• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 29.12.2015

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(Друга сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 25 грудня 2015 року                                                                                       № 54

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо збереження діючої системи оподаткування в агропромисловому комплексі

 

Відповідно до статті  43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо збереження діючої системи оподаткування в агропромисловому комплексі (текст звернення додається).

 2. Голові обласної ради забезпечити направлення рішення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

 

 

 

 

Голова ради                                                                              В.О. Ковальчук 


                      

 


Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо збереження діючої системи оподаткування в агропромисловому комплексі

 

Ми, депутати Рівненської обласної ради, глибоко занепокоєні змінами у податковому законодавстві на 2016 рік. Оприлюднений 30 листопада 2015 року Міністерством фінансів України законопроект «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» фактично відміняє усі пільги для сільськогосподарських виробників:

- скасовує спеціальний режим ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в агропромисловому комплексі;

- дає можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група «С») лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн.;

- скасовує пільги з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських виробників.

Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки агропромислового комплексу.

При цьому, на відміну від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарське виробництво донедавна демонструвало позитивні показники розвитку. Частка агропромислового комплексу у загальному обсязі експорту України становить 37% (станом на 01.11.2015). Спеціальний режим ПДВ для сільськогосподарських виробників, що діє з 1998 року, є найефективнішим, до того ж не корупційним механізмом підтримки галузі. Пряма підтримка сільськогосподарських виробників, яку пропонує Уряд, містить певні корупційні ризики.

Скасування спеціального режиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 1 січня 2016 року є згубним кроком з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України.

За оцінками експертів, втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки – 1 мільярд доларів, а кількість безробітних зросте на 100 тис. осіб.

Економічна динаміка розвитку агропромислового комплексу у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі – за підсумками 10-ти місяців 2015 року падіння обсягу сільськогосподарського виробництва складає 4,4%, а витрати на виробництво зросли на 60-70%. Вперше за  10 років скоротилися всі показники по виробництву продукції тваринництва. Чисельність поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 5,4%, поголів’я птиці – на 3,2%, виробництво молока зменшилося на 4,4%, а яєць – на 14,8%.

Ситуація в агропромисловому комплексі є несприятливою й через посушливі погодні умови. Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі й зовнішньоекономічна кон’юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже декілька років поспіль. При цьому, відсутня будь-яка компенсація за кредитами, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних.

Наголошуємо, що збереження існуючої системи оподаткування аграрного сектору до 1 січня 2018 року передбачено Коаліційною Угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі прописані в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно з нормами СОТ.

Підходи до законотворчої діяльності Уряду порушують вимоги чинного законодавства України щодо неможливості внесення змін в податкове законодавство на наступний рік наприкінці поточного року.

Вважаємо, що зазначений законопроект не може бути прийнятий в запропонованій редакції, адже означатиме крах агропромислового комплексу України та може спричинити масові акції протесту з боку фермерів і селян.

Враховуючи вищевикладене, переконливо просимо підтримати наші пропозиції та пропозиції громадських професійних організацій агропромислового комплексу щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 25 грудня 2015 року № 54

 

 

 

Назад до розділу