обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, а у виняткових випадках, передбачених ст.2.12 даного Регламенту – не п╕зн╕ше як за день до сес╕╖.

2.   Проекти р╕шень з питань, що внесен╕ до проекту порядку денного сес╕╖, подаються в обласну раду не п╕зн╕ше як за 14 дн╕в до в╕дкриття сес╕╖ при попередньому погодженн╕ з проф╕льними пост╕йними ком╕с╕ями. В раз╕ порушення цього терм╕ну питання виключа╓ться з проекту порядку денного сес╕╖.

Стаття 2.17.

1. Проект порядку денного, сформований в╕дпов╕дно до вимог ст.2.15, обговорю╓ться ╕ затверджу╓ться в ц╕лому б╕льш╕стю голос╕в депутат╕в в╕д загального складу ради.

2. Обговорення щодо включення будь-якого питання до порядку денного сес╕╖ проводиться за скороченою процедурою.

3. Питання включа╓ться до ще не затвердженого в ц╕лому порядку денного сес╕╖, якщо за нього проголосувало не менше 1/3 депутат╕в в╕д загального складу ради.

4. Р╕шення про зм╕ну чи виключення питання ╕з затвердженого в ц╕лому порядку денного прийма╓ться б╕льш╕стю депутат╕в в╕д загального складу ради.

Глава V. Робоч╕ органи сес╕╖.

Стаття 2.18.

 

1. Сес╕╖ обласно╖ ради проводяться ╕з застосуванням електронно╖ ╕нформац╕йно╖ системи.

2. Робочими органами сес╕╖ обласно╖ ради ╓ :

-      презид╕я у склад╕ голови обласно╖ ради, першого заступника та заступника голови обласно╖ ради (або головуючого ╕ його заступник╕в у випадках, що вказан╕ у ст.2.11.).

-      л╕чильна ком╕с╕я у склад╕ голови та двох член╕в обира╓ться на випадок проведення можливого та╓много голосування бюлетенями, непередбаченого виходу ╕з ладу електронно╖ системи або ви╖зних пленарних зас╕дань.

3. Пропозиц╕╖ щодо персонального складу л╕чильно╖ ком╕с╕╖ можуть вноситися головою обласно╖ ради, його заступниками, головами пост╕йних ком╕с╕й, кер╕вниками депутатських фракц╕й, груп, депутатами.

4. Вибори л╕чильно╖ ком╕с╕╖ сес╕╖ проводяться з числа депутат╕в в╕дкритим голосуванням за списком або персонально.

5. Голова обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ п╕д час пленарних зас╕дань обласно╖ ради ╓ пост╕йним членом презид╕╖ сес╕╖.

Стаття 2.19.

До складу л╕чильно╖ ком╕с╕╖ не можуть входити депутати, кандидатури яких висунут╕ на посади, що обираються або затверджуються радою.

Стаття 2.20.

Функц╕╖ секретар╕ату сес╕╖ викону╓ виконавчий апарат обласно╖ ради. Секретар╕ат орган╕зову╓ ведення протокол╕в, стенограм сес╕йних зас╕дань, веде запис депутат╕в на виступ, ре╓стру╓ звернення депутат╕в, ╖х запити, заяви ╕ пропозиц╕╖, забезпечу╓ опрацювання звернень громадян, що над╕йшли на адресу обласно╖ ради п╕д час роботи сес╕╖.

Глава VI. Порядок п╕дготовки, проект╕в р╕шень

Р╕вненсько╖ обласно╖ ради

Стаття 2.21.

Загальн╕ положення

1. В╕дпов╕дно до ст. 59 Закону Укра╖ни «Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕» рада в межах сво╖х повноважень прийма╓ нормативн╕ та ╕нш╕ акти у форм╕ р╕шень.

2. Проекти р╕шень з питань, що вносяться на розгляд обласно╖ ради, готують ╕н╕ц╕атори звернення:

-      пост╕йн╕ ком╕с╕╖;

-      депутати;

-      за дорученням кер╕вництва обласно╖ ради, пост╕йних ком╕с╕й обласно╖ ради – в╕дпов╕дн╕ в╕дд╕ли виконавчого апарату обласно╖ ради;

-      структурн╕ п╕дрозд╕ли обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖;

-      особи, як╕ мають в╕дпов╕дне право зг╕дно з чинним законодавством Укра╖ни.

Стаття 2.22.

П╕дготовка проект╕в р╕шень обласно╖ ради

1.   Проекти р╕шень готуються в╕дпов╕дно до Регламенту обласно╖ ради, державних стандарт╕в на орган╕зац╕йно-розпорядчу документац╕ю, ╕нших законодавчих та нормативно-правових акт╕в, та зг╕дно з цим Порядком.

2.   Проекти р╕шень ради повинн╕ в╕дпов╕дати вимогам чинного законодавства, бути квал╕ф╕ковано п╕дготовлен╕ ╕ м╕стити об'╓ктивну оц╕нку стану справ на п╕дстав╕ перев╕рених ╕ документально п╕дтверджених факт╕в.

В проектах р╕шень щодо виконання р╕шень обласно╖ ради, законодавчих та нормативно-правових акт╕в зазнача╓ться стан ╖х виконання, вказуються причини ╕з зазначенням посадових ос╕б, з вини яких незадов╕льно або не повною м╕рою виконуються законодавч╕ акти, р╕шення ради тощо.

За потребою визначаються конкретн╕ заходи, спрямован╕ на усунення виявлених недол╕к╕в, ╕з зазначенням терм╕н╕в ╖х виконання, виконавц╕в, ф╕нансового забезпечення (при необх╕дност╕), а також ос╕б, як╕ зд╕йснюватимуть контроль за виконанням р╕шень.

3.   Обсяг проекту тексту р╕шення, як правило, не повинен перевищувати 5 стор╕нок (без урахування його складових: програм, положень, статут╕в, додатк╕в тощо).

У раз╕ необх╕дност╕ разом з проектом р╕шення готуються додатков╕ ╕нформац╕йн╕ матер╕али: дов╕дки, пояснювальн╕ записки, статистичн╕ дан╕, що п╕дписуються ╕н╕ц╕аторами звернення (залежно в╕д того, хто готу╓ проект р╕шення).

К╕льк╕сть стор╕нок додатк╕в та ╕нших матер╕ал╕в не обмежу╓ться.

Назва р╕шення повинна граматично узгоджуватися та м╕стити короткий виклад зм╕сту документа, ма╓ бути максимально короткою ╕ ╓мною, точно передавати зм╕ст тексту р╕шення.

Назва р╕шення повинна формуватися за допомогою в╕дд╕╓сл╕вного ╕менника ╕ в╕дпов╕дати на питання: «про що?».

Якщо у р╕шенн╕ йдеться про к╕лька питань, назва його може бути узагальненою.

4.     Проект склада╓ться з двох частин: у перш╕й (констатуюч╕й) вказу╓ться об╜рунтування або п╕дстава для складання документа, а у друг╕й (постановч╕й) – перел╕к заход╕в ╕з зазначенням терм╕н╕в виконання, конкретний план д╕й, завдання, доручення, пропозиц╕╖.

Постановча частина виклада╓ться у вигляд╕ пункт╕в, що мають ╓дину нумерац╕ю арабськими цифрами.

У раз╕ потреби окрем╕ пункти можуть под╕лятися на п╕дпункти другого ╕ третього порядк╕в, що нумеруються в╕дпов╕дно: 2.1., 2.2.1., а також передбачати д╕ю, терм╕н виконання ╕ в╕дпов╕дальних за виконання.

Констатуюча частина р╕шень, як правило, повинна бути значно меншою, н╕ж постановча.

5.   У випадках, коли р╕шення готуються на виконання нормативно-правових документ╕в, вони повинн╕ мати посилання на ╖х дату, номер ╕ найменування.

6.   Виконавцями р╕шень можуть визначатися облдержадм╕н╕страц╕я, органи м╕сцевого самоврядування, а також п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖.

Завдання адресуються не кер╕вникам, а установам, п╕дпри╓мствам, орган╕зац╕ям, управл╕нням, органам м╕сцевого самоврядування.

Посадова особа вказу╓ться як виконавець тод╕, коли виконання запропоновано╖ д╕╖ поклада╓ться особисто на не╖.

7.   У текстах р╕шень вживаються повн╕ назви державних орган╕в, установ, орган╕зац╕й, п╕дпри╓мств, повн╕ географ╕чн╕ назви та загальноприйнят╕ абрев╕атури.

Посади мають повну або загальноскорочену назву. Пр╕звища у текст╕ пишуться разом з ╕н╕ц╕алами.

8.   Останн╕м пунктом р╕шення визнача╓ться контроль за його виконанням з урахуванням зм╕сту.

9.   Р╕шення п╕дписуються головою ради.

Форма п╕дпису:

    Голова ради                                             (╤н╕ц╕али, пр╕звище)

У випадках, передбачених Регламентом обласно╖ ради, Законом Укра╖ни «Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕», коли сес╕ю веде перший заступник голови обласно╖ ради, заступник голови обласно╖ ради або один ╕з депутат╕в обласно╖ ради, р╕шення п╕дписуються головуючим на сес╕╖.

10.   Нижче п╕дпису голови ради в проект╕ р╕шення зазнача╓ться, ким п╕дготовлений проект р╕шення, найменування посади, особистий п╕дпис, ╕н╕ц╕али ╕ пр╕звище.

Наприклад:

Проект п╕дготовлений управл╕нням осв╕ти ╕ науки облдержадм╕н╕страц╕╖.

Начальник управл╕ння      (п╕дпис)           (╤н╕ц╕али, пр╕звище)

11.   У раз╕ порушення вимог щодо п╕дготовки проект╕в р╕шень голова обласно╖ ради, пост╕йн╕ ком╕с╕╖ та/або презид╕я обласно╖ ради повертають проект р╕шення на доопрацювання.

 

Стаття 2.23.

Друкування проект╕в р╕шень обласно╖ ради

1.   Проекти р╕шень друкуються на бланках формату А4 (210x297) в╕дпов╕дно до ╕нструкц╕╖ з д╕ловодства в обласн╕й рад╕.

Складання документа на папер╕ ╕ншого формату не дозволя╓ться.

2.   Текст проекту р╕шення розм╕щу╓ться на бланку ╕ друку╓ться в╕дпов╕дно до вимог ун╕ф╕ковано╖ системи орган╕зац╕йно-розпорядчо╖ документац╕╖.

Стаття 2.24.

Погодження проект╕в р╕шень обласно╖ ради

1.   Проекти р╕шень п╕длягають обов'язковому погодженню ╕з причетними до ╖х виконання структурними п╕дрозд╕лами обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, а у раз╕ потреби - з ╕ншими органами.

Головний розробник самост╕йно визнача╓ причетн╕ до виконання структурн╕ п╕дрозд╕ли обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, та ╕нш╕ органи, виходячи ╕з зм╕сту основних положень проекту р╕шення.

В ус╕х випадках, коли в проектах р╕шень м╕стяться завдання чи доручення певним виконавцям, необх╕дно погодити з ними запропонований обсяг роб╕т ╕ отримати в╕зи ус╕х виконавц╕в, визначених проектом.

2.   Погодження проекту р╕шення проводиться до початку зас╕дань пост╕йних ком╕с╕й обласно╖ ради безпосередн╕м виконавцем з установами, орган╕зац╕ями ╕ службовими особами, як╕ мають безпосередн╓ в╕дношення до питань, що порушуються в проект╕. При цьому зазнача╓ться посада, ╕н╕ц╕али ╕ пр╕звище особи, яка в╕зу╓ проект р╕шення, а також дата в╕зування.

Голови пост╕йних ком╕с╕й та кер╕вництво обласно╖ ради в╕зують проекти р╕шень п╕сля зас╕дань пост╕йних ком╕с╕й та/або презид╕╖ обласно╖ ради.

В╕дпов╕дальн╕сть за зм╕ст проекту р╕шення в однаков╕й м╕р╕ несуть вс╕ особи, як╕ його погодили.

3.   Погодження проект╕в р╕шень оформля╓ться окремим аркушем погодження /на зворотному боц╕ останнього аркуша першого прим╕рника (ориг╕налу)/.

Аркуш погодження оформля╓ться за такою формою:

АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ
до р╕шення Р╕вненсько╖ обласно╖ ради

в╕д «__» __________ 200__ року № __

«Про …………»

(Назва р╕шення)

 

Р╕шення п╕дготував:

Найменування посади               (П╕дпис)      (╤н╕ц╕али, пр╕звище)

                                                                  Дата

ПОГОДЖЕНО:

Найменування посади              (П╕дпис)      (╤н╕ц╕али, пр╕звище)

Дата

4.   У раз╕ наявност╕ розб╕жностей щодо проекту р╕шення, останн╕й погоджу╓ться ╕з зауваженнями.

У такому раз╕ в лист╕ погодження робиться в╕дм╕тка:

«Зауваження ╕ доповнення додаються». (П╕дпис, дата)

Письмове об╜рунтування зауваження, зм╕ни чи доповнення стисло виклада╓ться на окремому аркуш╕, що дода╓ться до проекту р╕шення, та доводиться до в╕дома депутат╕в обласно╖ ради.

5.   Проекти р╕шень, що готуються обласною державною адм╕н╕страц╕╓ю та ╖╖ структурними п╕дрозд╕лами, вносяться на розгляд ради головою обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖.

Проекти р╕шень погоджуються з:

-       першим заступником, заступниками голови обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ в╕дпов╕дно до розпод╕лу обов'язк╕в;

-       кер╕вниками структурних п╕дрозд╕л╕в облдержадм╕н╕страц╕╖, як╕ мають безпосередн╓ в╕дношення до питання, що розгляда╓ться;

-       виконавцями завдань, визначених проектом.

В обласн╕й рад╕ проекти р╕шень в╕зуються:

-       першим заступником голови ради;

-       заступником голови ради;

-       керуючим справами виконавчого апарату обласно╖ ради;

-       головами проф╕льних пост╕йних ком╕с╕й обласно╖ ради (в╕дпов╕дно до розпод╕лу функц╕й та повноважень);

-       заступником керуючого справами – начальником орган╕зац╕йного в╕дд╕лу виконавчого апарату обласно╖ ради;

-       начальником юридичного в╕дд╕лу виконавчого апарату обласно╖ ради;

-       спец╕ал╕стом в╕дд╕лу д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради, який в╕дпов╕да╓ за редагування документ╕в зг╕дно з посадовою ╕нструкц╕╓ю,

-       начальником в╕дд╕лу з питань управл╕ння об’╓ктами сп╕льно╖ власност╕ територ╕альних громад област╕ виконавчого апарату обласно╖ ради, якщо проект р╕шення стосу╓ться питань управл╕ння комунальною власн╕стю.

6.   Проекти р╕шень з ф╕нансових питань обов'язково в╕зуються начальником головного ф╕нансового управл╕ння облдержадм╕н╕страц╕╖; р╕шень з питань, пов'язаних з програмами соц╕ально-економ╕чного та культурного розвитку, - начальником головного управл╕ння економ╕ки та ╕нвестиц╕йно╖ пол╕тики, р╕шень, пов'язаних з ф╕нансуванням виконавчого апарату обласно╖ ради, - начальником ф╕нансово-господарського в╕дд╕лу виконавчого апарату обласно╖ ради.

