• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


19 листопада 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:
- о 10-00 год. з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей (голова Бірук Б.І.);
- о 14-00 год. з питань будівництва та розвитку інфраструктури (голова Кучерук М.Г.).
Засідання відбудуться в 301 каб. облради

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 17.03.2016

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА   ОБЛАСНА   РАДА

Сьоме скликання

(П'ята  сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 11 березня 2016 року                                                                                        № 153

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення прав населення зони спостереження на соціально-економічну компенсацію ризику

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а:

1. Звернутись до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення соціальної справедливості та прав населення зони спостереження на соціально-економічну компенсацію ризику, а також упередження виникнення соціальних конфліктів (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення даного рішення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів України, які обрані від Рівненської області.

 

Голова ради                                                                                        О.В. Корнійчук          

 

Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відновлення прав населення зони спостереження на соціально-економічну компенсацію ризику

 

Необхідність даного звернення викликана зростанням протестних настроїв та соціальної напруги серед людей, що проживають на території зони спостереження Відокремленого підрозділу «Хмельницька АЕС» та «Рівненської АЕС»  ДП «НАЕК «Енергоатом» і зумовлені порушенням Кабінетом Міністрів України протягом 2014-2015 років норм законодавства щодо фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Зокрема, питання надання населенню територій, на яких розміщуються ядерні установки, соціально-економічної компенсації ризику від їх діяльності врегульовано Бюджетним кодексом України (ст.97) та Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», який є основоположним у ядерному законодавстві.

Законом встановлено, що саме населення територій, на яких розміщуються ядерні установки, має право на соціально-економічну компенсацію ризику, яка здійснюється за рахунок надходжень відповідного збору.

Законодавством визначено механізми та умови цільового й ефективного використання коштів соціально-економічної компенсації ризику населення (від подання пропозицій до проекту Держбюджету до надходження коштів до спеціальних фондів місцевих бюджетів та їх спрямування на конкретні заходи, контроль за цільовим використанням зазначених коштів та інформування громадськості з цього питання).

Платником збору є ДП «НАЕК «Енергоатом».

Розподіл коштів збору між спеціальними фондами бюджетів обласних, районних та міських рад, міст обласного підпорядкування здійснюється з урахуванням питомої ваги чисельності населення, яке проживає в зонах спостереження цих адміністративно-територіальних одиниць та пропорційно до обсягу товарної продукції підприємств ліцензіата, розташованого на відповідній території, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Проте, в порушення вимог діючого законодавства, Кабінетом Міністрів України у 2014 році не було прийнято відповідної постанови та не розподілено збір в розмірі 229 866 000 грн., що був сплачений ДП «НАЕК «Енергоатом» до державного бюджету на соціально-економічну компенсацію ризику населення.

У 2015 році Законом України «Про державний бюджет України на 2015 рік» за кодом 24130000 (збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження) передбачено надходження коштів у розмірі 224 104 000 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №925 «Про внесення змін у додаток до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2012 №91, передбачено розподіл цих субвенцій на 2015 рік у загальному обсязі 108 709 000 грн.

Разом з тим ДП «НАЕК «Енергоатом» за 12 місяців 2015 року перерахувало до спеціального фонду  державного бюджету збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення в розмірі 314 258 000 грн. Відповідальність за підготовку постанови Кабінетом Міністрів України покладено на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Лист ДП «НАЕК «Енергоатом» від 02.12.2015 року № 17556/04 до Прем’єр-міністра України з проханням надати відповідні доручення щодо збільшення на 2015 рік субвенцій на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження до рівня фактичних платежів ДП «НАЕК «Енергоатом», залишився без відповіді. 

 Таким чином, сотні тисяч людей, що проживають в Україні у зоні спостереження підприємств ядерної енергетики, у тому числі у зоні спостереження Хмельницької АЕС, вкотре були обмануті. А в умовах тривалої фінансово-економічної скрути та суспільно-політичної нестабільності це неминуче призведе до зростання суспільного обурення, соціальної напруги та виллється у масові  протести. 

З огляду на зазначене, з метою усунення вищенаведених порушень законодавства, відновлення соціальної справедливості та прав населення зони спостереження на соціально-економічну компенсацію ризику, а також упередження виникнення соціальних конфліктів просимо звернутися до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України з такими пропозиціями:

- невідкладно ухвалити необхідні нормативні акти та забезпечити повернення територіальним громадам зон спостереження сплаченого у 2014 році ДП «НАЕК «Енергоатом» до Державного бюджету та не розподіленого збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення в розмірі 229 866 000 гривень;

– внести зміни до «Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2012 року №91, в частині збільшення за 2015 рік цих субвенцій до рівня фактичних платежів ДП «НАЕК «Енергоатом», здійснених за відповідним збором у минулому році;

- забезпечити переведення усіх статей фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, до виду обов’язкових забезпечених видатків державного бюджету;

- ініціювати проведення Рахунковою палатою заходів державного зовнішнього фінансового контролю щодо правомірності та ефективності управління центральним органом виконавчої влади коштами субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

 

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 11 березня 2016 року

№ 153

Назад до розділу