• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться перше пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

У понеділок, 2 грудня 2019 року в 301 каб. облради відбудуться засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:29 листопада 2019 року о 10-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності (В.Бойко)29 листопада 2019 року о 9-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир)Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиАрхів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Рішення обласної ради 5-го скликання

Опубліковано: 05.11.2010 12:02:32

У  К  Р  А  Ї  Н  А


РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА


П’яте   скликання


(Тридцять сьома сесія)


Р І Ш Е Н Н Я


від «22» жовтня 2010 року                                              № 1749


 


Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Віктора Януковича, Верховної Ради України, обласних рад України щодо зняття з розгляду законопроекту № 1501-3 «Про мови в Україні»


 


 


У зв’язку із внесенням на розгляд Верховної Ради України законопроекту № 1501-3 «Про мови в Україні», враховуючи відповідні звернення депутатів Львівської, Івано-Франківської обласних рад, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за рекомендаціями постійних комісій і погодженням президії обласної ради, обласна рада


 


в и р і ш и л а :


1.    Схвалити текст звернення Рівненської обласної ради до Президента України Віктора Януковича, Верховної Ради та обласних рад України щодо зняття з розгляду законопроекту № 1501-3 «Про мови в Україні» (текст звернення додається).


2.    Рішення Рівненської обласної ради надіслати за належністю.


3.    Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Королюка В.А.


 


Голова обласної ради                                        О.Ю.Данильчук


 


ЗВЕРНЕННЯ


Рівненської обласної ради


до Президента України Віктора Януковича,


Верховної Ради України, обласних рад України


щодо розгляду законопроекту № 1015-3 «Про мови в Україні»


 


Від імені територіальної громади депутати Рівненської обласної ради висловлюють крайню стурбованість розвитком тенденційного спрямування мовної політики держави.


Дії правлячої більшості, що ведуть до нівелювання української мови та її витіснення з усіх сфер життя, викликають тривогу за долю України як повноцінного представника світової спільноти.


Законопроект № 1015-3 «Про мови в Україні», зареєстрований народними депутатами України від Партії регіонів Олександром Єфремовим, Комуністичної партії Петром Симоненком та «Блоку Литвина» Сергієм Гриневецьким ставить під загрозу ідентифікацію української держави і створює плацдарм для експансивного впливу на її суверенітет.


Ми не можемо пасивно споглядати, як парламентська більшість готується до ухвалення нової редакції закону про мову, що фактично знищує рідне українське слово.


Рівненська обласна рада закликає керівництво Верховної Ради України та народних депутатів негайно зняти з розгляду парламенту законопроект
№ 1015-3 «Про мови в Україні», який вважаємо антиконституційним. Адже, всупереч чинній Конституції України, він передбачає надання російській мові під виглядом регіональної номінального статусу другої державної мови. Формально визнаючи статус української як єдиної державної мови, законопроект офіційно запроваджує двомовність – вільне використання російської мови в усіх сферах діяльності, зокрема, у діловодстві, судочинстві, проведенні досудового слідства, освіті, в державних та регіональних установах влади.


Депутати Рівненської обласної ради розцінюють цей законопроект як замах на Конституцію, спробу посіяти розбрат та розколоти Україну за мовною ознакою. Автори законопроекту прикривають свої дії Європейською хартією регіональних мов. Однак, в ній передбачено, що держава сприяє розвиткові мов національних меншин за умови, що не завдається шкода розвитку мови корінної нації. Натомість, гарантуючи захист 15 мовам національних меншин в Україні, законопроект чомусь виокремлює російську. Його автори стверджують, що для більшості громадян України російська мова є або рідною, або мовою повсякденного спілкування.


Але беззаперечна істина – це унітарність України і те, що переконливу більшість громадян складають етнічні українці.


Сам факт появи ганебного «мовного» законопроекту свідчить, що за такої ментальності влади реалізація українських національних інтересів є неможливою. Ми вбачаємо причину українських негараздів, – у тому числі, економічних, – у відсутності національної свідомості українських можновладців.


Закликаємо Президента України як гаранта Конституції вжити всіх необхідних заходів, щоб припинити підступний антиукраїнський замах.


У протилежному випадку залишаємо за собою право звернутися до студентства, інтелігенції, всіх українців, яким небайдужа доля держави, взяти участь у мирних акціях щодо захисту свого права розмовляти українською мовою.


Звертаємося до Світового Конгресу Українців та всього українства із закликом стати піч-о-пліч із нами на захист українського слова.


  


Схвалено


на тридцять сьомій сесії Рівненської обласної ради


п’ятого скликання


22 жовтня 2010 року,


рішення № 1749


 

Назад до розділу