Стаття 2.25.

1.   Зг╕дно з частиною 1 статт╕ 2.16 Регламенту обласно╖ ради пропозиц╕╖ до ор╕╓нтовного порядку денного сес╕╖ з об╜рунтуванням необх╕дност╕ включення питань до порядку денного з комплектом в╕дпов╕дних документ╕в подаються до обласно╖ ради не п╕зн╕ше як за 20 дн╕в до в╕дкриття сес╕╖ з супров╕дним листом за п╕дписом голови обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖.

Погоджен╕ проекти р╕шень передаються до обласно╖ ради не п╕зн╕ше н╕ж за 14 дн╕в до сес╕╖.

Одночасно зда╓ться проект р╕шення на електронному нос╕╖ ╕нформац╕╖. ╤нформац╕я запису╓ться в текстовому редактор╕ Word з вибором шрифту Arial (розм╕р шрифту – 13) ╕ формату запису RTF.

В╕дпов╕дальн╕сть за зм╕ст проекту р╕шення, в тому числ╕ ╕ на електронному нос╕╖, несе безпосередн╕й виконавець (хто готував проект р╕шення).

2.   Безпосередн╕й виконавець одночасно з проектом р╕шення пода╓ перел╕к установ, орган╕зац╕й, п╕дпри╓мств, яким необх╕дно над╕слати в╕дпов╕дне р╕шення.

3.   Пропозиц╕╖ до порядку денного, внесен╕ п╕зн╕ше строку, встановленого статтею 2.16 Регламенту Р╕вненсько╖ обласно╖ ради п'ятого скликання, або внесен╕ на зас╕данн╕ ради, виносяться на розгляд наступно╖ чергово╖ сес╕╖ обласно╖ ради.

4.   Орган╕зац╕йний в╕дд╕л виконавчого апарату обласно╖ ради визнача╓ к╕льк╕сть екземпляр╕в проект╕в р╕шень, що необх╕дно роз╕слати депутатам та ╕ншим зац╕кавленим особам, та сп╕льно з в╕дд╕лом д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради забезпечують подальше тиражування ╕ розсилку у терм╕ни, визначен╕ Регламентом обласно╖ ради. На вимогу депутат╕в, депутатських фракц╕й проекти р╕шень надаються в електронному вар╕ант╕.

Стаття 2.26.

Оформлення додатк╕в до р╕шень обласно╖ ради

1. У ряд╕ випадк╕в р╕шення ради можуть мати додатки, в яких конкретизу╓ться зм╕ст окремих пункт╕в. Додатки можуть бути у вигляд╕ цифрових таблиць, що уточнюють зм╕ст р╕шення, або вживаються як документ, що носить самост╕йний характер (положення, правила, статути тощо).

2.  Коли р╕шенням затверджуються додатки, вживаються так╕ форми:

2.1.  якщо один додаток:

„Забезпечити виконання заход╕в .... зг╕дно з додатком". „Затвердити заходи щодо п╕дготовки .... (додаються)".

2.2.  якщо дек╕лька додатк╕в:

„Затвердити пост╕йно д╕ючу ком╕с╕ю зг╕дно з додатком 1".
„Затвердити        зг╕дно з додатком 2".

        або: „Затвердити пост╕йно д╕ючу ком╕с╕ю (додаток 1)".
„затвердити    (додаток 2)".

3.   Кожен додаток повинен мати в╕дм╕тку з посиланням на р╕шення, яким в╕н затверджений, його дату та номер. В╕дм╕тку роблять у верхньому правому кут╕ першого аркуша.

Наприклад:                                         Додаток 1

до р╕шення Р╕вненсько╖ обласно╖ ради

24.05.2007 № ____

Якщо документ (програма, положення, заходи, правила) затверджу╓ться р╕шенням, то використову╓ться гриф затвердження. Гриф затвердження склада╓ться з╕ слова ЗАТВЕРДЖЕНО (без лапок), назви, дати та номера затверджуваного документа у називному в╕дм╕нку.

Наприклад:

Затверджено

Р╕шення Р╕вненсько╖ обласно╖ ради

18.06.2007 № 245

Оформлений у вигляд╕ додатк╕в склад ком╕с╕й, оргком╕тет╕в, робочих груп тощо оформля╓ться за алфав╕тним порядком пр╕звищ, запропонованих до ╖х складу ос╕б, ╕з зазначенням ╕мен, по батьков╕, посад за основним м╕сцем роботи. Кер╕вництво таких орган╕в перерахову╓ться на початку списку ╕з зазначенням та у порядку важливост╕ в╕дведених ╖м функц╕й.

Якщо до складу зазначених орган╕в запропонован╕ особи, як╕ не ╓ прац╕вниками орган╕в м╕сцевого самоврядування чи орган╕в державно╖ влади, то обов'язкове зазначення ╖хньо╖ згоди брати участь у робот╕ органу.

4.   Проекти додатк╕в до проекту р╕шення в╕зуються кер╕вником структурного п╕дрозд╕лу обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ чи структурного п╕дрозд╕лу виконавчого апарату обласно╖ ради, що готу╓ проект.

Додатки до р╕шення зг╕дно з Регламентом обласно╖ ради п╕дписуються першим заступником голови обласно╖ ради.

5.   У додатках, як ╕ в текстах р╕шень, вживаються лише загальноприйнят╕ скорочення.

Стаття 2.27.

Порядок п╕дготовки питань щодо зв╕т╕в обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, як╕ виносяться на розгляд ради

1.  Зв╕ти обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ про виконання делегованих повноважень, ц╕льових програм, бюджету та з ╕нших питань розглядаються обласною радою в╕дпов╕дно до Регламенту обласно╖ ради, а також на виконання р╕шень ради або вимогу депутат╕в, пост╕йних ком╕с╕й чи сес╕╖.

2.  Обласна державна адм╕н╕страц╕я, ╖╖ структурн╕ п╕дрозд╕ли забезпечують подання зв╕т╕в, в╕дпов╕дних проект╕в р╕шень, необх╕дних ╕нформац╕йних та допом╕жних матер╕ал╕в до них в терм╕ни, визначен╕ Регламентом обласно╖ ради.

3.  Подан╕ зв╕ти попередньо розглядаються головою обласно╖ ради, заступниками голови ради (першим заступником голови ради, заступником голови ради) та направляються на розгляд проф╕льних пост╕йних ком╕с╕й.

4.  Проф╕льн╕ пост╕йн╕ ком╕с╕╖ обласно╖ ради розглядають на сво╖х зас╕даннях зв╕ти обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, готують та приймають в╕дпов╕дн╕ висновки ╕ рекомендац╕╖, розробляють проекти р╕шень щодо зв╕т╕в облдержадм╕н╕страц╕╖.

5.  З метою розробки проект╕в р╕шень обласно╖ ради з цих питань проф╕льн╕ пост╕йн╕ ком╕с╕╖ можуть створювати п╕дготовч╕ ком╕с╕╖ ╕ робоч╕ групи ╕з залученням представник╕в громадськост╕, вчених ╕ спец╕ал╕ст╕в, посадових ос╕б виконавчого апарату обласно╖ ради, обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ та ╖╖ структурних п╕дрозд╕л╕в, ╕нших орган╕в виконавчого влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування.

6.  Проекти р╕шень щодо зв╕т╕в обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ в╕зуються першим заступником голови облдержадм╕н╕страц╕╖, заступниками голови облдержадм╕н╕страц╕╖ в╕дпов╕дно до розпод╕лу обов’язк╕в, першим заступником голови ради, заступником голови обласно╖ ради, керуючим справами виконавчого апарату обласно╖ ради, головами проф╕льних пост╕йних ком╕с╕й, заступником керуючого справами – начальником орган╕зац╕йного в╕дд╕лу виконавчого апарату ради, начальником юридичного в╕дд╕лу, спец╕ал╕стом в╕дд╕лу д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради, який в╕дпов╕да╓ за редагування документ╕в зг╕дно з посадовою ╕нструкц╕╓ю, ╕ншими посадовими особами, що брали участь у ╖х п╕дготовц╕.

7.  Разом з проектом р╕шення готуються додатков╕ ╕нформац╕йн╕ матер╕али, як╕ дають об'╓ктивну оц╕нку стану справ: дов╕дки, пояснювальн╕ записки, статистичн╕ дан╕, що п╕дписуються кер╕вниками в╕дпов╕дних структурних п╕дрозд╕л╕в облдержадм╕н╕страц╕╖, вказуються причини ╕з зазначенням посадових ос╕б, з вини яких незадов╕льно або не повною м╕рою виконуються законодавч╕ акти, р╕шення ради, тощо.

8.  Проекти р╕шень ради щодо зв╕т╕в облдержадм╕н╕страц╕╖ надсилаються або роздаються депутатам не п╕зн╕ше дня проведення зас╕дання пост╕йних ком╕с╕й ради, на яких попередньо розглядаються питання, що вносяться на розгляд сес╕╖ обласно╖ ради.

9.  Проекти р╕шень щодо зв╕т╕в обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ попередньо розглядаються пост╕йними ком╕с╕ями ради, депутатськими фракц╕ями, презид╕╓ю обласно╖ ради та вносяться на розгляд сес╕╖ ради.

Стаття 2.28.

П╕дготовка проект╕в р╕шень пост╕йними ком╕с╕ями та депутатами обласно╖ ради

1.  Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ та депутати обласно╖ ради розробляють та готують проекти р╕шень ради з питань, що належать до в╕дання ради.

2.  З питань розробки та п╕дготовки проект╕в р╕шень ради пост╕йн╕ ком╕с╕╖, депутати обласно╖ ради можуть залучати посадових ос╕б виконавчого апарату обласно╖ ради, обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, ╖╖ структурних п╕дрозд╕л╕в, ╕нших орган╕в виконавчо╖ влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування.

3.  Проекти р╕шень обласно╖ ради, що розробляються та готуються пост╕йними ком╕с╕ями, депутатами обласно╖ ради в╕зуються першим заступником, заступником голови обласно╖ ради, керуючим справами виконавчого апарату обласно╖ ради, заступником керуючого справами – начальником орган╕зац╕йного в╕дд╕лу, начальником юридичного в╕дд╕лу, спец╕ал╕стом в╕дд╕лу д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради, який в╕дпов╕да╓ за редагування документ╕в зг╕дно з посадовою ╕нструкц╕╓ю, посадовими особами, що брали участь у ╖х п╕дготовц╕, а також виконавцями, яким у проект╕ р╕шення встановлюються певн╕ завдання або доручення.

При наявност╕ розб╕жностей щодо проекту р╕шення виконавець повинен зав╕зувати проект ╕з зауваженнями та доповненнями, зм╕ст яких доводиться до в╕дома депутат╕в обласно╖ ради.

4.  У раз╕ необх╕дност╕ разом з проектом готуються додатков╕ матер╕али, як╕ п╕дписуються головою (головами) пост╕йно╖ ком╕с╕╖ або депутатами обласно╖ ради, що готують в╕дпов╕дний проект р╕шення.

5.  В╕дпов╕дн╕ проекти р╕шень обласно╖ ради обов'язково попередньо розглядаються на зас╕даннях проф╕льних ком╕с╕й ради, як╕ приймають висновки або рекомендац╕╖ щодо доц╕льност╕ внесення таких проект╕в р╕шень на розгляд ради.

6.  Проекти р╕шень обласно╖ ради, що розробляються та готуються пост╕йними ком╕с╕ями, депутатами ради попередньо розглядаються вс╕ма пост╕йними ком╕с╕ями ради, презид╕╓ю ради та вносяться на розгляд сес╕╖ обласно╖ ради.

Стаття 2.29.

Доопрацювання р╕шень ради

1.     Р╕шення, прийнят╕ на сес╕╖ ради, доопрацьовуються виконавчим апаратом обласно╖ ради з урахуванням проголосованих пропозиц╕й ╕ зауважень депутат╕в, пост╕йних ком╕с╕й, депутатських фракц╕й, та подаються на п╕дпис голов╕ обласно╖ ради не п╕зн╕ше, як через 5 робочих дн╕в з дня проведення пленарних зас╕дань.

2.     Проект р╕шення, що прийнятий за основу ╕ потребу╓ доопрацювання, з супров╕дним листом, де вказу╓ться на необх╕дн╕сть внести зм╕ни ╕ доповнення, прийнят╕ на пленарному зас╕данн╕, поверта╓ться виконавчим апаратом обласно╖ ради розробнику проекту р╕шення для врахування зауважень.

3.     П╕сля внесення вс╕х зм╕н та доповнень доопрацьований проект р╕шення обласно╖ ради ╕з супров╕дним листом розробника (за п╕дписом кер╕вника структурного п╕дрозд╕лу обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, начальника в╕дд╕лу виконавчого апарату обласно╖ ради, голови пост╕йно╖ ком╕с╕╖, депутатом обласно╖ ради (залежно в╕д того, хто готував проект р╕шення), в якому зазначено про остаточне доопрацювання, пода╓ться до в╕дд╕лу д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради. Одночасно пода╓ться доопрацьований вар╕ант р╕шення на електронному нос╕╖. Доопрацьований проект р╕шення п╕дляга╓ повторному погодженню.

Стаття 2.30.

Ре╓страц╕я р╕шень, тиражування, доведення до виконавц╕в

1.     Р╕шення п╕сля його п╕дписання ре╓стру╓ться в╕дд╕лом д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради в журнал╕ ре╓страц╕╖ р╕шень обласно╖ ради.

2.     Датою р╕шення обласно╖ ради ╓ дата його прийняття сес╕╓ю. Нумерац╕я р╕шень обласно╖ ради розпочина╓ться з початку в╕дпов╕дного скликання.

3.     В╕дпов╕дно до ╕нструкц╕╖ з д╕ловодства обласно╖ ради у десятиденний терм╕н п╕сля п╕дписання необх╕дна к╕льк╕сть прим╕рник╕в р╕шень ради направля╓ться в╕дд╕лом д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради виконавцям та зац╕кавленим особам. Кожен прим╕рник р╕шення, що розсила╓ться, зав╕ря╓ться печаткою «Канцеляр╕я».

4.     Ориг╕нали р╕шень ради, засв╕дчен╕ гербовою печаткою, разом з ориг╕налами ╕нших ╕нформац╕йно-дов╕дкових матер╕ал╕в до нього, п╕дшиваються до протоколу сес╕╖ ╕ збер╕гаються у в╕дд╕л╕ д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради не менше 5 рок╕в, п╕сля чого передаються на збер╕гання до державного арх╕ву.

5.     Тиражування р╕шень зд╕йсню╓ в╕дд╕л д╕ловодства виконавчого апарату обласно╖ ради.

6.     Коп╕╖ р╕шень на запит установ, орган╕зац╕й та приватних ос╕б видаються з дозволу кер╕вництва обласно╖ ради.

