• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться перше пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

У понеділок, 2 грудня 2019 року в 301 каб. облради відбудуться засідання постійно діючої конкурсної комісії для проведення конкурсів на зайняття посад керівників обласних комунальних закладів охорони здоров'я:29 листопада 2019 року о 10-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності (В.Бойко)29 листопада 2019 року о 9-00 год відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир)Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної радиАрхів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 17.03.2016

У К Р А Ї Н А

РІВНЕНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА

Сьоме скликання

(П'ята сесія)

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 11 березня 2016 року                                                                      № 155

 

Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації державної форми власності з місцевих бюджетів без передачі відповідних ресурсів

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією обласної ради, обласна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації державної форми власності з місцевих бюджетів без передачі відповідних ресурсів (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення рішення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та народних депутатів України, які обрані від Рівненської області.

Голова ради                                                                            О.В. Корнійчук

 

Звернення

Рівненської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації державної форми власності з місцевих бюджетів без передачі відповідних ресурсів

 

Внаслідок фінансування з 01 січня 2016 року видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації державної форми власності з місцевих бюджетів без передачі відповідних ресурсів додаткове навантаження на місцеві бюджети Рівненської області становить 202,2 млн. гривень.

            В місцевих бюджетах Рівненської області на утримання професійно-технічних навчальних закладів затверджено 115,0 млн. грн., або 57,0 відсотків від потреби в коштах на 2016 рік. Зокрема:

- в  обласному бюджеті на підготовку робітничих кадрів у 14-ти закладах затверджено 62,6 млн. грн., що дозволяє здійснювати видатки на мінімальному рівні, необхідному для функціонування закладів, протягом шести місяців 2016 року;

- Рівненською міською радою затверджено видатки на рівні 2015 року - 50 564,6 тис. грн.;

- рішенням Дубенської міської ради на утримання 1 ПТНЗ в першому кварталі поточного року затверджено 1,8 млн. грн. (20,8 відсотка від видатків 2015 року);

-  Острозькою міською радою питання виділення коштів на утримання професійно-технічного навчального закладу не прийняте.

Відповідно до ч. 3 ст. 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Державним замовником на підготовку робітничих кадрів для державних потреб згідно з законодавством є Міністерство освіти і науки України та інші центральні органи виконавчої влади.

            Відповідно до частини першої статті 85 Бюджетного кодексу України держава може передати органам місцевого самоврядування право на здійснення видатків лише за умови відповідної передачі фінансових ресурсів у вигляді закріплених за відповідними бюджетами загальнодержавних податків і зборів або їх частки, а також трансфертів з Державного бюджету України.

Професійно-технічні навчальні заклади надають послуги жителям усієї області або країни. Так, у професійно-технічних закладах Рівненської області навчається більше 1100 учнів (10,4 відсотка від загального контингенту), які прибули з інших областей.

Крім того, майже 7000 дітей (60 % від контингенту учнів) одночасно із здобуттям професії отримують загальну середню освіту, яка є обов’язковою і отримання якої у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Крім навчальної функції професійно-технічні навчальні заклади виконують і соціальну, адже переважну більшість учнівського контингенту складають діти соціально незахищених верств населення, майже 3 % мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Верховною Радою України 04 лютого 2016 року прийнято законопроекти щодо внесення змін до Бюджетного Кодексу України та Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». З набранням чинності вказаних законів професійно-технічні заклади, які розташовані в  м. Дубно та м. Острог, повернуться на фінансування з обласного бюджету. На цю мету затверджено субвенції місцевим бюджетам Рівненської області в сумі 73,2 млн. грн.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2016 № 41 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 727» обласному бюджету Рівненської області затверджена стабілізаційна дотація в сумі 34,2 млн. грн. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.02.2016 №67 та рішенням Острозької міської ради від 19.02.2016  №111 кошти в сумі  1,4 млн. грн.  затверджені для забезпечення фінансування захищених видатків Острозького ВПУ у січні-лютому поточного року.

Таким чином загальний обсяг цільових трансфертів з державного бюджету на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах складе для Рівненської області 107,5 млн. грн.

Однак фактично трансферт в область не надійшов, зміни до помісячного розпису асигнувань Державного бюджету на 2016 рік Державною казначейською службою України не доведені, фінансування закладу з цих причин не розпочато.

Питання фінансування Острозького вищого профтехучилища потребує термінового вирішення, оскільки з початку року працівники закладу не отримують заробітну плату, учні профтехучилища – стипендії, не оплачуються спожиті комунальні послуги та енергоносії, не здійснюється сплата єдиного соціального внеску, що спричиняє нарахування штрафних санкцій.

З метою зняття соціальної напруги, забезпечення виплати заробітної плати та стипендій за січень-березень поточного року, для недопущення  відключення Острозького ВПУ від електро-, тепло-, водо-, газопостачання просимо надати стабілізаційну дотацію та субвенції, затверджені вищеназваними законопроектами для Рівненської області у найкоротші терміни.

Крім того, враховуючи, що професійно-технічні навчальні заклади надають послуги жителям всієї області або країни, просимо ініціювати внесення змін до бюджетного законодавства щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів з обласного бюджету з передачею відповідних фінансових ресурсів.

           

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 11 березня 2016 року

№ 155

Назад до розділу