• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 17.03.2016

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(П'ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 11 березня 2016 року                                                                                       № 149

 

Про відзначення 75-ої річниці заснування Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Проголосити 2016 рік у Рівненській області роком заснування Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця.

2. Рівненській облдержадміністрації розробити план заходів з відзначення в області  року заснування Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця.

3. Звернутися до Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо відзначення на державному рівні 75-ої річниці заснування Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця (текст звернення додається).

4. Голові обласної ради забезпечити направлення рішення до Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, обласних рад та народних депутатів України, які обрані від Рівненської області.

 

Голова ради                                                                                           О.В. Корнійчук

 

Звернення

Рівненської обласної ради Президента України Петра Порошенка,
Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо відзначення на державному рівні 75-ої річниці заснування Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця

 

28 червня 2016 року Україна відзначатиме важливу дату – 75 років з дня утворення Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця, вояки якої пунктом 13-им статті 1 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті» визнані борцями за незалежність України у ХХ столітті.

Виходячи з досліджень істориків, науковців, краєзнавців нашої національної минувшини, громадян, небайдужих до відновлення спаплюженої радянською пропагандою та сучасними українофобами нашої історії, звертаємося з проханням про відзначення цієї дати на державному рівні.

З початку Другої світової війни вже 28 червня 1941 року Тарас Бульба-Боровець, який за завданням Уряду УНР (в екзилі) в 1940 році перейшов радянський кордон, щоб сформувати повстанські загони для досягнення основної мети здобуття державної незалежності України, видає перший наказ про організацію повстанських загонів, які б захоплювали владу у звільнених від більшовиків місцях, організовували народну міліцію, творили новий національний порядок, всюди вивішували жовто-блакитні прапори. Це підтверджується документом з архіву Служби Безпеки України.

Прийшов час вшанувати засновника і організатора УПА Тараса Бульбу-Боровця, який більше 60-ти років невтомно боровся за волю України, ще за часів польської окупації в 20-30 роках минулого століття. Двічі перебував в концтаборах за свою націоналістичну діяльність в польському «Береза Картузька» і німецькому «Заксенгаузен». Продовжував боротися за Україну в еміграції у Німеччині, в США, організовував вояцькі структури, видавав журнали і газети, в яких закликав боротися за незалежність України, написав багато аналітичних матеріалів, книг.

Повстанські загони Тараса Бульби-Боровця вели бої з фашистами під час Другої світової війни, це досліджено професором Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка Володимиром Сергійчуком, житомирським науковцем Сергієм Стельниковичем, письменником Олексієм Опанасюком, рівненськими науковцями і краєзнавцями професором Йосипом Пацулою, Євгеном Шморгуном, Гурієм Бухалом і багатьма іншими.

У час, коли Україна веде запеклу боротьбу з російськими інтервентами, важливо пам’ятати про героїв, які боролися за ідеали незалежної Української держави. Тарас Бульба-Боровець – один із них. Переконані, що він заслуговує гідного вшанування на державному рівні.

Попереднє звернення обласної ради з вказаного питання залишилось без позитивного вирішення, оскільки Комітет з питань культури та духовності Верховної Ради України 23 грудня 2015 року прийняв рішення про виключення з проекту Постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році 75-ту річницю заснування Української Повстанської Армії «Поліська Січ».

Тож просимо Президента України, Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України відзначити 28 червня 2016 року на державному рівні 75-ту річницю з дня утворення Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тарасом Бульбою-Боровцем та внести відповідні зміни до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2016 році».

Вважаємо, що такі герої як Тарас Бульба Боровець та Клим Савур (Дмитро Клячківський) заслуговують на високе Звання Героя України. Тому, з огляду на це,  звертаємося до Президента України з проханням позитивно вирішити це питання.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 11 березня 2016 року

№ 149

Назад до розділу