Розд╕л 3. Зас╕дання обласно╖ ради.

Глава ╤. Ведення пленарних зас╕дань.

Стаття 3.1.

Сес╕╖ ради проводяться гласно. У раз╕ необх╕дност╕ рада б╕льш╕стю голос╕в в╕д ╖╖ загального складу може прийняти р╕шення про проведення закритого пленарного зас╕дання.

Стаття 3.2.

Зас╕дання ради проводиться зг╕дно з планом роботи, затвердженим на попередньому зас╕данн╕ ради.

Стаття 3.3.

Р╕шення обласно╖ ради (кр╕м процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного зас╕дання ради, за винятком випадк╕в, встановлених цим Регламентом.

Стаття 3.4.

1.   Зас╕дання обласно╖ ради в╕дкрива╓, веде ╕ закрива╓ голова обласно╖ ради або його перший заступник, заступник чи ╕нш╕ особи зг╕дно з п.3 ст.2.14. цього Регламенту.

2.   На час допов╕д╕, сп╕вдопов╕д╕ або виступу в дебатах головуючого на зас╕данн╕, ведення зас╕дання доруча╓ться першому заступнику голови ради, заступнику голови ради або одному з депутат╕в за дорученням ради.

Глава II. Обов'язки та права головуючого на зас╕данн╕.

Стаття 3.5.

 

 

Головуючий на зас╕данн╕ обласно╖ ради:

-            проводить ре╓страц╕ю депутат╕в шляхом голосування електронною ╕нформац╕йною системою;

-            в╕дкрива╓, закрива╓ та неупереджено веде зас╕дання, оголошу╓ перерви в зас╕даннях ради;

-            вносить на обговорення проекти р╕шень, ╕нших документ╕в обласно╖ ради, оголошу╓ ╖х повну назву, редакц╕ю та ╕н╕ц╕атор╕в внесення, ╕нформу╓ про матер╕али, що над╕йшли на адресу обласно╖ ради;

-            орган╕зову╓ розгляд питань;

-            оголошу╓ списки ос╕б, як╕ записалися на виступи;

-            нада╓ слово для допов╕д╕ (сп╕вдопов╕д╕), виступу, оголошу╓ наступного промовця;

-            створю╓ р╕вн╕ можливост╕ депутатам для участ╕ в обговоренн╕ питань;

-            ставить питання на голосування, оголошу╓ його результати;

-            забезпечу╓ дотримання цього Регламенту вс╕ма присутн╕ми на зас╕данн╕;

-            робить оф╕ц╕йн╕ пов╕домлення, а також т╕, як╕ вважа╓ необх╕дним оголосити;

-            вжива╓ заход╕в до п╕дтримання порядку на зас╕данн╕;

-            зд╕йсню╓ ╕нш╕ повноваження, що випливають з цього Регламенту.

Стаття 3.6.

П╕д час зас╕дання ради головуючий на зас╕данн╕ не коменту╓ ╕ не да╓ оц╕нок щодо промовц╕в та ╖х виступ╕в.

Стаття 3.7.

 

Для орган╕зац╕╖ ходу зас╕дання головуючий на зас╕данн╕ ма╓ право:

-            у першочерговому порядку вносити пропозиц╕╖ з процедурних питань щодо ходу зас╕дання. Якщо з цих питань вносяться альтернативн╕ пропозиц╕╖, його пропозиц╕╖ ставляться на голосування першими;

-            ставити запитання;

-            скликати погоджувальну раду депутатських фракц╕й, груп.

Глава III. Порядок в╕дкриття зас╕дання обласно╖ ради.

Стаття 3.8.

 

1.  Зас╕дання ради в╕дкрива╓ться ╕ проводиться, якщо на ньому присутня к╕льк╕сть депутат╕в, зазначена в ст.2.13. Регламенту.

2.  Попередню ре╓страц╕ю депутат╕в перед початком сес╕╖, а також ре╓страц╕ю у випадку ви╖зних зас╕дань зд╕йсню╓ виконавчий апарат обласно╖ ради.

3.  Ре╓страц╕я депутат╕в проводиться перед початком кожного зас╕дання ради через електронну ╕нформац╕йну систему шляхом натиску кнопки кожним депутатом особисто. Дан╕ ц╕╓╖ ре╓страц╕╖ ╓ п╕дставою для в╕дкриття зас╕дання, а також для нарахування компенсац╕йних виплат депутату за час участ╕ в зас╕даннях.

4.  У раз╕, якщо депутат не встиг сво╓часно заре╓струватися, в╕н зобов’язаний зробити це через секретар╕ат. Секретар╕ат сес╕╖ переда╓ дан╕ про додаткову ре╓страц╕ю депутат╕в для внесення ╖х в електронну ╕нформац╕йну систему або головуючому. В протилежному випадку вважа╓ться, що депутат участ╕ у голосуванн╕ не бере.

Стаття 3.9.

 

На початку кожного зас╕дання головуючий на зас╕данн╕ пов╕домля╓ обласну раду про к╕льк╕сть депутат╕в, присутн╕х на зас╕данн╕, про к╕льк╕сть депутат╕в, про яких в╕домо, що вони в╕дсутн╕ з поважних причин.

Стаття 3.10.

Якщо в╕дкриття зас╕дання неможливе у зв'язку з в╕дсутн╕стю необх╕дно╖ к╕лькост╕ депутат╕в, головуючий на зас╕данн╕ в╕дклада╓ на одну годину або переносить зас╕дання на визначений радою день (ст.3.21.) або переходить до розгляду питання, зазначеного в ст.3.22.

Стаття 3.11.

 

На початку першого зас╕дання кожного робочого дня головуючий на зас╕данн╕ оголошу╓ порядок денний на весь день. Питання розглядаються в т╕й посл╕довност╕, в як╕й ╖х включено до порядку денного зас╕дання.

Стаття 3.12.

Питання, не розглянут╕ на поточному зас╕данн╕, п╕длягають розгляду на наступному зас╕данн╕, про що головуючий пов╕домля╓ депутат╕в перед закриттям зас╕дання.

Стаття 3.13.

 

Якщо день, час ╕ порядок денний наступного зас╕дання ради не були оголошен╕ або зм╕нилися, голова обласно╖ ради пов╕домля╓ про це кожного депутата письмово або через засоби масово╖ ╕нформац╕╖.

Стаття 3.14.

1.  Перех╕д до розгляду питання порядку денного оголошу╓ться головуючим на зас╕данн╕.

2.  Головуючий на зас╕данн╕ може об'╓днати обговорення к╕лькох, пов'язаних м╕ж собою питань порядку денного зас╕дання. Якщо з цього приводу виникають заперечення у депутат╕в, процедурне р╕шення про це прийма╓ться радою без обговорення 1/3 голос╕в депутат╕в в╕д складу ради.

 

Глава IV. Прийняття р╕шень.

Стаття 3.15.

 

Р╕шення обласно╖ ради з будь-якого питання прийма╓ться на пленарному зас╕данн╕ п╕сля його обговорення ╕з застосуванням електронно╖ ╕нформац╕йно╖ системи. Прийняття р╕шення без обговорення на пленарному зас╕данн╕ допуска╓ться лише у випадках, передбачених цим Регламентом.

Стаття 3.16.

Р╕шення ради може прийматися без обговорення на пленарному зас╕данн╕, якщо жоден з депутат╕в не заперечу╓ проти цього.

Стаття 3.17.

Винесенню питання на розгляд пленарного зас╕дання ради переду╓ його п╕дготовка у в╕дпов╕дних ком╕с╕ях ради, за винятком випадк╕в, передбачених цим Регламентом.

Стаття 3.18.

 

Голосування зд╕йсню╓ться депутатами особисто в зал╕ зас╕дань через електронну ╕нформац╕йну систему або у в╕дведеному для та╓много голосування м╕сц╕. У раз╕ виходу ╕з ладу електронно╖ ╕нформац╕йно╖ системи результати голосування п╕дводить л╕чильна ком╕с╕я.

Стаття 3.19.

 

Пропозиц╕я або проект р╕шення, як╕ не отримали необх╕дно╖ к╕лькост╕ голос╕в на п╕дтримку, вважаються в╕дхиленими. Таке в╕дхилення проекту р╕шення, пропозиц╕╖ заносяться до протоколу зас╕дання ради.

Стаття 3.20.

 

Р╕шення (кр╕м процедурного або зазначеного в цьому Регламент╕ окремо) вважа╓ться прийнятим, якщо п╕сля його обговорення на зас╕данн╕ за нього проголосувала б╕льш╕сть в╕д складу ради.

Стаття 3.21.

 

Р╕шення про застосування заход╕в для забезпечення присутност╕ депутат╕в на зас╕даннях ради та ╖╖ орган╕в, а також про перенесення дати чи часу зас╕дання приймаються б╕льш╕стю голос╕в депутат╕в, присутн╕х на зас╕данн╕.

Стаття 3.22.

 

Р╕шення з процедурних питань приймаються 1/3 голос╕в депутат╕в, як╕ взяли участь у голосуванн╕ (тобто, подали голоси "за", "проти" або "утримався"), за винятком випадк╕в, передбачених цим Регламентом.

Стаття 3.23.

 

1.  Р╕шення з процедурних питань приймаються п╕сля ╖х обговорення за скороченою процедурою або без обговорення у випадках, зазначених у Регламент╕. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на зас╕данн╕ ради, а також зазначен╕ в Регламент╕ як процедурн╕.

2.  Якщо виника╓ сумн╕в, чи запропоноване до розгляду питання ╓ процедурним, р╕шення про це без обговорення прийма╓ться б╕льш╕стю голос╕в депутат╕в в╕д складу ради.

Стаття 3.24.

Обласна рада може скасувати сво╓ р╕шення з дотриманням процедури прийняття р╕шень.

Стаття 3.25.

 

1.  Р╕шення обласно╖ ради приймаються через електронну ╕нформац╕йну систему ф╕ксованим (по╕менним) голосуванням, яке проводиться шляхом по╕менного голосуванням кожного депутата через електронну ╕нформац╕йну систему ╕ ф╕ксац╕╖ секретар╕атом сес╕╖ результату цього голосування в протокол╕ сес╕╖ ("за", "проти", "утримався", "не взяв участ╕ в голосуванн╕").

На табло електронно╖ ╕нформац╕йно╖ системи в╕дображаються загальн╕ результати голосування та результати голосування в розр╕з╕ депутатських фракц╕й.

2.  На вимогу депутата голосування може бути неф╕ксоване (закрите) через електронну систему на вимогу просто╖ б╕льшост╕.

3.  Персональн╕ обрання, затвердження на виборн╕ посади орган╕в обласно╖ ради або в╕дкликання чи усунення з виборно╖ посади орган╕в обласно╖ ради зд╕йснюються радою та╓мним голосуванням шляхом заповнення ╕ подач╕ бюлетен╕в.

Стаття 3.26.

 

1.  На вимогу депутата, кр╕м ф╕ксованого (по╕менного), голосування може бути:

– неф╕ксоване (закрите) через електронну систему;

– та╓мне - шляхом заповнення ╕ подач╕ бюлетен╕в.

2.  Дан╕ про результати по╕менного голосування ╓ в╕дкритими для вс╕х. Секретар╕ат ради нада╓ ╖х на вимогу депутат╕в та забезпечу╓ ╖х оприлюднення.

Стаття 3.27.

1.   Обласна рада не може приймати р╕шень, ╕нших акт╕в, як╕ суперечать Конституц╕╖ Укра╖ни, чинним законам.

2.   Р╕шення, прийнят╕ обласною радою, п╕дписуються головою ради, а додатки до них – першим заступником голови обласно╖ ради.

Глава V. Порядок надання слова.

Стаття 3.28.

 

1. Час, який нада╓ться для допов╕д╕, не може перевищувати 1 години, для сп╕вдопов╕д╕ – 20 хвилин, для заключного слова – 10 хвилин. Виступаючим в обговоренн╕ нада╓ться час тривал╕стю до 7 хвилин; для повторних виступ╕в в обговоренн╕, для виступ╕в за процедурою скороченого обговорення, для заяв, внесення запит╕в, резолюц╕й, виступ╕в у р╕зному – до 5 хвилин; для виступ╕в щодо кандидатур та з мотив╕в голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозиц╕й – до 3 хвилин. В╕дл╕к часу зд╕йсню╓ться через електронну ╕нформац╕йну систему.

2. У раз╕ необх╕дност╕ головуючий на зас╕данн╕ може на прохання окремого промовця та за згодою б╕льшост╕ присутн╕х депутат╕в продовжити йому час для виступу.

3. Якщо виступ промовця повторю╓ те, що вже виголошували ╕нш╕ промовц╕ п╕д час обговорення даного питання, головуючий може звернутися до промовця з проханням скоротити або зак╕нчити виступ.

Стаття 3.29.

Обласна рада може визначити загальний час для обговорення питання або час для запитань ╕ в╕дпов╕дей, для виступу депутат╕в, п╕сля зак╕нчення якого головуючий на зас╕данн╕ припиня╓ надання слова.

Стаття 3.30.

Якщо визначеного часу для обговорення недостатньо, обласна рада може прийняти без обговорення процедурне р╕шення про зб╕льшення часу.

Стаття 3.31.

 

Для орган╕зац╕╖ обговорення окремих питань порядку денного за зверненням головуючого на зас╕данн╕ або на пропозиц╕ю, п╕дтриману б╕льш╕стю депутат╕в, як╕ взяли участь у голосуванн╕, може бути встановлений сумарний час для виступу представник╕в кожно╖ депутатсько╖ фракц╕╖, групи в межах 10-15 хвилин. Така пропозиц╕я ставиться на голосування без обговорення ╕ прийма╓ться б╕льш╕стю голос╕в депутат╕в, як╕ взяли участь у голосуванн╕.

Стаття 3.32.

 

1.   Заява про надання слова для виступу на зас╕данн╕ пода╓ться в письмов╕й форм╕ на ╕м'я головуючого п╕сля затвердження порядку денного сес╕╖ ╕ ре╓стру╓ться ╖╖ секретар╕атом. Заява для виступ╕в щодо кандидатур та з мотив╕в голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозиц╕й може подаватися усно.

2.   Головуючий на зас╕данн╕ може дати слово для виступу ╕ в раз╕ усного звернення депутата або ╕ншо╖ особи, якщо в цьому виникла потреба.

Стаття 3.33.

 

1. Кожна з депутатських фракц╕й, груп ма╓ гарантоване право на запитання допов╕дачу (сп╕вдопов╕дачу), а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиц╕╖, як╕ мають ставитися на голосування.

2. Депутату, який вн╕с пропозиц╕ю чи поправку, на його прохання нада╓ться слово для виступу.

Стаття 3.34.

 

1. На зас╕данн╕ н╕хто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий нада╓ слово депутатам з дотриманням черговост╕, встановлено╖ для промовц╕в на п╕дстав╕ ╖х заяв про надання слова. Головуючий за погодженням з депутатами може визначити ╕ншу чергов╕сть виступаючих.

