• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 5-го скликання

Опубліковано: 02.06.2010 11:32:57

У  К  Р  А  Ї  Н  А


РІВНЕНСЬКА    ОБЛАСНА   РАДА


П’яте  скликання


(Тридцять четверта сесія)


Р І Ш Е Н Н Я


від «14» травня 2010 року                                                                            № 1637


 


Про звернення депутатів Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України щодо захисту інтересів громадян в умовах кризи  валютного ринку України


 


 


Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада


в и р і ш и л а :


 


1.      Схвалити текст звернення депутатів Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України щодо захисту інтересів громадян в умовах кризи валютного ринку України (текст звернення додається).


2.      Рішення надіслати Президенту України, Верховній Раді України, обласним радам.


3.      Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А.


 


 


Перший заступник


голови обласної ради                                                                      В.А.Королюк


 


 


ЗВЕРНЕННЯ


депутатів Рівненської обласної ради


до Президента України та Верховної Ради України


щодо захисту інтересів громадян в умовах штучно


створеної кризи на валютному ринку України


 


Істотна зміна обставин внаслідок обвалу національної грошової одиниці в 1,6 раза (цей показник – один із найбільших у світі з часів світової фінансової кризи) не була передбачуваною на час підписання кредитних договорів в іноземній валюті (передусім – в доларах США) з банківськими установами, що і призвело до масової неплатоспроможності позичальників, їх банкрутств та зубожіння. Крім того, попит на такі кредити «підігрівався» заявами голови НБУ, політиків та інших високопосадовців про можливі перспективи росту національної грошової одиниці до рівня 3,50 грн./дол. США, тим самим спонукаючи до взяття валютних кредитів.


Така ситуація є несприятливою у першу чергу для громадян України, малого та середнього бізнесу, оскільки через швидкоплинну та не прогнозовану девальвацію гривні їх доходи, які виражаються у національній валюті, почали та продовжують падати, що створило реальну проблему неповернення отриманих валютних кредитів, а відтак тягне за собою банкрутство банківської системи. В результаті цього значна частина малого та середнього бізнесу збанкрутувала, а інша – на межі банкрутства, внаслідок чого скорочуються робочі місця, не виплачується заробітна плата, немає надходжень до бюджету від податків, зборів та інших платежів, що сприяє розквіту тіньового бізнесу. Хвиля протестів та звернень позичальників, які опинилися у борговій ямі, вказує на те, що валютні кредити є поза законом, і це нова форма геноциду проти свого ж українського народу.


Проблема погашення валютних кредитів носить загальнодержавний характер. Тому, зважаючи на суперечності між Конституцією України (статей З та 99) і Законом України «Про Національний банк України», задля недопущення подальшого значного банкрутства малого і середнього бізнесу та у зв'язку із цим – тонізації економіки, стрімкого падіння рівня життя населення за межу бідності, звертаємося до Вас із проханням:


1. Законодавчо врегулювати (керуючись статтею 533 Цивільного кодексу України) проблему повернення банківським установам валютних кредитів та відсотків за тіло кредиту суб'єктами малого та середнього бізнесу, фізичними особами у національній грошовій одиниці за курсом, який визначений на дату отримання таких зобов'язань, що дасть можливість уникнути масової невиплати коштів за валютними кредитами та збільшення кризи не лише громадян, а й банківської системи України.


2. Понесені банківськими установами збитки внаслідок курсової різниці від вказаної вище операції частково компенсувати шляхом включення їх до витрат банку та частково – за рахунок резервів Національного банку України.


3. Доручити Генеральній прокуратурі України провести розслідування діяльності Національного банку України в період з 2008 по 2009 рік щодо правомірності здійснення рефінансування комерційних банків на суму понад 170 мільярдів гривень (це достатні кошти для підтримки курсу національної валюти на рівні 5,05 грн./дол. США) та порушення Національним банком України статті 99 Конституції України, а саме: забезпечення стабільності грошової одиниці.


4. Внести зміни до Закону України „Про Національний банк України", змінивши статтю 53, яка не допускає втручання Верховної Ради України в діяльність Правління та Ради НБУ, та статтю 54, яка забороняє кредитне фінансування державних бюджетних витрат, при цьому ігноруючи загальнодержавні проблеми і змушуючи йти на зовнішні запозичення.


5. Посилити відповідальність Національного банку України перед Президентом України та Верховною Радою України, вдосконаливши редакцію частини 1 статті 9 та частини 5 статті 51 Закону України „Про Національний банк України".


 


 


С х в а л е н о


Рішення Рівненської


обласної ради


«14». 05. 2010   № 1637


 


 

Назад до розділу