2. Депутату, який не заре╓струвався, слово для будь-яких виступ╕в, кр╕м заяви, не нада╓ться.

Стаття 3.35.

 

1. Депутат у будь-який час може в╕дмовитися в╕д свого запису на виступ. В╕н може передати сво╓ право на виступ ╕ншому депутату або пом╕нятися з ним чергою, пов╕домивши про це письмово секретар╕ат сес╕╖, або усно в ход╕ зас╕дання.

2. У раз╕ в╕дсутност╕ депутата в момент надання йому слова, вважа╓ться, що в╕н в╕дмовився в╕д слова, якщо попередньо не передав свого права на виступ зг╕дно з п.1 ц╕╓╖ статт╕.

Стаття 3.36.

 

1. Промовець повинен виступати т╕льки з того питання, з якого йому надано слово.

2. Депутат може виступити на зас╕данн╕ ради з одного й того ж питання чи пропозиц╕╖, як╕ будуть ставитися на голосування, не б╕льше двох раз╕в.

3. Запитання допов╕дачам ╕ сп╕вдопов╕дачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко ╕ ч╕тко. Головуючий на зас╕данн╕ оголошу╓ письмов╕ запитання та нада╓ слово для запитань депутатам та представникам заре╓строваних фракц╕й, груп по черз╕ на засадах р╕вност╕. Виступаючим в обговоренн╕ запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань головуючого на зас╕данн╕.

Стаття 3.37.

 

1. Допов╕д╕, сп╕вдопов╕д╕, виступи не в скороченому обговоренн╕, запити виголошуються з трибуни.

2. За звичайних обставин виступ промовця не перерива╓ться.

3. Якщо список виступаючих вичерпано, або н╕хто не подав заяву про надання слова, а також у випадку зак╕нчення визначеного для обговорення часу, головуючий оголошу╓ про припинення обговорення.

4. Тексти виступ╕в депутат╕в, як╕ не змогли проголосити ╖х у зв'язку з припиненням обговорення, на прохання депутат╕в повинн╕ бути включен╕ до стенограф╕чного зв╕ту зас╕дання, якщо вони подаються у письмов╕й форм╕ до секретар╕ату сес╕╖ в╕дразу ж п╕сля зак╕нчення зас╕дання.

Стаття 3.38.

1. П╕д час обговорення будь-якого питання до початку виступ╕в з мотив╕в голосування щодо нього, депутат або уповноважений депутатсько╖ фракц╕╖, групи може внести мотивовану пропозиц╕ю про перерву в зас╕данн╕, перенесення розгляду питання або про закриття сес╕╖. Така пропозиц╕я ставиться на голосування без обговорення ╕ прийма╓ться б╕льш╕стю голос╕в депутат╕в в╕д складу ради.

2. За мотивованим зверненням уповноваженого представника заре╓стровано╖ депутатсько╖ фракц╕╖, групи головуючий на зас╕данн╕ може оголосити перерву в зас╕данн╕ до 30 хвилин.

 

 

Глава VI. Внесення пропозиц╕й, поправок.

Стаття 3.39.

1. Пропозиц╕╖, додатков╕ пункти до проект╕в р╕шень, ╕нших документ╕в, що вносяться на голосування, можуть подаватись як у письмов╕й форм╕ за п╕дписом депутата, так ╕ в усн╕й у так╕й редакц╕╖, щоб вони давали однозначне розум╕ння того, за що мають голосувати депутати.

2. Поправкою вважа╓ться пропозиц╕я, що доповню╓ або зм╕ню╓ ╕ншу пропозиц╕ю.

Глава VII. Порядок голосування пропозиц╕й.

Стаття 3.40.

 

1.  Обговорення ╕ проведення голосування з р╕зних питань ╕ пропозиц╕й проводиться таким чином, щоб з'ясувати д╕йсне волевиявлення б╕льшост╕ депутат╕в щодо них.

2.  Розгляд одного питання порядку денного без прийняття р╕шення щодо нього не може перериватися розглядом ╕ншого питання.

3.  Н╕ за яких обставин голосування не в╕докремлю╓ться в час╕ в╕д оголошення головуючим на зас╕данн╕ пропозиц╕й, як╕ над╕йшли щодо обговорюваного питання ╕ будуть ставитися на голосування.

Стаття 3.41.

 

1.  П╕сля зак╕нчення обговорення питання головуючий на зас╕данн╕ оголошу╓ про перех╕д до голосування ╕з застосуванням електронно╖ ╕нформац╕йно╖ системи.

2.  Головуючий на зас╕данн╕ погоджу╓ з присутн╕ми на зас╕данн╕ депутатами початок голосування, оголошу╓ необх╕дну к╕льк╕сть голос╕в для прийняття р╕шення, а також про вид голосування, якщо з цього приводу ╓ спец╕альн╕ вимоги Регламенту або з цих питань в╕д депутат╕в над╕йшли пропозиц╕╖.

Стаття 3.42.

 

1.   На голосування ставляться вс╕ пропозиц╕╖, поправки, що над╕йшли в установленому цим Регламентом порядку.

2.   Якщо окрема думка депутата м╕стить пропозиц╕╖ щодо обговорюваного питання, головуючий оголошу╓ ц╕ пропозиц╕╖ ╕ ставить на голосування.

3.   Головуючий на зас╕данн╕ може в╕дмовити ╕н╕ц╕атору пропозиц╕╖ чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо текст сформульовано неч╕тко або не стосу╓ться обговорюваного питання чи суперечить ран╕ше прийнятим р╕шенням, повторю╓ в╕дхилений радою текст.

4.   В╕дхилен╕ радою пропозиц╕╖ ╕ поправки щодо вже прийнятого тексту при повторному ╖х внесенн╕ (в ход╕ розгляду одного ╕ того ж питання порядку денного) на голосування не ставляться.

Стаття 3.43.

 

1.   У раз╕, коли дв╕ або б╕льше пропозиц╕й, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну (альтернативн╕ пропозиц╕╖), рада проводить голосування пропозиц╕й у порядку ╖х внесення ╕ виявля╓ з них ту, яка ╓ прийнятною для подальшого розгляду. Решта пропозиц╕й на голосування не ставиться, якщо б╕льш╕стю голос╕в депутат╕в обрана одна з пропозиц╕й. За наявност╕ альтернативних пропозиц╕й голосування про вилучення в ц╕лому будь-яко╖ з них не зд╕йсню╓ться.

2.   Якщо серед к╕лькох альтернативних пропозиц╕й ╓ пропозиц╕я, погоджена м╕ж ус╕ма депутатськими фракц╕ями, групами, вона ставиться на голосування першою.

Стаття 3.44.

Внесена до пропозиц╕╖ поправка ставиться на голосування ран╕ше, н╕ж сама пропозиц╕я. Якщо внесена поправка ма╓ на мет╕ в╕дхилення пропозиц╕╖, то на голосування спочатку ставиться текст пропозиц╕╖.

Стаття 3.45.

 

1. Текст пропозиц╕й чи поправок, що будуть ставитися на голосування, повинен оголошуватися головуючим на зас╕данн╕, при цьому назива╓ться ╕н╕ц╕атор внесення тексту.

2. Пропозиц╕╖ й зауваження, висловлен╕ депутатами на сес╕╖ ради або передан╕ в письмов╕й форм╕ головуючому на зас╕данн╕, розглядаються радою, або за ╖╖ дорученням, пост╕йними ком╕с╕ями ради чи надсилаються на розгляд п╕дзв╕тним ╕ п╕дконтрольним ╖й органам та посадовим особам, як╕ зобов'язан╕ ╖х розглянути у строки, встановлен╕ радою, ╕ про╕нформувати раду про вжит╕ заходи.

3. Перед кожним голосуванням головуючий формулю╓ текст питання, що буде ставитися на голосування, ╕ якщо нема╓ заперечень, в╕дразу ставить його на голосування.

4. П╕сля зак╕нчення голосування головуючий на зас╕данн╕ оголошу╓ його повн╕ результати ╕ прийняте р╕шення.

Стаття 3.46.

1. П╕сля оголошення головуючим на зас╕данн╕ початку голосування н╕хто не може його переривати. З початку голосування ╕ до оголошення його результат╕в слово н╕кому не нада╓ться.

2. У раз╕ порушення процедури голосування або виникненн╕ перешкод п╕д час його проведення негайно проводиться повторне голосування.

 

 

Глава VIII. Та╓мне голосування.

Стаття 3.47.

 

1.  Та╓мне голосування за вибором депутат╕в може зд╕йснюватись або через електронну ╕нформац╕йну систему, або шляхом заповнення ╕ подач╕ бюлетен╕в.

2.  Орган╕зац╕ю та╓много голосування бюлетенями та п╕драхунок голос╕в забезпечу╓ л╕чильна ком╕с╕я. Порядок проведення та╓много голосування л╕чильна ком╕с╕я доводить до в╕дома вс╕х депутат╕в.

3.  Л╕чильна ком╕с╕я перед початком голосування готу╓ список депутат╕в, орган╕зову╓ виготовлення бюлетен╕в, перев╕ря╓ наявн╕сть каб╕н для голосування, опечату╓ скриньки для та╓много голосування, забезпечу╓ умови для повного додержання та╓мност╕ голосування.

4.  Кожному депутату членами л╕чильно╖ ком╕с╕╖ вида╓ться один бюлетень за списком депутат╕в п╕сля пред'явлення посв╕дчення депутата обласно╖ ради. У списку депутат╕в про видачу бюлетен╕в для та╓много голосування ставиться п╕дпис депутата. На зворот╕ кожного бюлетеня ставиться печатка ради та п╕дпис голови л╕чильно╖ ком╕с╕╖. Заповнення бюлетен╕в проводиться депутатом у каб╕н╕ для та╓много голосування. П╕сля зак╕нчення голосування л╕чильна ком╕с╕я розкрива╓ скриньки для та╓много голосування ╕ п╕драхову╓ голоси.

5.  Нед╕йсними вважаються бюлетен╕ невстановленого зразка, в яких залишено дв╕ ╕ б╕льше кандидатури, а також т╕, в яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата. Пр╕звища, додатково вписан╕ до бюлетен╕в, при п╕драхунку голос╕в не враховуються.

6.  Кандидат вважа╓ться обраним, призначеним чи затвердженим, якщо в результат╕ та╓много голосування в╕н отримав б╕льше половини голос╕в депутат╕в в╕д загального складу ради.

7.  Якщо в бюлетень для та╓много голосування внесено б╕льше двох кандидатур ╕ жоден кандидат не одержав при першому голосуванн╕ необх╕дно╖ б╕льшост╕, проводиться повторне голосування щодо двох кандидатур, як╕ одержали найб╕льшу к╕льк╕сть голос╕в. Якщо кожен з кандидат╕в не набрав потр╕бно╖ к╕лькост╕ голос╕в, то вони не мають права висувати сво╖ кандидатури на цю ж посаду повторно.

8.  У раз╕ виявлення л╕чильною ком╕с╕╓ю порушення порядку голосування за процедурним р╕шенням обласно╖ ради проводиться повторне голосування

9.  Про результат та╓много голосування бюлетенями л╕чильна ком╕с╕я склада╓ протокол, який п╕дписують вс╕ члени ком╕с╕╖. Протокол л╕чильно╖ ком╕с╕╖ про результати голосування затверджу╓ться радою в╕дкритим неф╕ксованим голосуванням.

Глава IX. Дисципл╕на та етика пленарних зас╕дань.

Стаття 3.48.

 

На зас╕данн╕ обласно╖ ради промовець не повинен вживати образлив╕ висловлювання та непристойн╕ й лайлив╕ слова, закликати до незаконних д╕й. Головуючий на зас╕данн╕ ма╓ право попередити промовця про неприпустим╕сть таких висловлювань ╕ заклик╕в або припинити його виступ.

Якщо промовець перевищу╓ час, в╕дведений для виступу або висловлю╓ться не з обговорюваного питання, головуючий на зас╕данн╕ п╕сля двох попереджень позбавля╓ його слова. Та частина виступу промовця, яка виголошена п╕сля позбавлення його слова, не включа╓ться до стенограми зас╕дання.

Промовець може виступати лише з дозволу головуючого на зас╕данн╕.

Стаття 3.49.

 

Якщо депутат вважа╓, що промовець нев╕рно тлумачить його слова або д╕╖, в╕н може в письмов╕й форм╕ звернутися до головуючого на зас╕данн╕ з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень. За таким зверненням головуючий на зас╕данн╕ нада╓ депутату слово в╕дразу або в к╕нц╕ обговорення, але до голосування. В останньому випадку головуючий на зас╕данн╕ в╕дразу пов╕домля╓ депутат╕в про надходження такого звернення в╕д депутата ╕ коли йому буде надано слово.

Стаття 3.50.

 

1.   П╕д час зас╕дання обласно╖ ради депутати не повинн╕ заважати промовцям ╕ слухачам д╕ями, як╕ перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо).

2.   Головуючий на зас╕данн╕ продовжу╓ час для виступу промовця на терм╕н, на який його виступ було перервано, якщо це не пов'язано ╕з застосуванням до промовця заход╕в впливу, передбачених цим Регламентом.

Стаття 3.51.

 

Якщо депутат сво╓ю повед╕нкою заважа╓ проведенню зас╕дання обласно╖ ради, головуючий на зас╕данн╕ попереджа╓ його персонально ╕ заклика╓ до порядку. П╕сля повторного попередження протягом дня головуючий на зас╕данн╕ за згодою б╕льшост╕ присутн╕х депутат╕в, визначеною без обговорення шляхом голосування, може запропонувати депутату залишити зал до к╕нця зас╕дання.

Якщо депутат в╕дмовля╓ться залишити зал, головуючий на

 

зас╕данн╕ припиня╓ зас╕дання до виконання депутатом його вимоги.

Стаття 3.52.

У раз╕ грубого порушення дисципл╕ни або перешкод у проведенн╕ зас╕дання головуючий може оголосити перерву або закрити зас╕дання.

Глава X. Протокол, стенограф╕чний зв╕т.

Стаття 3.53.

 

Зас╕дання обласно╖ ради протоколю╓ться. Ведення протоколу зас╕дання обласно╖ ради зд╕йсню╓ виконавчий апарат обласно╖ ради. У протокол╕ зас╕дання обласно╖ ради зазнача╓ться: дата, час ╕ м╕сце проведення зас╕дання, к╕льк╕сть депутат╕в, присутн╕х на зас╕данн╕, питання порядку денного, винесен╕ на розгляд, пр╕звище головуючого на зас╕данн╕ ╕ виступаючих, вс╕ внесен╕ на голосування питання ╕ пропозиц╕╖, спос╕б ╖х вир╕шення; повн╕ результати голосування ╕ прийнят╕ р╕шення. Протокол сес╕╖ обласно╖ ради п╕дпису╓ться головуючим на зас╕данн╕ ради.

Стаття 3.54.

 

1.   Зас╕дання обласно╖ ради стенографу╓ться. Ведення стенограф╕чного зв╕ту зас╕дання забезпечу╓ виконавчий апарат ради. Стенограф╕чний зв╕т зас╕дання обласно╖ ради повинен повн╕стю в╕дтворювати х╕д обговорень.

2.   До стенограф╕чного зв╕ту зас╕дання обласно╖ ради додатково включаються:

-      дан╕ про по╕менну ре╓страц╕ю присутн╕х на зас╕данн╕ депутат╕в;

-      результати по╕менного голосування;

-      тексти невиголошених виступ╕в депутат╕в, подан╕ в секретар╕ат сес╕╖;

-      окрем╕ думки депутат╕в та ╖х фракц╕й, груп щодо прийнятих р╕шень;

-      письмов╕ запити депутат╕в ╕ в╕дпов╕д╕ на них, якщо вони не поширювалися серед депутат╕в.

3.   Запис виступ╕в на зас╕данн╕ обласно╖ ради збер╕га╓ться на електронному диску або магн╕тн╕й стр╕чц╕ протягом м╕сяця.

Стаття 3.55.

 

1.   Стенограф╕чний зв╕т ╕ протокол зас╕дання обласно╖ ради ╓ оф╕ц╕йними документами, що п╕дтверджують процес обговорення ╕ прийняття р╕шень обласною радою.

2.   Депутати забезпечуються виписками ╕з стенограф╕чних зв╕т╕в за ╖х особистими заявами до голови обласно╖ ради. Виконавчий апарат обласно╖ ради нада╓ депутатам за ╖хн╕ми зверненнями стенограми, протоколи зас╕дань обласно╖ ради для ознайомлення.

 

Розд╕л 4. Депутати обласно╖ ради,

посадов╕ особи ╕ органи обласно╖ ради.

Глава ╤. Депутати обласно╖ ради.

Стаття 4.1.

 

Порядок д╕яльност╕ депутата в обласн╕й рад╕ та ╖╖ органах визнача╓ться Конституц╕╓ю Укра╖ни, Законами Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕" та "Про статус депутат╕в м╕сцевих рад", цим Регламентом та ╕ншими законодавчими актами.

Стаття 4.2.

 

 

Повноваження депутата обласно╖ ради починаються з дня в╕дкриття першо╖ сес╕╖ обласно╖ ради з моменту оф╕ц╕йного оголошення обласною територ╕альною виборчою ком╕с╕╓ю на сес╕╖ ради р╕шення про п╕дсумки вибор╕в та визнання повноважень депутат╕в ╕ зак╕нчуються в день в╕дкриття першо╖ сес╕╖ ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинен╕ достроково у випадках, передбачених законом.

Стаття 4.3.

 

Депутатам п╕сля визнання обласною виборчою ком╕с╕╓ю ╖х повноважень вида╓ться посв╕дчення депутата обласно╖ ради та нагрудний знак. Депутат обов'язково носить цей нагрудний знак п╕д час виконання депутатських обов'язк╕в, проведення оф╕ц╕йних церемон╕й та за ╕нших обставин, коли повинен бути в╕домий його статус.

Стаття 4.4.

 

Депутат представля╓ ╕нтереси вс╕╓╖ територ╕ально╖ громади, ма╓ всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у д╕яльност╕ ради та утворюваних нею органах, несе обов'язки перед виборцями, радою та ╖╖ органами, викону╓ ╖х доручення. Депутат обов'язково повинен входити до складу одн╕╓╖ з пост╕йних ком╕с╕й ради.

Стаття 4.5.

 

До д╕яльност╕ депутата в╕дноситься:

     участь у зас╕даннях обласно╖ ради;

     участь у зас╕даннях пост╕йних чи тимчасових ком╕с╕й обласно╖ ради, фракц╕й, робочих чи п╕дготовчих груп;

     виконання доручень обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в;

     робота над п╕дготовкою проект╕в документ╕в та виконання ╕нших депутатських повноважень;

     робота у виборчому окруз╕.

Стаття 4.6.

Депутат обласно╖ ради ма╓ право:

     обирати ╕ бути обраним до орган╕в та на виборн╕ посади обласно╖ ради;

     пропонувати в установленому цим Регламентом порядку питання до розгляду обласною радою та ╖╖ органами;

     вносити пропозиц╕╖ та зауваження щодо порядку денного зас╕дання ради, ╖╖ орган╕в, порядку розгляду обговорюваних питань та ╖х сут╕;

     вносити в установленому цим Регламентом порядку для розгляду проекти р╕шень, ╕нш╕ документи, що приймаються обласною радою або ╖╖ органами, поправки до них;

     висловлювати думку щодо персонального складу утворюваних радою орган╕в ╕ кандидатур посадових ос╕б, як╕ обираються, призначаються або затверджуються радою;

     порушувати питання про недов╕ру органам, утвореним обласною радою, особам, як╕ входять до ╖х складу, а також особам, яких обрано, призначено або затверджено радою;

     брати участь у дебатах, звертатися ╕з запитами, ставити запитання допов╕дачам, сп╕вдопов╕дачам, головуючому на зас╕данн╕;

     вносити пропозиц╕╖ про заслуховування на пленарному зас╕данн╕ ради зв╕ту чи ╕нформац╕╖ будь-якого органу або посадово╖ особи, п╕дзв╕тних чи п╕дконтрольних рад╕, а також з питань, що входять до компетенц╕╖ ради, ╕нших орган╕в ╕ посадових ос╕б, як╕ д╕ють на ╖╖ територ╕╖;

     виступати з об╜рунтуванням сво╖х пропозиц╕й та з мотив╕в голосування, давати дов╕дки;

     оголошувати на зас╕даннях ради та ╖╖ орган╕в у встановленому радою порядку тексти звернень, заяв, пропозиц╕й громадян або ╖х об’╓днань, якщо вони мають сусп╕льне значення;

     на забезпечення його радою обладнаним прим╕щенням ╕з телефоном для прийому виборц╕в;

     ╕нш╕ права, визначен╕ Законами Укра╖ни „Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕”, „Про статус депутат╕в м╕сцевих рад”, цим Регламентом.

Стаття 4.7.

1.   На час сес╕й, зас╕дань пост╕йних ком╕с╕й ради, а також для зд╕йснення депутатських повноважень в ╕нших, передбачених законом випадках, депутат зв╕льня╓ться в╕д виконання виробничих або службових обов'язк╕в з в╕дшкодуванням йому середнього зароб╕тку за основним м╕сцем роботи та ╕нших витрат, пов'язаних з депутатською д╕яльн╕стю, за рахунок м╕сцевого бюджету у розм╕р╕ добових витрат, визначених чинним законодавством.

2.   Депутат зобов'язаний брати участь у робот╕ сес╕й ради, зас╕дань пост╕йно╖ та ╕нших ком╕с╕й ради, до складу яких його обрано, зас╕даннях фракц╕й, до складу яко╖ входить депутат.

3.   Участь у зас╕даннях обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в, виконання доручень обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в ╓ п╕дставою для в╕дкладення депутатом ус╕х сво╖х службових справ.

4.   Депутат може брати участь у перев╕рках д╕яльност╕ державних орган╕в, п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й за дорученням ради або ╖╖ органу, а також голови ради. Про результати перев╕рки депутат допов╕да╓ рад╕, або ╖╖ органу, або голов╕ ради, за дорученням яких зд╕йснювалася перев╕рка. Р╕шення про в╕дрядження депутата (за його згодою) для виконання доручень обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в приймають: обласна рада, голова обласно╖ ради, а в раз╕ його в╕дсутност╕ – перший заступник голови ради, заступник голови ради. Ц╕ ж органи ╕ посадов╕ особи формулюють завдання на в╕дрядження депутата.

5.   Депутат зобов'язаний заре╓струватись ╕ бути присутн╕м на зас╕данн╕ обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в, до яких його обрано. Депутат не може не брати участ╕ в голосуванн╕, в т.ч. ╕ в та╓мному, за винятком випадк╕в, що визначен╕ п.9 ц╕╓╖ статт╕ та ╕ншими обставинами, передбаченими чинним законодавством.

6.   Депутат ма╓ право на виступ в╕д м╕крофона, встановленого на його робочому м╕сц╕.

7.   При необх╕дност╕ одержати ╕нформац╕ю або роз’яснення з того чи ╕ншого питання п╕д час пленарного зас╕дання депутат може звертатися ╕з запитанням до головуючого на зас╕данн╕, посадово╖ особи або виступаючого на пленарному зас╕данн╕.

8.   Депутат ма╓ право ухвального голосу з ус╕х питань, як╕ розглядаються на сес╕ях ради, а також на зас╕даннях пост╕йно╖ та ╕нших ком╕с╕й ради, до складу яких його обрано.

9.   Депутат не бере участ╕ в голосуванн╕, якщо обласна рада прийма╓ окреме р╕шення щодо нього персонально.

Стаття 4.8.

1.   В╕дсутн╕сть депутата на зас╕даннях ради та ╖╖ орган╕в, до яких його обрано, допуска╓ться лише з поважних причин.

2.   Не ╓ поважною причиною для в╕дсутност╕ депутата причина, зазначена в статт╕ 3.51.

Стаття 4.9.

 

 

1.   Депутат, який не може взяти участ╕ в одному чи к╕лькох наступних зас╕даннях, повинен, ╕з зазначенням причин, пов╕домити завчасно про це голову обласно╖ ради через виконавчий апарат обласно╖ ради, а про неможлив╕сть взяти участь у зас╕данн╕ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ - голову ц╕╓╖ ком╕с╕╖ в такому ж порядку. У раз╕ невиконання депутатом ц╕╓╖ вимоги в╕н да╓ письмов╕ пояснення з цього приводу ком╕с╕╖, до компетенц╕╖ яко╖ входять питання депутатсько╖ етики.

2.   Дан╕ про в╕дсутн╕сть депутат╕в на зас╕даннях обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в без поважних та з нев╕домих причин можуть друкуватися в газет╕ обласно╖ ради п╕сля зак╕нчення кожно╖ сес╕╖.

Стаття 4.10.

1.   Депутат, який вважа╓, що ╕нший депутат допустив щодо нього неправильн╕ д╕╖, може звернутися до пост╕йно╖ ком╕с╕╖, в компетенц╕ю яко╖ входить питання депутатсько╖ д╕яльност╕ та етики.

2.   Депутат ма╓ право знайомитися з оф╕ц╕йними документами, як╕ збер╕гаються у в╕дпов╕дних органах м╕сцевого самоврядування, та робити виписки, коп╕ювання цих документ╕в.

Стаття 4.11.

1.   Депутат обласно╖ ради пер╕одично, але не р╕дше одного разу на р╕к, зобов’язаний зв╕тувати про свою роботу перед виборцями в╕дпов╕дного виборчого округу, об’╓днаннями громадян. Рада визнача╓ ор╕╓нтовн╕ строки проведення зв╕т╕в депутат╕в м╕сцево╖ ради перед виборцями.

2.   Зв╕т депутата обласно╖ ради повинен м╕стити в╕домост╕ про його д╕яльн╕сть у рад╕ та в ╖╖ органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окруз╕, прийнят╕ радою та ╖╖ органами р╕шення, х╕д ╖х виконання, особисту участь в обговоренн╕, прийнятт╕ та в орган╕зац╕╖ виконання р╕шень ради, ╖╖ орган╕в, а також доручень виборц╕в свого виборчого округу.

3.   Зв╕т депутата обласно╖ ради може бути проведено в будь-який час на вимогу збор╕в виборц╕в за м╕сцем проживання, трудово╖ д╕яльност╕ або навчання, а також орган╕в самоорган╕зац╕╖ населення.

4.   Депутат обласно╖ ради не п╕зн╕ш, як за с╕м дн╕в пов╕домля╓ виборц╕в про час ╕ м╕сце проведення зв╕ту через засоби масово╖ ╕нформац╕╖ або в ╕нший спос╕б.

5.   М╕сцев╕ органи виконавчо╖ влади, органи м╕сцевого самоврядування, ╖х посадов╕ особи, кер╕вники п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й державно╖ ╕ комунально╖ форм власност╕ зобов’язан╕ сприяти депутатам обласно╖ ради в орган╕зац╕╖ ╖х зв╕т╕в перед виборцями шляхом надання прим╕щень, ╕нформац╕йних та ╕нших дов╕дкових матер╕ал╕в, необх╕дних депутату обласно╖ ради, на прохання депутата зд╕йснювати ╕нш╕ заходи, пов’язан╕ з проведенням його зв╕ту перед виборцями.

6.   Депутат обласно╖ ради ╕нформу╓ раду та ╖╖ виконавч╕ органи про результати обговорення його зв╕ту, зауважень ╕ пропозиц╕й, висловлених виборцями на адресу ради та ╖╖ орган╕в, а також про доручення, дан╕ депутатов╕ у зв’язку з його депутатською д╕яльн╕стю.

7.   Витрати, пов’язан╕ з проведенням зв╕т╕в депутат╕в обласно╖ ради перед виборцями та ╖х зустр╕чей з ними, зд╕йснюються за рахунок обласного бюджету у межах затверджених на ц╕ ц╕л╕ видатк╕в.

8.   Зв╕ти ╕ зустр╕ч╕ депутат╕в обласно╖ ради з виборцями висв╕тлюються засобами масово╖ ╕нформац╕╖.

Стаття

4.12.

Депутат обласно╖ ради розгляда╓ пропозиц╕╖, заяви ╕ скарги громадян, як╕ над╕йшли до нього, вжива╓ заход╕в до ╖х сво╓часного, об╜рунтованого вир╕шення; вивча╓ причини, як╕ породжують скарги громадян, ╕ вносить пропозиц╕╖ щодо ╖х усунення до орган╕в м╕сцевого самоврядування, до м╕сцевих орган╕в виконавчо╖ влади, п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й, об’╓днань громадян, систематично веде прийом громадян.

Стаття

4.13

Депутат обласно╖ ради користу╓ться на територ╕╖ ради правом безплатного про╖зду на зал╕зничному, автомоб╕льному ╕ водному транспорт╕ незалежно в╕д форми власност╕, а також на вс╕х видах м╕ського пасажирського транспорту (за винятком такс╕). Порядок та умови безплатного про╖зду депутат╕в обласно╖ ради визначаються р╕шенням обласно╖ ради в╕д 27 грудня 2002 року №116.

Стаття

4.14.

1.   Порядок в╕дкликання депутата передбачений розд╕лом V Закону Укра╖ни „Про статус депутат╕в м╕сцевих рад”.

2.   П╕дставами для в╕дкликання виборцями обраного ними депутата обласно╖ ради можуть бути:

-      порушення депутатом обласно╖ ради положень Конституц╕╖ ╕ закон╕в Укра╖ни;

-      пропуск депутатом обласно╖ ради протягом року б╕льше половини пленарних зас╕дань ради або зас╕дань пост╕йно╖ ком╕с╕╖, невиконання ним без поважно╖ причини р╕шень ╕ доручень ради та ╖╖ орган╕в;

-      нев╕дпов╕дн╕сть практично╖ д╕яльност╕ депутата обласно╖ ради основним принципам ╕ положенням його передвиборно╖ програми;

-      використання депутатського мандата в особистих чи корисливих ц╕лях;

-      систематичне порушення депутатом обласно╖ ради норм депутатсько╖ етики.

3.   Виборц╕ мають право порушувати питання про в╕дкликання депутата обласно╖ ради також за ╕нших п╕дстав, як╕ вони вважатимуть сутт╓вими.

Глава II. Фракц╕╖, групи депутат╕в обласно╖ ради.

Стаття 4.15.

 

Депутатськ╕ фракц╕╖ ╕ групи

1.   Для сп╕льно╖ роботи по зд╕йсненню депутатських повноважень у виборчих округах депутати обласно╖ ради можуть на основ╕ ╖х вза╓мно╖ згоди об’╓днуватися в депутатськ╕ групи.

2.   Депутати обласно╖ ради об’╓днуються в депутатськ╕ групи за ╓дн╕стю територ╕╖ ╖х виборчих округ╕в, сп╕льн╕стю проблем, як╕ вони вир╕шують, або ╕ншими ознаками.

3.   Повноваження депутатських груп ╓ пох╕дними в╕д повноважень депутата м╕сцево╖ ради, передбачених Законом Укра╖ни „Про статус депутат╕в м╕сцевих рад”.

4.   Членство депутата обласно╖ ради в депутатськ╕й груп╕ не зв╕льня╓ його в╕д персонально╖ в╕дпов╕дальност╕ за зд╕йснення сво╖х депутатських повноважень у виборчому окруз╕.

5.   Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за р╕шенням збор╕в депутат╕в обласно╖ ради, як╕ виявили бажання ув╕йти до ╖╖ складу. Депутатська група склада╓ться не менш як ╕з п’яти депутат╕в обласно╖ ради.

6.   Депутати обласно╖ ради, як╕ входять до складу депутатсько╖ групи, обирають особу, яка очолю╓ депутатську групу.

7.   Депутатська фракц╕я або група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради даного скликання за р╕шенням депутат╕в обласно╖ ради, як╕ виявили бажання ув╕йти до ╖╖ складу.

8.   Депутатськ╕ фракц╕╖ або групи можуть утворюватися на визначений ними пер╕од, але не б╕льше н╕ж на строк повноважень обласно╖ ради

9.   Орган╕зац╕я д╕яльност╕ депутатських фракц╕й або груп визнача╓ться обласною радою.

10.  Д╕яльн╕сть депутатсько╖ фракц╕╖ або групи припиня╓ться:

-      у раз╕, якщо ╖╖ чисельн╕сть ста╓ меншою, н╕ж 5 депутат╕в;

-      у раз╕ прийняття депутатами обласно╖ ради, як╕ входять до ╖╖ складу, р╕шення про розпуск депутатсько╖ фракц╕╖ або групи;

-      п╕сля зак╕нчення строку, на який депутати обласно╖ ради об'╓дналися в депутатську фракц╕ю або групу, або строку повноважень обласно╖ ради.

11.  Рада сприя╓ д╕яльност╕ заре╓строваних нею депутатських фракц╕й або груп ╕ може заслуховувати пов╕домлення про ╖х д╕яльн╕сть.

12.  ╤нш╕ питання д╕яльност╕ депутатських груп визначаються цим Регламентом.

Стаття 4.16.

 

Депутатськ╕ фракц╕╖

1.   Депутатськ╕ фракц╕╖ обласно╖ ради формуються на парт╕йн╕й основ╕ депутатами обласно╖ ради, обраними за виборчим списком в╕дпов╕дно╖ м╕сцево╖ орган╕зац╕╖ пол╕тично╖ парт╕╖ (виборчого блоку пол╕тичних парт╕й).

2.   Порядок вступу до фракц╕╖ або виходу з не╖ визнача╓ться р╕шенням вищого кер╕вного органу пол╕тично╖ парт╕╖ (виборчого блоку пол╕тичних парт╕й), за виборчим списком в╕дпов╕дно╖ м╕сцево╖ орган╕зац╕╖ яко╖ в╕н був обраний депутатом обласно╖ ради та зг╕дно Закону Укра╖ни «Про статус депутат╕в м╕сцевих рад».

3.   Депутат обласно╖ ради може входити до складу лише одн╕╓╖ фракц╕╖.

4.   П╕сля в╕дпов╕дного оформлення матер╕ал╕в про утворення депутатсько╖ фракц╕╖ головуючий на пленарному зас╕данн╕ обласно╖ ради ╕нформу╓ депутат╕в обласно╖ ради про ре╓страц╕ю тако╖ депутатсько╖ фракц╕╖, ╖╖ к╕льк╕сний склад.

5.   ╤нш╕ питання створення та д╕яльност╕ депутатських фракц╕й визначаються цим Регламентом.

Стаття 4.17.

 

1.   Кер╕вники депутатських фракц╕й, груп (в╕д кожно╖ по одному) утворюють погоджувальну раду депутатських фракц╕й, груп, яка ╓ органом дорадчого, погоджувального характеру. Погоджувальна рада може вносити пропозиц╕╖ з питань порядку денного, рац╕онально╖ орган╕зац╕╖ ╕ планування роботи обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в, сприя╓ узгодженню позиц╕й депутат╕в у раз╕ виникнення сп╕рних питань у робот╕ обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в.

2.   Погоджувальна рада збира╓ться на зас╕дання за сво╓ю ╕н╕ц╕ативою або за пропозиц╕╓ю голови обласно╖ ради, його заступник╕в (першого заступника, заступника голови обласно╖ ради), презид╕╖ ради, обраного обласною радою головуючого для окремого зас╕дання.

3.   Зас╕дання погоджувально╖ ради проводяться в╕дкрито ╕ гласно. Закрит╕ зас╕дання погоджувально╖ ради проводяться як виняток за одноголосним р╕шенням ╖╖ член╕в. На зас╕даннях погоджувально╖ ради ведеться протокол, прим╕рник якого переда╓ться до виконавчого апарату обласно╖ ради. Погоджувальна рада не прийма╓ р╕шень, обов'язкових для виконання. Пропозиц╕╖ погоджувально╖ ради, внесення яких передбача╓ться цим регламентом, п╕дписуються кер╕вниками вс╕х депутатських фракц╕й, груп.

Стаття 4.18.

 

1.   Виконавчий апарат обласно╖ ради п╕д час проведення зас╕дань депутатських фракц╕й, груп забезпечу╓ ╖х прим╕щенням, закр╕плю╓ за ними прац╕вник╕в для надання допомоги у зд╕йсненн╕ депутатськими фракц╕ями, групами передбачених законами ╕ цим Регламентом функц╕й в обласн╕й рад╕, а також нада╓ можлив╕сть користуватися необх╕дним обладнанням, оргтехн╕кою, зв'язком, тощо.

2.   За зверненням кер╕вника депутатсько╖ фракц╕╖, групи, виконавчий апарат обласно╖ ради поширю╓ серед депутат╕в обласно╖ ради п╕дготовлен╕ нею матер╕али про ╖╖ д╕яльн╕сть як оф╕ц╕йн╕ документи в╕д депутатсько╖ фракц╕╖, групи.

Глава III. Голова обласно╖ ради.

Стаття 4.19.

 

1.   Голова обласно╖ ради обира╓ться радою з числа ╖╖ депутат╕в у межах строку повноважень ради та╓мним голосуванням.

2.   Голова обласно╖ ради викону╓ сво╖ обов'язки до обрання голови обласно╖ ради нового скликання, кр╕м випадк╕в дострокового припинення повноважень голови обласно╖ ради в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕".

3.   Голова обласно╖ ради працю╓ в рад╕ на пост╕йн╕й основ╕, не може мати ╕нший представницький мандат, сум╕щати свою службову д╕яльн╕сть з ╕ншою роботою, у тому числ╕ на громадських засадах (кр╕м викладацько╖, науково╖ та творчо╖ у позаробочий час), займатися п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю, одержувати в╕д цього прибуток.

4.   У сво╖й д╕яльност╕ голова обласно╖ ради ╓ п╕дзв╕тним обласн╕й рад╕ ╕ може бути зв╕льнений з посади радою, якщо за його зв╕льнення проголосувало не менш як дв╕ третини депутат╕в в╕д загального складу обласно╖ ради шляхом та╓много голосування.

5.   Питання про зв╕льнення голови обласно╖ ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менше третини депутат╕в в╕д загального складу ради.

6.   Голова обласно╖ ради:

-      склика╓ сес╕╖ обласно╖ ради, пов╕домля╓ депутатам ╕ доводить до в╕дома населення ╕нформац╕ю про час ╕ м╕сце проведення сес╕╖ ради, питання, як╕ передбача╓ться внести на розгляд ради, веде зас╕дання ради;

-      забезпечу╓ п╕дготовку сес╕й обласно╖ ради, питань, що вносяться на ╖╖ розгляд, доведення р╕шень ради до виконавц╕в, орган╕зу╓ контроль за ╖х виконанням;

-      представля╓ рад╕ кандидатуру для обрання на посаду першого заступника голови обласно╖ ради, заступника голови обласно╖ ради, вносить на затвердження обласно╖ ради пропозиц╕╖ щодо структури орган╕в ради, ╖╖ виконавчого апарату, витрат на ╖х утримання;

-      вносить рад╕ пропозиц╕╖ щодо утворення ╕ обрання пост╕йних ком╕с╕й обласно╖ ради;

-      координу╓ д╕яльн╕сть пост╕йних ком╕с╕й обласно╖ ради, да╓ ╖м доручення, сприя╓ орган╕зац╕╖ виконання ╖х рекомендац╕й;

-      орган╕зову╓ надання депутатам допомоги у зд╕йсненн╕ ними сво╖х повноважень;

-      орган╕зову╓ в╕дпов╕дно до законодавства проведення референдум╕в та вибор╕в до орган╕в державно╖ влади ╕ м╕сцевого самоврядування;

-      орган╕зову╓ роботу презид╕╖ обласно╖ ради;

-      признача╓ ╕ зв╕льня╓ кер╕вник╕в та ╕нших прац╕вник╕в структурних п╕дрозд╕л╕в виконавчого апарату обласно╖ ради;

-      зд╕йсню╓ кер╕вництво виконавчим апаратом обласно╖ ради;

-      ╓ розпорядником кошт╕в, передбачених на утримання ради та ╖╖ виконавчого апарату;

-      п╕дпису╓ р╕шення ради, протоколи сес╕й ради;

-      забезпечу╓ роботу з розгляду звернень громадян;

-      забезпечу╓ гласн╕сть у робот╕ ради та ╖╖ орган╕в, обговорення громадянами проект╕в р╕шень ради, важливих питань м╕сцевого значення, вивчення громадсько╖ думки, оприлюдню╓ р╕шення ради;

-      представля╓ раду у в╕дносинах з державними органами, ╕ншими органами м╕сцевого самоврядування, об'╓днаннями громадян, трудовими колективами, адм╕н╕страц╕╓ю п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й ╕ громадянами, а також у зовн╕шн╕х в╕дносинах в╕дпов╕дно до законодавства;

-      за р╕шенням ради зверта╓ться до суду щодо визнання незаконними акт╕в м╕сцевих орган╕в виконавчо╖ влади, п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, як╕ обмежують права територ╕альних громад у сфер╕ ╖х сп╕льних ╕нтерес╕в, а також повноваження обласно╖ ради та ╖╖ орган╕в;

-      зв╕ту╓ перед радою про свою д╕яльн╕сть не менше одного разу на р╕к, а на вимогу не менш як третини депутат╕в - у визначений радою терм╕н;

-      щор╕чно зв╕ту╓ про зд╕йснення державно╖ регуляторно╖ пол╕тики виконавчим апаратом обласно╖ ради;

-      вир╕шу╓ ╕нш╕ питання, доручен╕ йому радою.

7.   Голова обласно╖ ради в межах сво╖х повноважень вида╓ розпорядження.

8.   Голова обласно╖ ради повинен вести зас╕дання державною мовою.

Глава IV. Заступники голови обласно╖ ради.

Стаття 4.20.

1.   Перший заступник голови обласно╖ ради та заступник голови обласно╖ ради обира╓ться радою у межах строку ╖╖ повноважень з числа депутат╕в ц╕╓╖ ради шляхом та╓много голосування ╕ зд╕йсню╓ сво╖ повноваження до обрання в╕дпов╕дно першого заступника голови ради та заступник голови ради нового скликання, кр╕м випадк╕в дострокового припинення його повноважень.

2.   Перший заступник голови обласно╖ ради та заступник голови обласно╖ ради може бути достроково зв╕льнений з посади за р╕шенням ради, яке прийма╓ться шляхом та╓много голосування. Питання про його зв╕льнення може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як третини депутат╕в в╕д загального складу обласно╖ ради або голови обласно╖ ради.

3.   Перший заступник голови обласно╖ ради в раз╕ в╕дсутност╕ голови обласно╖ ради або неможливост╕ виконання ним сво╖х обов'язк╕в з ╕нших причин зд╕йсню╓ повноваження голови обласно╖ ради. Заступник голови обласно╖ ради в раз╕ в╕дсутност╕ першого заступника голови обласно╖ ради або неможливост╕ виконання ним сво╖х обов'язк╕в з ╕нших причин зд╕йсню╓ повноваження першого заступника голови обласно╖ ради.

4.   Перший заступник голови обласно╖ ради та заступник голови обласно╖ ради працюють в рад╕ на пост╕йн╕й основ╕. На нього поширюються вимоги щодо обмеження сум╕сност╕ його д╕яльност╕ з ╕ншою роботою (д╕яльн╕стю), встановлен╕ Законом Укра╖ни "Про м╕сцеве само врядування в Укра╖н╕" для голови обласно╖ ради.

Глава V. Презид╕я обласно╖ ради.

Стаття 4.21.

1.   Обласна рада утворю╓ презид╕ю ради. Презид╕я ради ╓ дорадчим органом ради, який попередньо готу╓ узгоджен╕ пропозиц╕╖ ╕ рекомендац╕╖ з питань, що передбача╓ться внести на розгляд ради.

2.   Презид╕я ради може приймати р╕шення, як╕ мають дорадчий характер.

3.   До складу презид╕╖ обласно╖ ради входять голова обласно╖ ради, його перший заступник, заступник голови обласно╖ ради, голови пост╕йних ком╕с╕й ради, уповноважен╕ представники депутатських груп ╕ фракц╕й.

4.   Презид╕я обласно╖ ради д╕╓ на основ╕ Положення про презид╕ю, що затверджу╓ться обласною радою.

Глава VI. Виконавчий апарат обласно╖ ради.

Стаття 4.22.

1.   Виконавчий апарат обласно╖ ради забезпечу╓ зд╕йснення радою повноважень, наданих ╖й Конституц╕╓ю Укра╖ни, Законом Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕" та ╕ншими законами, цим Регламентом.

2.   Виконавчий апарат обласно╖ ради:

-      зд╕йсню╓ орган╕зац╕йне, правове, ╕нформац╕йне, анал╕тичне, матер╕ально-техн╕чне забезпечення д╕яльност╕ ради, ╖╖ орган╕в, депутат╕в,

-      сприя╓ зд╕йсненню обласною радою вза╓мод╕╖ ╕ зв'язк╕в з територ╕альними громадами, м╕сцевими органами виконавчо╖ влади, органами та посадовими особами м╕сцевого самоврядування,

-      сприя╓ акредитованим прац╕вникам засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ у зд╕йсненн╕ ними профес╕йно╖ д╕яльност╕, заздалег╕дь пов╕домля╓ ╖х про час проведення зас╕дань, прес-конференц╕й,

-      нада╓ ╕нформац╕йн╕ матер╕али, необх╕дн╕ для ознайомлення громадськост╕ з роботою обласно╖ ради.

-      забезпечу╓ виконання заход╕в з в╕дстеження результативност╕ регуляторних акт╕в, прийнятих обласною радою;

-      готу╓ зв╕т про в╕дстеження результативност╕ регуляторного акта, прийнятого обласною радою;

-      пода╓ його до головно╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ обласно╖ ради не п╕зн╕ше наступного робочого дня з дня оприлюднення цього зв╕ту.

3.   Виконавчий апарат обласно╖ ради утворю╓ться обласною радою. Його структура ╕ чисельн╕сть, витрати на утримання встановлюються радою за поданням ╖╖ голови.

4.   Виконавчий апарат обласно╖ ради за посадою очолю╓ голова обласно╖ ради.

Глава VII. Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ обласно╖ ради.

Стаття 4.23.

Повноваження пост╕йних ком╕с╕й обласно╖ ради визначаються Конституц╕╓ю Укра╖ни, Законом Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕", цим Регламентом та Положенням про пост╕йн╕ ком╕с╕╖.

Стаття 4.24.

1.          Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ обласно╖ ради ╓ органами ради, що обираються з числа депутат╕в, для вивчення, попереднього розгляду ╕ п╕дготовки питань, як╕ належать до ╖╖ в╕дання, зд╕йснення контролю за виконанням р╕шень ради, ╖╖ виконавчого органу.

2.          Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ обираються радою на строк ╖╖ повноважень у склад╕ голови ╕ член╕в ком╕с╕й. Вс╕ ╕нш╕ питання структури ком╕с╕╖ вир╕шуються в╕дпов╕дною ком╕с╕╓ю.

3.          До складу пост╕йних ком╕с╕й не можуть бути обран╕ голова обласно╖ ради, його перший заступник, заступник голови обласно╖ ради.

4.          Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ за дорученням ради, голови, першого заступника голови обласно╖ ради, заступника голови обласно╖ ради або за власною ╕н╕ц╕ативою розглядають проекти програм соц╕ально-економ╕чного ╕ культурного розвитку, м╕сцевого бюджету, зв╕ти про виконання програм ╕ бюджету, вивчають ╕ готують питання про стан та розвиток в╕дпов╕дних галузей господарського ╕ соц╕ально-культурного буд╕вництва, ╕нш╕ питання, як╕ вносяться на розгляд ради, зд╕йснюють державну регуляторну пол╕тику у частин╕, що в╕днесена законом до ╖х компетенц╕╖, розробляють проекти р╕шень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сес╕ях ради з допов╕дями ╕ сп╕вдопов╕дями.

5.          Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ попередньо розглядають кандидатури ос╕б, як╕ пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження радою, готують висновки з цих питань.

6.          Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ за дорученням ради, голови, першого заступника голови обласно╖ ради, заступника голови обласно╖ ради або за власною ╕н╕ц╕ативою вивчають д╕яльн╕сть п╕дзв╕тних ╕ п╕дконтрольних рад╕ орган╕в, а також з питань, в╕днесених до в╕дання ради, м╕сцевих державних адм╕н╕страц╕й, п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, ╖х ф╕л╕ал╕в ╕ в╕дд╕лень незалежно в╕д форм власност╕ та ╖х посадових ос╕б, подають за результатами перев╕рки рекомендац╕╖ на розгляд кер╕вник╕в, а в необх╕дних випадках – на розгляд ради, зд╕йснюють контроль за виконанням р╕шень ради.

7.          Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ у питаннях, як╕ належать до ╖х в╕дання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати в╕д кер╕вник╕в орган╕в, п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й та ╖х ф╕л╕ал╕в ╕ в╕дд╕лень необх╕дн╕ матер╕али ╕ документи.

8.          Орган╕зац╕я роботи пост╕йно╖ ком╕с╕╖ ради поклада╓ться на голову ком╕с╕╖. Голова ком╕с╕╖ склика╓ ╕ веде зас╕дання ком╕с╕╖, да╓ доручення членам ком╕с╕╖, представля╓ ком╕с╕ю у в╕дносинах з ╕ншими органами, об'╓днаннями громадян, п╕дпри╓мствами, установами, орган╕зац╕ями, а також громадянами, орган╕зу╓ роботу по реал╕зац╕╖ висновк╕в ╕ рекомендац╕й ком╕с╕╖. У раз╕ в╕дсутност╕ голови ком╕с╕╖ або неможливост╕ ним виконувати сво╖ повноваження з ╕нших причин, його функц╕╖ зд╕йсню╓ заступник голови ком╕с╕╖ або секретар ком╕с╕╖.

9.          Ор╕╓нтовний порядок денний зас╕дання пост╕йно╖ ком╕с╕╖ обласно╖ ради разом з необх╕дними матер╕алами доводиться до в╕дома член╕в в╕дпов╕дно╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ обласно╖ ради не п╕зн╕ше як за 3 дн╕ до початку ╖╖ роботи.

10.    Зас╕дання пост╕йно╖ ком╕с╕╖ склика╓ться в м╕ру необх╕дност╕ ╕ ╓ правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина в╕д загального складу ком╕с╕╖.

11.    За результатами вивчення ╕ розгляду питань пост╕йн╕ ком╕с╕╖ готують висновки ╕ рекомендац╕╖. Висновки ╕ рекомендац╕╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ приймаються б╕льш╕стю голос╕в в╕д загального складу ком╕с╕╖ ╕ п╕дписуються головою ком╕с╕╖, а в раз╕ його в╕дсутност╕ – заступником голови або секретарем ком╕с╕╖. Протоколи зас╕дань ком╕с╕╖ п╕дписуються головою ╕ секретарем ком╕с╕╖.

12.    Рекомендац╕╖ пост╕йних ком╕с╕й п╕длягають обов'язковому розгляду органами, п╕дпри╓мствами, установами, орган╕зац╕ями, посадовими особами, яким вони адресован╕. Про результати розгляду ╕ вжит╕ заходи повинно бути пов╕домлено ком╕с╕ям у встановлений ними строк.

13.    Пост╕йна ком╕с╕я для вивчення питань, розробки проект╕в р╕шень ради може створювати п╕дготовч╕ ком╕с╕╖ ╕ робоч╕ групи, ╕з залученням представник╕в громадськост╕, вчених ╕ спец╕ал╕ст╕в. Питання, як╕ належать до в╕дання к╕лькох пост╕йних ком╕с╕й, за ╕н╕ц╕ативою ком╕с╕й, а також за дорученням ради, ╖╖ голови, першого заступника голови обласно╖ ради, заступника голови обласно╖ ради можуть розглядатися пост╕йними ком╕с╕ями сп╕льно.

14.    Висновки ╕ рекомендац╕╖, прийнят╕ пост╕йними ком╕с╕ями на ╖х сп╕льних зас╕даннях, п╕дписуються головами в╕дпов╕дних пост╕йних ком╕с╕й.

 

15.    На кожному зас╕данн╕ ведеться протокол. У протокол╕ вказу╓ться номер протоколу, дата, час ╕ м╕сце проведення зас╕дання, список присутн╕х член╕в ком╕с╕╖ ╕ запрошених, порядок денний зас╕дання, суть обговорення, результати голосування з питань порядку денного, прийнят╕ р╕шення, рекомендац╕╖, висновки. До протоколу додаються дов╕дки, особлива думка член╕в ком╕с╕╖, що голосували проти або утрималися в╕д голосування.

16.    Члени пост╕йно╖ ком╕с╕╖ зобов'язан╕ брати участь у робот╕ пост╕йно╖ ком╕с╕╖, робочих групах, у розробц╕ проект╕в р╕шень, готувати висновки ╕ рекомендац╕╖ для розгляду на зас╕данн╕ ком╕с╕╖, виконувати ╕нш╕ доручення ком╕с╕╖, сприяти проведенню в життя прийнятих нею р╕шень, зд╕йснювати контроль за ╖х виконанням.

17.    Члени пост╕йно╖ ком╕с╕╖ мають право: вносити пропозиц╕╖ про розгляд на зас╕данн╕ ком╕с╕╖ будь-якого питання, що належить до ╖╖ в╕дання, а також брати участь в обговоренн╕ та прийнятт╕ р╕шень, рекомендац╕й, пропозиц╕й, висновк╕в, викласти свою окрему думку як додаток до р╕шення, рекомендац╕╖ чи висновку ком╕с╕╖.

18.    Орган╕зац╕йно-техн╕чне обслуговування д╕яльност╕ пост╕йних ком╕с╕й забезпечу╓ виконавчий апарат обласно╖ ради.

19.    Депутати працюють у пост╕йних ком╕с╕ях на громадських засадах. За р╕шенням обласно╖ ради голова пост╕йно╖ ком╕с╕╖ з питань бюджету, ф╕нанс╕в та податк╕в може працювати в рад╕ на пост╕йн╕й основ╕.

20.    Пост╕йн╕ ком╕с╕╖ ╓ п╕дзв╕тними рад╕ та в╕дпов╕дальними перед нею.

21.    Перел╕к, функц╕ональна спрямован╕сть ╕ порядок орган╕зац╕╖ роботи пост╕йних ком╕с╕й визначаються Законом Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕", цим Регламентом та Положенням про пост╕йн╕ ком╕с╕╖, що затверджу╓ться радою.

Глава VIII. Тимчасов╕ контрольн╕ ком╕с╕╖ обласно╖ ради.

Стаття 4.25.

1.   Тимчасов╕ контрольн╕ ком╕с╕╖ ради ╓ органами ради, як╕ обираються з числа ╖╖ депутат╕в для зд╕йснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень м╕сцевого самоврядування. Контрольн╕ ком╕с╕╖ подають зв╕ти ╕ пропозиц╕╖ на розгляд ради.

2.   Р╕шення про створення тимчасово╖ контрольно╖ ком╕с╕╖ ради, ╖╖ назву та завдання, персональний склад ком╕с╕╖ та ╖╖ голову вважа╓ться прийнятим, якщо за це проголосувало не менше одн╕╓╖ третини депутат╕в в╕д загального складу ради.

3.   Зас╕дання тимчасових контрольних ком╕с╕й ради проводяться, як правило, закрит╕. Депутати, як╕ входять до складу тимчасово╖ контрольно╖ ком╕с╕╖ та залучен╕ ком╕с╕╓ю для участ╕ в ╖╖ робот╕ спец╕ал╕сти, експерти, ╕нш╕ особи не повинн╕ розголошувати ╕нформац╕ю, яка стала ╖м в╕дома у зв'язку з ╖╖ роботою.

4.   Повноваження тимчасово╖ контрольно╖ ком╕с╕╖ ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного р╕шення щодо результат╕в роботи ц╕╓╖ ком╕с╕╖, а також у раз╕ припинення повноважень ради, яка створила ком╕с╕ю.

5.   Робота тимчасових ком╕с╕й ради забезпечу╓ться, як ╕ робота пост╕йних ком╕с╕й ради, виконавчим апаратом ради та регулю╓ться Положенням про тимчасов╕ ком╕с╕╖ обласно╖ ради, яке затверджу╓ться радою.

Глава IX. Ком╕с╕я обласно╖ ради

з питань поновлення прав реаб╕л╕тованих.

Стаття 4.26

Ком╕с╕я обласно╖ ради з питань поновлення прав реаб╕л╕тованих (надал╕-ком╕с╕я) утворюються обласною радою.

Ком╕с╕я у сво╖й робот╕ керу╓ться законами Укра╖ни, постановами Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, ╕ншими нормативними актами, а також Положенням про ком╕с╕╖ Рад народних депутат╕в з питань поновлення прав реаб╕л╕тованих, затвердженим постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 18 лютого 1993 року №112 „Про внесення зм╕н ╕ доповнень до Положення про порядок виплати компенсац╕й, повернення майна або в╕дшкодування його вартост╕ реаб╕л╕тованим громадянам та до Положення про ком╕с╕╖ Рад народних депутат╕в з питань поновлення прав реаб╕л╕тованих”.

Стаття 4.27

Головними завданнями ком╕с╕╖ ╓ вир╕шення питань, пов'язаних з установленням факту розкуркулення, адм╕н╕стративного виселення з в╕дшкодуванням матер╕альних збитк╕в ╕ виплатою грошово╖ компенсац╕╖ реаб╕л╕тованим, як╕ в╕дбували покарання у вигляд╕ позбавлення вол╕ або примусового пом╕щення до л╕кувальних заклад╕в, поновленням житлових та ╕нших прав громадян, реаб╕л╕тованих в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни "Про реаб╕л╕тац╕ю жертв пол╕тичних репрес╕й в Укра╖н╕" (962-12).

Стаття 4.28

Ком╕с╕я в╕дпов╕дно до покладених на не╖ завдань:

-         пода╓ допомогу громадянам в одержанн╕ необх╕дних документ╕в у зв'язку з реаб╕л╕тац╕╓ю;

-         орган╕зу╓ публ╕кац╕ю пов╕домлень про реаб╕л╕тац╕ю в прес╕ чи ╕ншим способом ╕нформу╓ громадськ╕сть за м╕сцем роботи та проживання реаб╕л╕тованого;

-         доруча╓ органам внутр╕шн╕х справ провадити перев╕рку факт╕в безп╕дставност╕ заслання ╕ вислання, направлення на спецпоселення, а також конф╕скац╕╖ та вилучення майна у зв'язку з необ╜рунтованими репрес╕ями (розкуркуленням);

-         заслухову╓ ╕нформац╕ю в╕дпов╕дних службових ос╕б про виконання законодавства з питань реаб╕л╕тац╕╖, а також подання допомоги реаб╕л╕тованим громадянам ╕ членам ╖хн╕х с╕мей;

-         зд╕йсню╓ контроль за в╕дшкодуванням реаб╕л╕тованим громадянам матер╕альних збитк╕в ╕ наданням установлених п╕льг;

-         вир╕шу╓ ╕нш╕ питання, пов'язан╕ з поновленням прав реаб╕л╕тованих громадян.

Стаття 4.29

Кр╕м виконання функц╕й, передбачених у статт╕ 4.28, обласна ком╕с╕я розгляда╓ скарги на р╕шення районних, м╕ських ком╕с╕й та прийма╓ за ними р╕шення, зд╕йсню╓ координац╕ю ╖х роботи, пода╓ методичну допомогу.

Стаття 4.30

Ком╕с╕я д╕╓ у склад╕ голови, заступника голови, секретаря та член╕в ком╕с╕╖. К╕льк╕сний ╕ персональний склад ком╕с╕╖, а також штатна чисельн╕сть ╖╖ прац╕вник╕в затверджуються обласною радою.

Стаття 4.31

До складу ком╕с╕╖ можуть входити депутати м╕сцевих рад, представники громадськост╕, ф╕нансових орган╕в, житлово-комунального господарства, соц╕ального забезпечення, арх╕вних установ, а у раз╕ необх╕дност╕ - й ╕нших орган╕зац╕й та установ.

Стаття 4.32

Орган╕зац╕ю роботи ком╕с╕╖ забезпечу╓ голова ком╕с╕╖. Д╕ловодство зд╕йсню╓ секретар ком╕с╕╖, який в╕дпов╕да╓ за правильне ведення документац╕╖, п╕дготовку до зас╕дань ком╕с╕╖ необх╕дних матер╕ал╕в, ╖х збер╕гання та обл╕к.

Стаття 4.33

Зас╕дання ком╕с╕╖ проводяться в м╕ру необх╕дност╕, але не р╕дше одного разу на м╕сяць, ╕ правомочн╕, якщо на них присутн╕ б╕льше половини ╖╖ складу. Вс╕ питання в ком╕с╕╖ вир╕шуються б╕льш╕стю голос╕в присутн╕х ╖╖ член╕в.

Стаття 4.34

У зас╕даннях ком╕с╕╖ можуть брати участь ╕ особи, як╕ подали заяву з питань, в╕днесених до компетенц╕╖ ком╕с╕╖, або ╖хн╕ представники.

Стаття 4.35

Р╕шення ком╕с╕╖ п╕дпису╓ голова (у раз╕ його в╕дсутност╕ - заступник голови) ╕ секретар ком╕с╕╖.

Стаття 4.36

Р╕шення ком╕с╕й з питань виплати грошово╖ компенсац╕╖, повернення буд╕вель та ╕ншого майна або в╕дшкодування ╖х вартост╕ можуть бути оскаржен╕ реаб╕л╕тованим (або його спадко╓мцями) та ╕ншими за╕нтересованими громадянами в╕дпов╕дно до обласно╖ ком╕с╕╖. У раз╕ незадоволення прийнятим р╕шенням ц╕ громадяни можуть звернутися за розв'язанням спору до суду.

Стаття 4.37

Орган╕зац╕йно-техн╕чне та ф╕нансове забезпечення д╕яльност╕ ком╕с╕╖ зд╕йсню╓ виконавчий апарат обласно╖ ради.

Стаття 4.38

Ком╕с╕я користу╓ться штампом ╕ печаткою обласно╖ ради, що ╖╖ утворила.

Глава X. Р╕шення обласно╖ ради.

Стаття 4.39.

1.   Обласна рада в межах сво╖х повноважень прийма╓ нормативн╕ та ╕нш╕ акти у форм╕ р╕шень.

2.   Р╕шення обласно╖ ради приймаються на ╖╖ пленарному зас╕данн╕ ╕з застосуванням електронно╖ ╕нформац╕йно╖ системи п╕сля обговорення б╕льш╕стю депутат╕в в╕д загального складу ради, кр╕м випадк╕в, передбачених Законом Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕", цим Регламентом та ╕ншими законами.

3.   Р╕шення обласно╖ ради прийма╓ться неф╕ксованим голосуванням, або ╕ншим чином, передбаченим у статт╕ 3.26 цього Регламенту.

Та╓мне голосування обов'язково проводиться у випадках, передбачених чинним законодавством ╕ цим Регламентом.

4.   Р╕шення обласно╖ ради нормативно-правового характеру набирають чинност╕ з дня ╖х оф╕ц╕йного оприлюднення, якщо радою не встановлено б╕льш п╕зн╕й строк введення цих р╕шень у д╕ю.

Глава XI. Зд╕йснення обласною радою та ╖╖ органами

контрольних функц╕й ╕ повноважень.

Стаття 4.40.

1.   Обласна рада в╕дпов╕дно до встановлених повноважень безпосередньо або через сво╖ органи забезпечу╓ виконання Конституц╕╖ та закон╕в Укра╖ни, зд╕йсню╓ контроль за реал╕зац╕╓ю прийнятих р╕шень, загальнообласних програм ╕ бюджету та ╕нших питань, як╕ входять в ╖╖ компетенц╕ю.

2.   Обласна рада систематично заслухову╓ на сво╖х зас╕даннях ╕нформац╕╖ про х╕д виконання р╕шень ради, зв╕ти пост╕йних ком╕с╕й, ╕нших орган╕в, як╕ утворю╓ або обира╓ рада, пов╕домлення депутат╕в про роботу в рад╕, виконання ними р╕шень ╕ доручень ради та ╖╖ орган╕в.

3.   Сво╖ контрольн╕ функц╕╖ пост╕йн╕ ком╕с╕╖ обласно╖ ради зд╕йснюють в╕дпов╕дно до цього Регламенту та Закону Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕".

 

 

Глава XI╤. Повноваження обласно╖ ради як регуляторного органу.

Стаття 4.41

1.   Обласна рада ╓ регуляторним органом, який в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни „Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕” над╕лений повноваженнями щодо зд╕йснення державно╖ регуляторно╖ пол╕тики та регуляторно╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ област╕.

2.   Обласна рада керу╓ться законодавством Укра╖ни про державну регуляторну пол╕тику, ╕ншими Законами Укра╖ни та нормативно-правовими актами, що регулюють в╕дносини у сфер╕ державно╖ регуляторно╖ пол╕тики.

Стаття 4.42

1.   Повноваження у зд╕йсненн╕ державно╖ регуляторно╖ пол╕тики покладаються на кожну пост╕йну ком╕с╕ю обласно╖ ради (дал╕ - в╕дпов╕дальна пост╕йна ком╕с╕я) у частин╕, що в╕днесена законом до компетенц╕╖ в╕дпов╕дно╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖.

2.   Головною пост╕йною ком╕с╕╓ю з питань розгляду регуляторних акт╕в ╓ пост╕йна ком╕с╕я обласно╖ ради з економ╕чних питань та комунально╖ власност╕, до сфери в╕дання яко╖ належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта в обласн╕й рад╕.

Стаття 4.43

1.   Планування д╕яльност╕ обласно╖ ради з п╕дготовки проект╕в регуляторних акт╕в зд╕йсню╓ться в рамках п╕дготовки та затвердження план╕в роботи обласно╖ ради у порядку, встановленому Законом Укра╖ни "Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕" та Регламентом обласно╖ ради, з урахуванням вимог частин третьо╖ та четверто╖ статт╕ 7 Закону Укра╖ни „Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕”.

2.   План д╕яльност╕ з п╕дготовки проект╕в регуляторних акт╕в на наступний календарний р╕к затверджу╓ться обласною радою не п╕зн╕ше 15 грудня поточного року, якщо ╕нше не встановлено законом.

3.   Затверджен╕ плани д╕яльност╕ з п╕дготовки проект╕в регуляторних акт╕в, а також зм╕ни до них оприлюднюються не п╕зн╕ше як у десятиденний строк п╕сля ╖х затвердження шляхом опубл╕кування в друкованих засобах масово╖ ╕нформац╕╖ та/або шляхом розм╕щення плану та зм╕н до нього на оф╕ц╕йн╕й стор╕нц╕ обласно╖ ради в мереж╕ ╤нтернет або в ╕нший спос╕б, передбачений статтею 13 Закону Укра╖ни „Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕”.

4.   Якщо обласна рада готу╓ або розгляда╓ проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого нею плану д╕яльност╕ з п╕дготовки проект╕в регуляторних акт╕в, то в╕дпов╕дн╕ зм╕ни до плану повинн╕ бути внесен╕ не п╕зн╕ше десяти робочих дн╕в з дня початку п╕дготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до обласно╖ ради, але не п╕зн╕ше дня оприлюднення цього проекту.

Стаття 4.44

1.   З метою одержання зауважень та пропозиц╕й в╕д ф╕зичних та юридичних ос╕б, ╖х об'╓днань до оприлюднення проекту регуляторного акта готу╓ться анал╕з регуляторного впливу. При цьому обов’язковим ╓ застосування методики п╕дготовки анал╕зу регуляторного впливу проект╕в регуляторних акт╕в, яка затверджена Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни.

2.   Анал╕з регуляторного впливу п╕дпису╓ться розробником проекту регуляторного акта (кер╕вником в╕дпов╕дного регуляторного органу, установи чи орган╕зац╕╖), а в раз╕ якщо розробником проекту ╓ обласна рада – головою обласно╖ ради.

Стаття 4.45

1.   У раз╕ внесення на розгляд сес╕╖ обласно╖ ради проекту регуляторного акта без анал╕зу регуляторного впливу в╕дпов╕дальна пост╕йна ком╕с╕я прийма╓ р╕шення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання органу чи особ╕, яка внесла цей проект.

2.   За мотивованим поданням депутата обласно╖ ради, пост╕йно╖ ком╕с╕╖ обласно╖ ради, голови обласно╖ ради в╕дпов╕дальна пост╕йна ком╕с╕я може прийняти р╕шення про забезпечення п╕дготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта, внесеного цим депутатом ради, пост╕йною ком╕с╕╓ю ради, головою обласно╖ ради в порядку, встановленому частинами другою та третьою статт╕ 34 Закону Укра╖ни „Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕”. У цьому раз╕ анал╕з регуляторного впливу не готу╓ться, а експертний висновок щодо регуляторного впливу готу╓ться в╕дпов╕дно до вимог статт╕ 8 зазначеного Закону.

Стаття 4.46

1.   Кожен проект регуляторного акта оприлюдню╓ться з метою одержання зауважень ╕ пропозиц╕й в╕д ф╕зичних та юридичних ос╕б, ╖х об'╓днань.

2.   Якщо розробником проекту регуляторного акта ╓ обласна рада, то пов╕домлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень ╕ пропозиц╕й, проект регуляторного акта та в╕дпов╕дний анал╕з регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опубл╕кування в друкованих засобах масово╖ ╕нформац╕╖ обласно╖ ради та/або в ╕нших друкованих засобах масово╖ ╕нформац╕╖, визначених обласною радою, та/або шляхом розм╕щення на оф╕ц╕йн╕й стор╕нц╕ обласно╖ ради в мереж╕ ╤нтернет.

3.   Проект регуляторного акта разом ╕з в╕дпов╕дним анал╕зом регуляторного впливу оприлюдню╓ться не п╕зн╕ше п'яти робочих дн╕в з дня оприлюднення пов╕домлення про оприлюднення цього проекту. В окремих випадках може зд╕йснюватися повторне оприлюднення проекту регуляторного акта.

Стаття 4.47

1.   За р╕шенням обласно╖ ради або в╕дпов╕дально╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ обласно╖ ради:

       оприлюднюються проекти регуляторних акт╕в, як╕ не оприлюднювалися до внесення ╖х на розгляд сес╕╖ обласно╖ ради;

       можуть повторно оприлюднюватися проекти регуляторних акт╕в, як╕ оприлюднювалися до внесення ╖х на розгляд сес╕╖ обласно╖ ради.

2.   У раз╕ оприлюднення проект╕в регуляторних акт╕в за р╕шенням обласно╖ ради або в╕дпов╕дально╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ обласно╖ ради функц╕ю розробника проекту викону╓ орган, особа чи група ос╕б, як╕ внесли цей проект на розгляд сес╕╖ в╕дпов╕дно╖ ради, якщо ╕нше не встановлено у р╕шенн╕ ради чи в╕дпов╕дально╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖.

3.   Зауваження ╕ пропозиц╕╖ щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд сес╕╖ ради, та в╕дпов╕дного анал╕зу регуляторного впливу надаються ф╕зичними та юридичними особами, ╖х об'╓днаннями розробников╕ цього проекту та головн╕й пост╕йн╕й ком╕с╕╖ обласно╖ ради.

Стаття 4.48

1.   Строк, протягом якого в╕д ф╕зичних та юридичних ос╕б, ╖х об'╓днань приймаються зауваження та пропозиц╕╖, встановлю╓ться обласною радою, якщо вона ╓ розробником проекту регуляторного акта, ╕ не може бути меншим н╕ж один м╕сяць та б╕льшим н╕ж три м╕сяц╕ з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та в╕дпов╕дного анал╕зу регуляторного впливу.

2.   Ус╕ зауваження ╕ пропозиц╕╖ щодо проекту регуляторного акта та в╕дпов╕дного анал╕зу регуляторного впливу, одержан╕ протягом встановленого строку, п╕длягають обов'язковому розгляду в╕дпов╕дальною пост╕йною ком╕с╕╓ю обласно╖ ради. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повн╕стю чи частково врахову╓ одержан╕ зауваження ╕ пропозиц╕╖ або мотивовано ╖х в╕дхиля╓.

3.   Оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень ╕ пропозиц╕й не може бути перешкодою для проведення громадських слухань та будь-яких ╕нших форм в╕дкритих обговорень цього проекту регуляторного акта.

Стаття 4.49

1.   Кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до обласно╖ ради, пода╓ться до в╕дпов╕дально╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ для вивчення та надання висновк╕в про в╕дпов╕дн╕сть проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону Укра╖ни “Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕”.

2.   В╕дпов╕дальна пост╕йна ком╕с╕я забезпечу╓ п╕дготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта в терм╕н до трьох м╕сяц╕в з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та в╕дпов╕дного анал╕зу регуляторного впливу.

3.   Порядок п╕дготовки експертних висновк╕в щодо регуляторного впливу внесених проект╕в регуляторних акт╕в регламентуються статтею 2.16 глави IV розд╕лу 2, статтею 4.24. глави VII розд╕лу 4 Регламенту обласно╖ ради.

4.   На п╕дстав╕ анал╕зу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект регуляторного акта при його внесенн╕ на розгляд сес╕╖ обласно╖ ради, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу цього проекту в╕дпов╕дальна пост╕йна ком╕с╕я готу╓ сво╖ висновки про в╕дпов╕дн╕сть проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону Укра╖ни “Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕”.

5.   Висновки в╕дпов╕дально╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ готуються на п╕дстав╕ анал╕зу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенн╕, лише у раз╕, якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий в╕дпов╕дальн╕й пост╕йн╕й ком╕с╕╖ протягом строку, встановленого для його п╕дготовки. Це правило не застосову╓ться у випадках, передбачених частиною другою статт╕ 4.45 Регламенту обласно╖ ради.

6.   Висновки в╕дпов╕дально╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ передаються для вивчення до головно╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖, до сфери в╕дання яко╖ належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта в обласн╕й рад╕, за винятком випадк╕в, коли в╕дпов╕дальна пост╕йна ком╕с╕я ╓ головною пост╕йною ком╕с╕╓ю.

7.   При представленн╕ на пленарному зас╕данн╕ сес╕╖ ради проекту регуляторного акта голова в╕дпов╕дально╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ допов╕да╓ висновки ц╕╓╖ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ про в╕дпов╕дн╕сть проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 Закону Укра╖ни “Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕”.

Стаття 4.50

1.   Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

-         в╕дсутн╕й анал╕з регуляторного впливу;

-         проект регуляторного акта не був оп